HHO sistem ili vožnja na vodu

Autor FileFixer, 18 Veljača 2008, 10:26:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

FileFixer

Mislim da u cijeloj stvari nije pitanje pronalaska energije i njene pretvorbe iz jednog oblika u drugi, nego je pitanje kako tu energiju dati svima, a da te ne pojede mrak. :)
S druge strane gledajući, živimo u svijetu gdje vlada novac i tu završava cijela priča oko svima dostupne besplatne energije koje ima svugdje oko nas i nije ničija.
I tako se vrtimo u krug...

                          E=mC^2 +/-3dB

zvrk

pa Å¡to je jedan život u razmjenu besplatne energije za cijeli planet?  ;D

ljudi su ginuli i za milion puta veće besmislice....

colexxl

sve ovo zvuči stvarno dobro, i ne mislim biti sitničav, no ova teorija kaže kako ovaj sustav poboljÅ¡ava izgaranje, tj. izgara sav benzin/dizel/plin koji inače ne bi izgorio prilikom rada motora. ugradnja sustava koÅ¡ta sve skupa 4000 kn, na trgomarovom cijeniku, e sad me zanima kolika bi razlika bila u uÅ¡tedi, a očito vrlo mala, ako bi takav motor koji je recimo star, dotrajao, raÅ¡telan i sl., renovirali, recimo ugradnjom novih grijača, svjećica, brtvi i karika na klipovima npr, tj. koliko bi trebalo da se isplati jedna "polugeneralka" ili manje na autu, za razliku od ugradnje ovog sustava. druga stvar, svi govorite kako nije potreban atest, no iz dana u dan vidim kako ljude vraćaju sa tehničkog radi i najmanjeg vijka koji nije ugraÄ'en od strane ovlaÅ¡tenog servisa, ili "utječe na sigurnost", a eksplozivne smjese plinova svakako mogu utjecati na sigurnost. treće, zna li itko je li moguće kod kupnje novog auta pored standardne ponude lpg-a naručiti i auto sa tim sustavom a da se ne izgubi garancija?

gturcic

Citat: colexxl  u 27 Travanj 2011, 22:07:57
...zna li itko je li moguće kod kupnje novog auta pored standardne ponude lpg-a naručiti i auto sa tim sustavom a da se ne izgubi garancija?

IMHO, da HHO sustav iÅ¡ta vrijedi svi auti bi ga imali serijski. Na stranu teorije zavjere, proizvoÄ'ači ulažu golemi novac u R&D, i to ne samo u automobilskoj industriji, i pravo je čudo da NITKO nije implementirao predmetni sustav na industrijskoj razini, u bilo kojoj branÅ¡i koja koristi motore s unutraÅ¡njim sagorijevanjem.
Ista stvar kao oni ventilatori i lopatice u usisu, magneti za vodove goriva itd - malo skuplji porez na budale.

Elemantarnom fizikom lako je dokazati da sustav ne može "stvoriti" energiju, tj. za razno-razne pretvorbe troši više energije nego što je daje; ostaje jedino "siva zona" tj. tvrdnje da pospješuje izgaranje odnosno smanjuje postotak neizgorenog (neoksidiranog!) goriva.

Ako postoji toliko neizgorenog benzina pri normalnom radu otto-motora, kako da svi auti ne pucaju na auspuh kad taj benzin u plinovitom stanju takne stijenku auspuha pri izlasku, tj. u momentu kad postaje okružen s kisikom?

colexxl

to sam si i mislio, da je tak bajno svi bi to otprije 100 godina već masovno imali u autima, no s obzirom koliko se već reklamira i piše o tome, pitanje je koliko će se ljudi "navuć" na foru.

FileFixer

@gturcic:

Elementarnom fizikom ne možeš dokazati ni zašto svaka osoba prilikom smrti izgubi cca. 20 dkg svoje težine. :ok:

I tko uopće kaže da je fizika koja se danas koristi točna? Za jedan jednostavan primjer samo uzmi da jedna minuta traje 50 sekundi i onda izračunaj kolika je brzina svjetlosti.
Kužiš sad? Think different. :ok:

                          E=mC^2 +/-3dB

gturcic

Citat: FileFixer  u 28 Travanj 2011, 23:33:16
... Kužiš sad? Think different. :ok:

Kužim ja odavno da je puno stvari proizvoljno definirano i odreÄ'eno, ali u poslovnoj i privatnoj sferi fizika (i ostale prirodne znanosti) koju/e sam naučio u osnovnoj/srednjoj Å¡koli zadovoljava / objaÅ¡njava 99,999999% situacija i pojava. BTW tek kad naučiÅ¡ i shvatiÅ¡ odreÄ'eno znanje, u mogućnosti si da kažeÅ¡ da je s*anje i da možda može i drugačije. Većina internet primjera i objaÅ¡njenja za DIY HHO generator napisana je od ekipe koja ne zna razliku izmeÄ'u Watta i Volta, ili Å¡to je to gorivo a Å¡to oksidans, tako da sve skupa liči na lov u mutnom, uz zaÅ¡titu anonimnosti koju nudi "mreža svih mreža".

To je moje skromno miÅ¡ljenje, doneseno na osnovi predznanja i amaterskog istraživanja na temu HHO; svi smo različit, pa tko voli nek izvoli.  :beer:

dsinep

Današnja fizika, koja je na temeljima starim 100-200 pa i više godina, objašnjava samo "objašnjivo" a to je jedan mali dio svakodnevice, ono što je "neobjašnjivo" odbacuje kao nemoguće, jer se ne uklapa u postojeće formule-ovo pričam kao fakultetski obrazovana osoba iz toga polja.


