Bravo 1.4 t-jet 150KS ugradnja plina

Autor mfbravo, 09 Srpanj 2008, 21:12:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

beks

Eh kod mene nikak na zelenu granu, imam problem kaj zbog posla nemrem ostaviti auto na servisu duže od 2 dana, i napokon ulovim 5 dana terena i ostavim auto u AC-u, dakle problemi s cukanjem na plinu (još imam i problemčić kaj se pri brzinama većim od 130 km/h javlja zvuk prolaska zraka kao da je mali prozor otvoren, a isti dolazi iz klime, te još par sitnica) i likovi mi fino vrate auto, a da nisu u tih 5 dana niš popravili (klimu su kao riješili sa nekom sinkronizacijom klapni, a plin su po 200 put podesili...) i naravno uopće nisu napravili neko testiranje, jel kao to je to i di bi se sad oni vozili preko 130 km/h... Ja lud ostavim im 5 dana auto i takav stav..
Dofural sam auto slijedeći dan i digao graju, pa su onda otišli kontrolori u test vožnju i gle čuda treba skidat cijelu prednju armaturu (za to treba 2 dana koja ja nemam), a plin su mi sredili tako da sad fino kada ode na overboost automatski prebaci na benzin (naravno to mi nisu rekli) te sad kad potrošnja skoči na 25 L onda fino trošim benzin... E LUD SAM, cukanja više nema kod ubrzanja, ali ima u tim svim prebacivanjima plin-benzin, i naravno s vremena na vrijeme mi se pali žaruljica elektronike motora. Uvjeravaju me da bih trebao paziti gdje točim, kao tifon je dobar, pa sam nakon servisa točio samo na tifonu i pazi vraga opet je cukao i upalila se žaruljica, a vidim da špeljcu sve funkcionira super, izgleda da imam jinx auto, ali me nervira način rada AC servisa, da imam vremena auto bi svaki dan furao tamo...

gandalf

Citat: beks  u 08 Siječanj 2010, 13:47:27a plin su mi sredili tako da sad fino kada ode na overboost automatski prebaci na benzin (naravno to mi nisu rekli)

to je normalno kod svih auta da se na visokim okretajima stavi automatsko prebacivanje na benzin.

a da probaš promijeniti servis za ovo ostalo? bertol ti je isto ovlašteni, a koliko čujem, večinom ga ljudi hvale.

Alain Delon

fakat. iako su glavni, nekad njihova logika nije jasna nikome, vjerojatno ni njima samima  :neznam:

IVAN LPG

Citat: niknejm  u 31 Srpanj 2008, 11:15:55
znam ljude koji to toce u aute (turbake sa plinarom) i vele da se isplati imati to..

tj svi ti dodaci se isplate imat.. skodit nemogu, a ako pomognu zakaj ne




Govoriš o TUNUP-u i nije baš tako dobar, evo i zašto;
Riječ je o jako gustoj tekučini koja pada na dno plinskog rezervara i nema problema dok ne doÄ'eÅ¡ do zadnjih 5litara plina. tada zajedno s plinom u isparivač, filter i plinske dizne ulazi i spomenuti aditiv u prevelikim količinama i dolazi do taloženja po isparivaču, filteru i plinskim diznama(često i začepljenje)
Poanta je da stisnu to smeće u rezervar a ne obavijeste ljude da nikako ne smiju potrošit sav plin u boci.
Držite se Flashlube-a sa 4uvodnika i biježite od aditiva koji se stavljaju u plinski rezervar.

beks

to je normalno kod svih auta da se na visokim okretajima stavi automatsko prebacivanje na benzin.

Pa nemam pojma, prije sam imao plin na autu, pa nije prebacivao, a i ovaj na bravu nije prebacivao na benzin, dok time gospoda iz AC nije pokušala riješiti problem.
Ne želim ići nigdje drugdje jer imam garanciju tak da...

Alain Delon

pa ja ne vidim niš loše u tome. i tak se plin i visoki okretaji ne vole :)

gt3

PCZ vise ne postoji kao servise, sad je Auto Fortuna. decki su poceli raditi Lovato.bio sam kod njih, napravili su mi servis, stavili novu mapu i podesili auto. razlika je ogromna, auto po prvi puta radi kak bi i trebao. bio sam kod Bauera i AC preko 15 puta i nikad nista. bas je rekao majstor da rade Lovato niti mjesec dana i da je vec imao nekoliko Fiata i svi su nezadovoljni s AC-om. evo, ako sam nekome pomogao...

pMarko

Samo da spomenem da sam ugradio plin prije koji dan. Rezervoar je 48 litara i do sad sam prosao 250km s pola tanka. Stiskal sam ga do kraja za probu, da vidim dal mogu isforsirat kakvu gresku, al nis. Ako ubrzava ista slabije to je gotovo neprimjetno. Na prebacuje na plin nikad. Jos sam pital covjeka vezano za to i veli da je isprobal i da nije bilo potrebe da to radi. Radi to samo kad vidi da auto nece na plin jako. Mozda sam malo km napravi, al za sad sam odusevljen. Eto.

Puntigamer

Citat: pMarko  u 31 Svibanj 2015, 16:51:09
Samo da spomenem da sam ugradio plin prije koji dan. Rezervoar je 48 litara i do sad sam prosao 250km s pola tanka. Stiskal sam ga do kraja za probu, da vidim dal mogu isforsirat kakvu gresku, al nis. Ako ubrzava ista slabije to je gotovo neprimjetno. Na prebacuje na plin nikad. Jos sam pital covjeka vezano za to i veli da je isprobal i da nije bilo potrebe da to radi. Radi to samo kad vidi da auto nece na plin jako. Mozda sam malo km napravi, al za sad sam odusevljen. Eto.

Da malo viÅ¡e napiÅ¡eÅ¡ o plinskoj instalaciji i ugradnji. Kolikio ti je km do sad preÅ¡ao, koji plinski ureÄ'aj je instaliran, plinski ecu, isparivač, injektori? Sve su to nama interesantne stvari a možda nekome i pomogneÅ¡.

Isto tako ovo boldano i podcrtano prevedi brate mili da se može shvatiti Å¡to je pisac htio reći  :82:

pMarko

Ha ha, fakat sori. Dakle ne prebacuje na benzin ni na fol gasu. Al vjerujem da je i onak bilo jasno. Auto ima 138000, a za instalaciju iskreno moram pogledat cija je. Nije me pretjerano interesiralo, jer sam kod covjeka isal po preporuci. Veseli me kaj je evo prosal s pol tanka 317km ðŸ'

Mike20


pMarko

G. Boris u Oreškovićevoj u Novom ZG.

Mike20

PoÅ¡to i ja planiran u auto plin ugraditi, skupljam  informacije. Jel taj ima servis kakav, kako se zove. Daj detalja o ureÄ'aju, piÅ¡e ti sve u papirima koje si dobio, kolja je cifra bila, ak se radi o velikoj tajni, može i na PM.