HHO sistem ili vožnja na vodu

Autor FileFixer, 18 Veljača 2008, 10:26:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ducato


security22zd

Citat: Ducato  u 19 Srpanj 2011, 23:16:28
da, ali na plinu je i 50% :)


Nije bas 50% ali 40-45% je sigurno...

FileFixer

U cijeni da, ali uz plin postoje i neki drugi troškovi. :nod:

                          E=mC^2 +/-3dB

security22zd

Citat: FileFixer  u 23 Srpanj 2011, 17:41:34
U cijeni da, ali uz plin postoje i neki drugi troškovi. :nod:

istina...ali to sad nije rasprava za ovu temu.. :D





samo me zanima sto se tice HHO.....dali je itko bio s tim na tehnickom?

dali prolazi?

zok

Na tehničkom joÅ¡ za sada prolazi sve i svaÅ¡ta,ali po zakonu je to neÅ¡to Å¡to nije atestirano,i nije sastavni dio auta,znači dodatno je ugraÄ'eno.tako da bez atesta nema teorije legalno proć tehnički.
A atest za tako nešto možeš dobiti samo u jednoj državi na svijetu(gledao sam prije par mjeseci po netu,pa sam naišao na taj podatak,samo se ne sječamo koja država)

Ducato

Pitao sam lika na tehnickom, rekao da mogu zezati ali jos ne prave probleme... Bar ne on... Stanica Utrinama.. Ja sam prosao.. Doduše kod mene se gotovo niti ne vidi sistem..

security22zd

Dukato...hajde baci koju sliku da vidimo kako to izgleda... ;)

Ducato

Imas na predhodnoj stranici :)

Ovo mi je sad novi projekt u testnoj fazi , vidjet cu kako se ponasa sa 2x11 ili 2x9 ploča



A ovo su japanci slozili u nissana 350Z




zvrk

ducato...care...ti si se ozbiljno primio toga....  ;D

trebaÅ¡ predložiti Å¡efu/Å¡efici na poslu da ti odobre neku lovu pa si složiÅ¡ u kombi HHO, ali ne da dobijeÅ¡ uÅ¡tedu, već dodatnu snagu  ;D

a sad ozbiljno.....stvarno...već je bilo rečeno da HHO radi uštedu upravo na tom principu....pošto se HHO sistem ponaša kao aditiv koji pospješuje izgaranje pa mnogi govore da im je auto "življi" na gasu i da lakše razvrtava...

dali se stvarno da složiti da auto ide neš bolje, lakše? neovisno o uštedi....

recimo..želim da mi potrošnja ostane u najmanju ruku ista, a da mi auto ide bolje?

Ducato

Bio mi neki lik sa tipom 2.0 Turbo ( nije nitko s foruma nažalost jer je auto složen prebolesno precizno i lijepo, motor iz lancie dedre) , velim mu pogledaj kako je na mome autu složeno... auto radi na bengi i upalim hho, odjednom se na spuhu pocinju kapljice javljat.. Lik je odmah uzeo generator ali mu je preslab što sam mu napomenuo.. Treba duplo jači za uštedu.
Jučer me zvao da li imam još jedan takav za prodat, nemam nažalost, radim na drugom projektu. Uglavnom auto mu je živahniji ali nema uštede jer ima generator koji daje max 1.3 litre ( kod njega radi na samo 1l na 15-20A a treba 2l ..

Ušteda ide ako kontroliraš lamdu dodavanjem 200 mV ( moja radi na 470 u leru ) ovisi koliko je kod tebe.. Lako se izmjeri frendovom dijagnostikom.

Citat: zvrk  u 03 Kolovoz 2011, 07:31:47
..želim da mi potrošnja ostane u najmanju ruku ista, a da mi auto ide bolje?

Zabiti generator koji daje litru po litri zapremine motora i to je to.. Ampermetar za kontrolu, osigurač na 30A, sve preko releja i kontakta da umre kad ugasis auto..
Sloziti na provjetreno mjesto, pomogucnosti kao u ovom nissanu

i to je to..

Pa onda odi na eko test i smij se ekipi koja bu ti pet puta mjerila ispuÅ¡ne plinove jer misli da je to nemoguće  :yahoo:

FileFixer


                          E=mC^2 +/-3dB

zvrk

 ;D

moram priznati...zaintrigirao si me.....

poznam te, pa znam da sebi nebi stavljao neku glupost...tako da ću se i ja okušat u tom sportu, očekuj da ću ti se javiti da me malo posavjetuješ oko kupnje (gdje, kako, zašto, koliko...itd)

moj je 1.8 motor, ima lpg, znači treba mi generator koji daje 1,8 lit. + ostalo...

koliko košta taj sport, tko mi to može ugraditi, jel ima kakve garancije?


zzip

ako se potrošnja smanjuje za 1l onda (ja osobno) ne vidim pretjeranu uštedu... :neznam:

jer punto mi ionako ide oko 500km za 160kn... a brava i kad bude gotova biti će na plin.. pa jeopet jeftinije...

ako mi netko složi auto da radi samo na hho onda je već druga priča...

Ducato

Citat: FileFixer  u 03 Kolovoz 2011, 19:38:11
Koje boje je Tipo? Crne možda?

Tamno crveni, ne pretjerano zabijen u pod ali ima gewinde, Oz ultralagere, lokacija Vrbani... decko se interesira za smanjenje potrošnje jer ide svaki dan ZG-KA-ZG zbog prakse...
Svaki dio motornog prostora je složen vrhunski... Nosači u cveno kao i strutovi.. Poklopac dekla lijepo polakiran.. Kablovi uredno složeni, takoÄ'er i ostatak struje po bužirima. Uglavnom s motora se može jesti :)

zvrk

meni bravo troši oko 12-13 lit lpg-a u gradu....

da ne pričam kad se upali klima po ljeti ili u zimi kad stalno radi da se zagrije...ide to i preko 15 lit.

tako da meni svaka litra dolje dobro doÄ'e...a i ako dobijem neÅ¡to na živosti, bit će lakÅ¡a noga na gasu, pa evo opet uÅ¡tede...

da meni bravo troši 10 lit lpg-a u gradu, ja bi bio prezadovoljan, iako je to teško dobiti i sa HHO