Da ponovim HHO plin nije isto Å¡to i H2+O2 koji nastaje u ovim ureÄ'ajima.
HHO ne postoji, HHO označava mješavinu kisika i vodika u ATOMSKOM obliku, ne u MOLEKULARNOM u kojem dolaze u prirodi.

Dakle ovo nisu HHO ureÄ'aji nego H2O2 ureÄ'aji tj. naobičniji elektrolizeri vode.

Vodik i kisik je MOŽDA moguće dobiti u atomskom obliku kao plinove-ALI to još nitko NIJE napravio, možda uz upotrebu rezonatora, posebnih frekvencija ili magnetskih polja

Bit moje priče je da ti "HHO" ureÄ'aji rade u smislu da proizvode vodik i kisik kojima je moguće pogoniti motor, ako su količine dovoljne.

Al ono najbitnije, ponavljam, smjesa vodika i kisika u istoj cijevi je JAKO eksplozivna tako da nije se za igrati s tim.

Kao što rekoh, pričam iz vlastitog iskustva, jer vidim da ljudi pričaju o stvarima koje nisu niti vidjeli niti čuli, a kamoli probali

ronnie

Citat: dsinep  u 29 Travanj 2011, 14:21:01
Današnja fizika, koja je na temeljima starim 100-200 pa i više godina, objašnjava samo "objašnjivo" a to je jedan mali dio svakodnevice, ono što je "neobjašnjivo" odbacuje kao nemoguće, jer se ne uklapa u postojeće formule-ovo pričam kao fakultetski obrazovana osoba iz toga polja.


oprosti ali ovo ne mogu prezvakat, koji je to veliki dio (ako je mali objasnjen, onda veliki nije) svakodnevnice kaj nije objašnjen i kaj se odbacuje kao nemoguće?
pitam kao apsolvent na tehničkom faksu.

zvrk

@ ronnie i dsinep

Molim Vas da ovu raspravu o "fizici" i o "objašnjivom i neobjašnjivom" nastavite ili u drugoj temi koju će netko od Vas otvoriti negdje na forumu ili preko pp-a, tako da rasprava na temu "HHO" sistema ne ode u krivom smjeru, tj. da ne odete u off topic, te sukladno time bude kažnjeni od admina zbog kršenja propisa foruma.

Hvala.

:good:

dsinep

Ja nisam ZAPOČEO raspravu o fizici pa ne kužim zašto se meni obraćaš, vidi par postova iznad kao i svoje.

Btw, fizika i kemija i jesu vezane uz HHO i pogon na vodu i one su osnova ovoga pitanja.
Dakle bez toga NE MOŽEÅ  uopće o tome raspravljati, jer kao Å¡to rekoh, prva greÅ¡ka je u tome Å¡to ljudi misle da je u sastavu plinova koji izlaze iz tih ureÄ'aja.

Uostalom pokušao sam malo to približiti,pošto sam relativno dobro potkovan na tom polju, da ne ispadam "prepametan" upotrebom drugih pridjeva, al vidim da nema smisla

zvrk

Inače nemam praksu objašnjavati nešto toliko očigledno i napisano s moje strane, a pogotovo kada sam Vas lijepo i kulturno zamolio za nešto i tu rasprava prestaje....

Ali, pošto ti nisam bio dovoljno jasan, evo ponovit ću još samo jednom i dodatno obrazložit svoju molbu.

Ronnie je tebi postavio pitanje o nečemu općenitom što nema nikakve veze s postojoćom temom, iako ti tvrdiš da to ima veze sa temom, ali nema....

Zamolio sam njega jer je započeo raspravu i tebe unaprijed da mu ne odgovaraš ovdje (kao što sam vrlo lijepo napisao) jer to nije u skladu sa pravilima foruma.

Istina je da ova tema zahtijeva šire područje i dopuštaju se opširniji odgovori, kao i objašnjenje osnova da bi se shvatilo princip djelovanja, ali ipak nećemo ići tako daleko pa ovdje održavati predavanja kao u školi, a pogotovo ako se naslućuje veća rasprava koja može otići u krivom smjeru.

Ja Vama nisam zabranio da o tome pišete, samo sam Vas zamolio da si otvorite drugu temu i tamo to raspravite, ili da mu odgovoriš na pp.

Ako imate dovoljno znanja i toliko ste tehnički potkovani da možete ljudima objasniti kratko, jasno i svima razumljivo o čemu se tu radi, onda nastavite dalje komentirati u ovoj temi, ili nemojte.


Da rezimiram...nisam opominjao nikoga niti dijelio packe (za to su zaduženi administratori), ja sam Vas samo ZAMOLIO da se ostane na pravom pravcu kao što je to i bilo do sada.
Nema potrebe za uvrijeÄ'enim postovima, niti za dodatno komentiranje poslije moje zamolbe.

Molim Vas da nastavite dalje sa temom.

Hvala!  :good:

sale kmx

jel ima jos netko ovdje da se je poigrao sa tim hho ili sam to samo ja rado bih to podjelio
-ja bih htio samo napomenut da moj hho funkcionira i da mi je skinuo potrosnju,ali ako divljate automobilom ili ga terate u krajne okretaje hho nema funkcije

zvrk

sale, jel si ti to poslikao možda? ajde please stavi tu kad uspiješ....

:good:

Ducato

Frend slozio u swifta 1.3 08'.  Radi. Bez efija ima malo manju potrosnju oko litru manje. Uskoro i ja cu :) ..11 ploca cca 1l/min na 20A.. uglavnom odlicna stvar. Htio bih samo pitati ima li tko kakvu pametnu ideju kako mjeriti temperaturu ispusne grane?