HHO sistem ili vožnja na vodu

Autor FileFixer, 18 Veljača 2008, 10:26:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

FileFixer

Našao sam nešto vrlo zanimljivo, a ne znam ima li ovo smisla i kako funkcionira... da li je u na s to zakonski regulirano, radi li to kako treba i sl.
Volio bi ćuti kakvo mišljenje imate o tome i možda nekakva iskustva...

Evo i link pa proučite malo... Bilo bi dobro voziti se mukte... :ok:

http://water4gas.com/2books.htm?hop=cbsecured#myself

                          E=mC^2 +/-3dB

mikeg20

U danšnjem svijetu koji pokreće nafta-zaboravi alternativu. Bit će tu i tamo pokoji primjerak i to je to. Inače siguran sam 100 posto da su recimo uspjeli napraviti fuziju na sobnoj temperaturi-al niš s toga jer bi to značila slobodna i besplatna energija svima. Isot je i s onim poznatim teslinim autom koji je vozio tjedan dana bez punjenja s ičim uz pomoć nekog crnog kofera i antene na krovu-a nije bio motor s unutarnjim sagorijevanjem.
Mislim da je i ova ideja/pokus u startu osuÄ'en na nedostupnost

FileFixer

Ali radi 100% koliko sam vidio na ovoj stranici, a najzanimljivije da radi na svakom autu bezopasno i u kučnoj radinosti.

                          E=mC^2 +/-3dB

VeX

Postoji i voznja na tzv ORGON i stvar radi ali bas ovo sto je vec neko napiso, dok god ce bit nafte svi ce se vozit na naftu jer jednostavno da energija postane besplatna i dostupna ekonomija svijeta bi umrla i prestala bi civilizacija kakvu poznamo.

Zamisli samo da nemoras radit a doma imas i grijanje, vozis se besplatno i jos svasta...

Vjerujem da bi mogla proc ona ideja auta na komprimirani zrak. Tu bi se moglo naplatit nesto...

FileFixer

Tu i je največi problem... NAPLATA. KužiÅ¡? Kakvu će korist imati netko ko ima naftu, ako je nitko ne troÅ¡i... KORIST... A svijeta bi bilo sigurno i civilizacije, samo Å¡ta glavne face nebi viÅ¡e zaraÄ'ivale toliku lovu, nrego bi trebali upregnuti malo moždane vijuge, koje nažalost nemaju ili možda i imaju ali u vrlo malim količinama.

                          E=mC^2 +/-3dB

mikeg20

#5
Gle, ako u svijetu postoji cijela mašinerija koja ovaj svijet održava ovisnim o nafti, tako postoji i nešto manja grupa ljudi koja ima visoki IQ i pokušava napraviti suprotno-dati FREE ENERGY.
Baš sam čitao vezano za ovu temu jednu stranicu gdje čovjek u biti samo prevodi s engleskog jedan dio o Brown-ovom plinu. I jednostavno je čudno kako ga je par ljudi napalo postovima da je idiot, kreten itd-ko da im neko plaća da kakaju.
Nisam nikakav utopist ni zagovaratelj teorija zavjera-al SVI na SVAKOM koraku susrećemo stvari koje NE SMIJEMO znati i koje se NE SMIJU doznati-čudno.

E sad vezano za ovu vodu kao pogonsko gorivo.
Ovdje ne opisuju pogon na ČISTU vodu nego opisuju kako SMANJITI postojeću potrošnju goriva u autu.
A cijela ideja se temelji upravo na spomenutom Brown-ovom plinu. Ta plin se dobiva elektrolizom vode-al ne da se dobiva zasebno kisik i vodik, O2 i H2, nego se dobije smjesa atomskog vodika i kisika-HHO.
Naravno, ta je teorija ili što već prozvana nemogućim, glupošću itd. A izgleda da stvarno ima nešto u tome.
I sad se objašnjava kako promjenom nekih parametara ECU-a s potenciometrima uspiješ smanjiti potrošnju goriva, a onu razliku u potrebnom gorivu nadomješta se tim plinom. I auto mirnije radi, bolje vuče, a sagorijevanjem tog plina dobija se voda.
Ak malo potražite po netu-ima jaaaaako puno stvari o tom Brown-ovom plinu, od toga da su to gluposti do toga da postoje cijele korporacije koje proizvode generatore struje na tom principu.
Meni je zapelo za oko eksperiment u kojem proizvode taj plin, zapale ga i od gori malim plamenom i drži ruku iznad njega i ništa-temperatura tog plamena je u središtu oko 130 stupnjeva, stave staklenu pločicu iznad-počinje se cijediti voda po pločici
E sad stavi komad žice iznad tog plamena npr od volframa čije je talište mislim negje 3000-5000 stupnjeva-i volfram se počne TALITI. WTF???
Navodno taj plin dok sagorijeva reagira na metale pa odmah pomisliš kako bi to u motoru funkcioniralo

