Bravo 1.4 t-jet 150KS ugradnja plina

Autor mfbravo, 09 Srpanj 2008, 21:12:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

beks

Evo i najnoviji update nakon otprilike 1000 km sa plinom (2600 km ukupno). Ono kaj mi je curio plin su odmah sredili i tu nemam kaj prigovoriti na customer care (jedan lajtung nije bio dobro pričvršćen). E sad na onaj konkretni dio: rečeno mi je da bi se moglo dogoditi da se uključi žaruljica motora i da to nema nikakvih problema ak se to dogodi da samo treba joÅ¡ finije sve poÅ¡telati, meni se naravno žaruljica upalila (nakon atesta za plin viÅ¡e nije gorila, valjda ju je lik na tehničkom poniÅ¡tio), ali mi se zna dogoditi da kod stiskanja gasa na početku vožnje (naravno motor je zagrijan i gas dodajem malo bržim tempom, ali ni blizu "gasa do daske") dolazi do laganog cukanja, to se rijetko dogaÄ'a, ali se ipak dogaÄ'a. Vjerujem da se to sve može rijeÅ¡iti sa finim podeÅ¡avanjem, uglavno to mi toliko ne smeta, pa ću to i ostale sitnice prijaviti na redovitom servisu. Inače potroÅ¡nja goriva mi se kreće od 11 do 12 litara po board computeru, odnosno 13 do 15 litara plina. Najčešća relacija mi je Sesvete-Lučko po obilaznici (brzina po obilaznici zbog gužve prosječno oko 140, s tim da je dijapazon od 100 do 180) sa uključenom klimom i 225 gumama.

SSniknejm

ne mogu vjerovat da ti toliko trosi..

a obavezno pici na podesavanje jer ce ispeglat to :ok:

mikeg20

Inače početno cukanje se zna dogaÄ'ati jer se joÅ¡ komp nije prilagodio, s vremenom će to cukanje prestati kad se malo cijeli sustav razradi-meni je cukao nakon Å¡to sam vadio akumulator-resetirao se, al nakon koje tisuće km je sve bilo ok. Žaruljica motora sa zna upaliti tu i tam, al nebi smjela stalno i dugo svijetliti

beks

Meni je žaruljica gorjela cca 5 dana.
Za cukanje ne dižem graju jer nije izraženo, a i rekli su da će trebati sve fino poštelati tak da čekam redoviti servis.
Prekjučer sam opet tankao plin do čepa, a kad ono 11 L/100 km, ostao sam paf, pogotovo zato Å¡to mi je i po kompjutoru bila potroÅ¡nja 11 L, baÅ¡ me zanima kaj bu se dogaÄ'alo dalje, inače točim uvijek na istoj pumpi tak da je valjda isti pritisak.

beks

Evo da malo osvježim topic :)

Dakle otiÅ¡ao u AC na podeÅ¡avanje plina, a kad ono joÅ¡ gore: u petoj i Å¡estoj na 4000 o/min je počeo užasno trzati, dogovorim se ja opet za podeÅ¡avanje i sad mi se ćini ok, mada nekad imam filing da cukne, doduÅ¡e vrlo rijetko i slabo tako da je to možda subjektivno. Ali mi se prije dva tjedna prvi put mi se dogodilo da je sa 3/4 punim tankom jednostavno prebacilo na benzin uz indikaciju da nema plin (zvuk i žmirkanje žaruljica), nakon toga nije se ponavljalo do unazad 4 dana kada pri svakom bržem dodavanju gasa se to dogaÄ'a, pričekat ću toplije vrijeme da vidim da li to ima veze sa ovim niskim temperaturama. Neznam da li netko joÅ¡ ima takva iskustva?

mikeg20

Meni se u početku prebacivao na pola punog rezervoara plina kad bih dodao gas-rješeno malim povećanjme tlaka na dovodnom vodu do dizni i s vremenom dok se sve razradilo, senzori su malo "otupili"
Meni auto osjetno bolje ide na plin čim je vani hladnije i k tome stane koja litra više u rezervoar-točenje na -10 stupnjeva u odnosu na točenje na +20 stupnjeva.
Trzanje ima veze ili sa diznama ili sa samim kompom plina koji dobiva impulse za ubrizgavanje plina preko žica koje idu na benzinske dizne-preko toga si on računa vrijeme otvaranja i otvorenosti dizni plina.
E sad, joÅ¡ je moguće da cijeli sustav nije razraÄ'en-posebno ako ti se trzanje s vremenom neÅ¡to smanjilo

speljac

Citat: beks  u 10 Siječanj 2009, 20:41:31
Evo da malo osvježim topic :)

Dakle otiÅ¡ao u AC na podeÅ¡avanje plina, a kad ono joÅ¡ gore: u petoj i Å¡estoj na 4000 o/min je počeo užasno trzati, dogovorim se ja opet za podeÅ¡avanje i sad mi se ćini ok, mada nekad imam filing da cukne, doduÅ¡e vrlo rijetko i slabo tako da je to možda subjektivno. Ali mi se prije dva tjedna prvi put mi se dogodilo da je sa 3/4 punim tankom jednostavno prebacilo na benzin uz indikaciju da nema plin (zvuk i žmirkanje žaruljica), nakon toga nije se ponavljalo do unazad 4 dana kada pri svakom bržem dodavanju gasa se to dogaÄ'a, pričekat ću toplije vrijeme da vidim da li to ima veze sa ovim niskim temperaturama. Neznam da li netko joÅ¡ ima takva iskustva?

Prljavi plin ili senzor tlaka

speljac

Neka ti promjene osjetljivost senzora tlaka ako ti se to često dogaÄ'a. Meni se to jednom dogodilo, potroÅ¡io sam sav taj plin laganom vožnjom, natočio novi i nije mi se to ponovilo viÅ¡e

beks

Fala dečki, inače danas kad sam iÅ¡ao na Ä'ob nijednom nije prebacilo, auto je bio u garaži na pozitivnoj temperaturi, ekipa na poslu veli da je moguće i da se isparivač malo smrznuo, enivej pratit ću situaciju pa ćemo vidjeti

pinny

alo alo, ili se neÅ¡to dogaÄ'a u ovoj diskusiji ili niÅ¡ta?  ;D

reci mi nešto, vidim da imaš i ti u svojima kolima :D LPG, zanima me kako imaš sada porabu LPG-ja? i kakva je poraba benza, glede na to da se voziš samo na LPG i da se benz troši samo tada, kada zapališ mašinu :D
ja imam u svome bravo-tu 1,4 T-jet 120KM LPG Reg OMVL  i moram da kažem da poraba ostala nekako ista ili možda nekoliko niža, kao prije ko sam sa vozio na benz

možda obstaja nekakav saznam stanica sa LPG u hrvatskoj, i molim ako ga ima da netko nalima link :D
i kakve je cena LPG u hrvatskoj? kod na u sLOVEniji je cena litar LPG-ja 0,497eur

a malo mi ipak izvinite, jer neznam dobro vaÅ¡og jezika   ;D

lep pozdrav iz sLOVEnije  ;)

pinny

NikolaST

assumption is the mother of all fuckups

pinny


speljac

ja se dosta često vozim na benzin, a potrošnju plina je dosta teško precizno izračunat.dosta su velika odstupanja.Ali prosjek je nekih 11-12 litara plina

Ivan Zg

decki vi koji ste ugradili plin u t-jete kako ste zadovoljni sad nakon nekog vremena s plinom?

speljac

Isto kao i prije..Sve 5 kod mene nakon više od 20 000 km u manje od godinu dana..