Eto. Al ima i stvari koje su neobične kao i taj plin, a iz njih se npr rade izolacijski materijali za jakne, jer jako mali sloj toga materijala ima svojstva izolacije ko npr. pol metra stiropora. Riječ je o AEROGEL-u. Stvar koja izgleda nevjerovatna-a postoji i proizvodi se. Provjerite na netu.
TakoÄ'er su experimentirali na monoatomskim oblicima metala tzv. ORME, kojeg su npr grijali na vagi i kod jedne odreÄ'ene temperature, prah metala je NESTAO, dok je vaga i dalje pkazivala istu masu.Kako se prah hladio-opet se pojavio. Za nevjerovat. Metali u monoatomskom obliku navodno i imaju povoljan učinak na organizam-naÄ'ene su tragovi tih metala joÅ¡ u doba faraona
Ovime hoću reći da nije nešto nepostojeće-zato jer se čini nevjerovatno.
Uzmite tu samu vodu-svi znamo za anomaliju vode-svim tvarima se snižavanjem temperature smanjuje volumen, tako se i vodi volumen smanjenjem s npr sobne temperature smanjuje volumen- dok se daljnjim smanjenjem temperature ispod 4 stupnja volumen POVEĆAVA-zato led pliva na površini. Dan danas NITKO nije smisleno objasnio ZAŠTO, al smo to svi prihvatili kao normalno i o tome učimo u školi
Znači u toj vodi leži veliki potencijal energije-pa osnovno gorivo Sunca je vodik-koji je u vodi.
Ovaj ureÄ'aj koji spominju na navedenoj stranici mi ipak djeluje neozbiljno-da iz staklenke krastavaca dobivaÅ¡ neÅ¡to čine smanjujeÅ¡ potroÅ¡nju goriva za viÅ¡e od pola-al opet, kao Å¡to rekoh, u jednoj kapi vode leži veliki energetski potencijal

mikeg20

ORGON je nešto drugo konkretnije čista energija koja nas okružuje. Poznato je i priznato od strane znanstvenika da se cijeli svemir, čiji smo i mi dio, sastoji 99% od crne ili tamne tvari za koju se ne zna što je, al polako uočavaju da ta tvar i ima neke interakcije sa vidljivom tvari.
E sada, postoji i mnoštvo eksperimenata s orgonskim generatorima, koji su u biti kondenzatori i usmjerivači te energije-izgledaju ko cijevi od bakra, ormari od slojeva drva, neke izolacije i metalnih ploča-i da je tima čak npr moguće razbijati oblake.
Isto tako, Tesla je izgleda koristio taj orgon u autu koji sam spomenuo i kojim se vozio-ima i cijelo svjedočanstvo njegovog nećaka koji se u tom autu vozio. Inače Tesla je jaaaako daleko dogurao na području prijenosa energije, višefaznih visokofrekvencijskih struja i generatora-nije ni čudo da su si njegovi spisi, naravno, NESTALI i opet naravno, u Americi. Nisu nestali, nego se i koriste
Pa mi smo joÅ¡ u gimnaziji govorili da atomi nisu najmanje elementarne čestice, da postoje joÅ¡ manje koje nose trećinu naboja i zovu se KVARK-ovi. TakoÄ'er smo spominjali mogućnost postojanja, ne sile gravitacije, nego gravitacijskog zračenja i čestica nosioca gravitacijkog zračenja-ako je to područje uznapredovalo, nije nikakav problem proizvesti ureÄ'aj koji može proizvesti gravitaciju suprotnog smjera-i evo ti lebdjelice
A mi već preko 100 godina zapeli na motoru s unutarnjim sagorijevanjem koji je u pricipu rada isti ko i u onim kočijama od Karla Benza-stotinjak godina klip nije zamijenilo NIŠTA naprednije, a uspjeli smo kompjutore u 20 godina smanjiti par stotina puta-jaaaaako čudno da na području koje je daleko zahjevnije i preciznije je toliki napredak, a na području u kojem ne treba ni blizu toliko preciznosti- mehanici motora-NIŠTA
Dobro, svaka čast Felixu Wankelu na njegovom rotacijskom motoru i Mazdi koja je preuzela tu tehnologiju staru 40 godina koja takoÄ'e nije puno napredovala po pitanju trajnosti, potroÅ¡nje ulja itd

VeX

Vidim mike da se informiras u vezi tih stvari pa bi ti mogo preporucit da procitas knjigu Holografski svemir Michela Talbota koja ce ti mozda malo otvori i neke druge vidike. Naime radi se o tome da su to samo neke od teorija koje ne opisuju sve dovoljno dobro. Tesla je bio covjek koji je vjerojatno "vidio" te sve nekakve energije tako da ono sto je on ostavio iza sebe ljudi jos ne znaju upotrijebit niti procitat.

mikeg20

Pročitao sam. Maturalna radnja u gimnaziji mi je bila Postanak svemira gdje sam obuhvatio sve poznate modele postanka i razvoja svemira uz pretpostavku budućnosti svemira: s obzirom na gustoću tvari da li će se nastaviti širiti zauvijek, da li će s vremenom širenje stati ili će nakon zaustavljanja širenja početi se nazad skupljati. Pročitao sam najviše knjiga od Stevena Hawkinga koji je stvarno genijalan posebno njegova knjiga Prve 3 minute, pa zatim čitao Carla Sagana-Cosmos pa malo na rubu znanosti Grahama Hancocka-Otisci bogova, Antički letači pa razne knjige o mayama, inkama, nebrojene knjige o egipatskim piramidama itd.
Samo izdvajam-negdje na sjeveru kad su buÅ¡ili led, u naslagama na razini starosti par stotina tisuća godina naÄ'en pocinčan čavao, pa negdje su iskopali nekakvu glinenu posudicu koja je iznutra bila obložena metalom i ugljeni Å¡tapić na sredini-kad su dolijali sok voća izmjerili su potencijal od 0.5 volti, pa desetak tisuća stari pladnjevi od bakra koji su izlijani-a tada nije bila poznata obrada metala i joÅ¡ stotine takvih čudnih primjera.
Uglavnom sve ukazuje da na naÅ¡oj Zemlji ljudske civilizacije su postojale tijekom odreÄ'enih ciklusa-od početka do naprednog druÅ¡tva pa katastrofa-bilo prirodna bilo umjetna.
Po tome ispada da smo već jednom bili na ovom stupnju razvoja pa smo i možda koristili vodu za izvor energije ili možda hladnu fuziju na sobnoj temperaturi itd


VeX

Nemoj se ljutit kad kazem da je Steven Hawking samo znanstvenik koji stvari gleda samo sa strane covjeka.
Iskreno, puno zanimljivija su stajalista ljudi koji misle da je svemir samo nuspojava ili sporedna stvar neceg sasvim drugog.

Ovi dokazi koje si naveo su relativno mali usporedjeni s nadjenim amajlijama iliti ogrlicama koje sadrze spirale radjene u nanotehnologiji za koje je dokazano da prilikom prislanjanja uz tijelo istom tijelu instantno je  povecana energija.  :)

Isto tako vec postoje FREE ENERGY naprave koje rade a da ljudi koji su napravili iste jos zive (jer postoji puno slucajeva u kojima su ljudi koji bi napravili takav neki FRE ENERGY uredjaj netragom nestali) tako da mozda ima nade za FREE ENERGY i da nas takve naprave voze, bilo po zraku, bilo po tlu. Bilo da rade na vodu ili nesto drugo.

Danielg

Free energy nema isplativosti i samim time nema potrebe za istraživanjem takve vrste energije u danaÅ¡njem ureÄ'enju druÅ¡tva. DanaÅ¡nje druÅ¡tvo je čisti kapitalizam i naravno da će se razvijati samo tehnologije koje navlaće ljude u ovisnost plačanja. Tu bih mogao započeti temu o iluminatima i njihovom novom poredku svijeta, ali bi time debelo zaÅ¡ao u ot.
Mene je fascinirala jedna druga vrsta "free" energy motora, ali nisam uspio detaljnije proučiti dali je to samo navlakuša ili ima nešto u tome...
Perendevov magnetic engine... Naime negdje sam imao i link gdje ekipa iznajmljuje generatore pogonjene tim motorom, ali je sve to još jaaako skupo. Čisto zbog neodimijskih magneta... I još jedne navodne nuspojave takvih motora, a to je punjenje magneta koji škvadra spominje da se pune u nerazvijenim zemljama, naravno iz termoelektrana, a samim time sva priča o free i clean energy pada u vodu. Ali sve u svemu vrlo zanimljivo i takav motor bi rado zavrtio u svojoj garaži...
http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0&feature=related

Ducato

Sve je to super i iskreno bih volio da čisti oblici energije preuzmu inicijativu u svim oblicima pogona. I to još danas. Onda bi mi svi sa sjetom ko penzići jednog dana prepričavali kako su nam pile trošile 15l benzina, osjetio se miris spaljenih guma i goriva a mehanički strojevi su se vrtili na 7-8 tisuća okretaja. Kočilo se trenjem diskova i kancerogenih kočionih obloga koje su se grijale i na 300°C a pritom ispuštale gadan smrad i prašinu.
Dok se ubrzavalo pucao nas adrenalin a zvukovi motora i protočnih auspuha tjerali su pješacima strah u kosti :D
Naravno da bi malo i nadodali da bude priča sočnija. Nakon priče unuci sjednu u "vozilo", ono se podigne od zemlje na visinu pola metra uz lagani zvuk prigušenog zujanja gravitacijskog generatora. Upali se magnetsko polje oko vozila koje služi kao zračni jastuk popračeno paljenjem led dioda oko vozila i sin snaha i dvoje unuka uz lagani šum vjetra krenu kući.
Hehe nakon toga odemo u garažu i upalimo svoju staru pilu da se podsjetimo na stare dane,,, uh nema benzina. Otrčimo kod susjeda koji "dila" benzinom koji je sad već ilegalan i kupimo za 50â,¬ pet litara da imamo za upaliti staru makinu koju glancamo dok uživamo u zvuku iz CD playera i kartonskim zvučnika koji daju zvuk naÅ¡e mladosti.

Mogao bih se još raspisati ali znate kaj mislim ustvari.

FileFixer

2 Danielg: Generator sa magnetima je u stvari, koliko sam uspio skužiti, skoro pa perpetum mobile... Nije zato šta je za pokretanje potreban elktrični impuls koji magnete dovodi u "nestabilno" stanje kako bi se dalje nastavili kretati sami od sebe.
Za one koji žele malo kemijati za po doma, a žele doprinjeti razvoju bolje budučnosti, iamo ih i dostupnih u svim veličinama i cijenama...
http://www.artas.hr/magneti/neodimijski.htm
valjak od 10mm promjera je 15KN... :ok:

                          E=mC^2 +/-3dB

wladex

Samo cu reci JOE CELL. Funkcionira i dosta australaca se tako vozi

FileFixer

Da se nadovežem na priču o water4gas tehnici...
Kako vidimo, ta tehnika je potpuno bezopasna jer se ne radi o spremanju plina potrebnog za sagorjevanje, nego se radi o plinu "on demand" tj. na zahtjev. Plin ne postoji dok se automobil ne ugasi ili ako želimo, možemo to riješiti i nekom sklopkom... Imamo bocu vode i to je sve...

2 Mike20:
Ona stvar koju su Amerikanci pokušali još davno sa prijenosom tj. teleportacijom jednog objekta na drugo mjesto (Philadelphia project) je bio potpuni promašaj jer svaki genijalan um, pa tako i tesla, sigurno nije ostavio sve napisano, a njima je falila upravo ta karika. Nažalost, dobili su samo jednu neujednačenu masu, mesa i čelika...
Isto tako mislim da je i fuzija u današnjosti dostupna i vrlo dobro se može kontrolirati na sobnoj temperaturi. Prije 10-15 godina to je bilo aktuelno i obečavalo se puno, svijet je napokon počeo živjeti i svi smo htjeli imati jeftinu energiju u neograničenim količinama... Koliko smo o tome čuli u zadnjih 2-3 godine? APSOLUTNO NIŠTA. Sve se već zna, fuzija se uspjela napraviti, ali čovječanstvo još nije spremno.
Slijedeći primjer potječe još u doba slavnih 60-ih godina kad je otkriven RAM materijal koji upija snop radarskih zraka...?! To su sigurno ljudi izmislili... Možeš misliti...Hmmmm, al neka ONI tako misle...
Slijedeća stvar za koju možda malo ljudi zna, a nije imala priliku ništa čitati ili možda nekoga pitati, zato jer se malo i zna o tome, a još manje priča, je "AYUR VEDA" i njihova Vedska kultura koja je bazirana na logici i jednostavnosti jer takva je upravo i sama logika. Negdje sam nabasao na knjigu o njihovoj matematici i tek onda (u 30-oj) shvatio da su me od početka krivo učili. Tada sam skužio da su i oni "genijalci" koji su sposobni u par sekundi zbrojiti, pomnožiti, oduzeti ili podijeliti brojeve sa nekoliko cifri, pročitali tu knjigu Vedske matematike i uvježbali je za, prosječnog čovjeka, u samo par mjeseci.
Kad razmišljam o ludosti onih koji koče razvoj civilizacije, uvijek se sjetim one poznate rečenica Davida Bowman... OH MY GOD, IT`S FULL OF STARS.

I kad pogledam ovaj link... http://www.hdz-ekonomija.bloger.hr/ onda smo svi mi jedna obična stoka.

                          E=mC^2 +/-3dB