Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tomislav10

Koliko vidim trenutno 11 forumaša vozi Bravo. Mollim njih, a i ostale koji imaju iskustvo u vožnji Brava, da napišu pokoju riječi u postovima koji slijede ....

Tomislav

Evo za početak,

Vozim novi Bravo jedno dva mjeseca. DoduÅ¡e auto je 2007 proizvodnja, ali sam ga uzeo novoga (0 km) i mogureći da sam za sada oduÅ¡evljen. Inače u njemu je stara provjerena maÅ¡ina 1.9 M-JTD sa 120 KS. Auto je odličan. Ima dobro ubrzanje (s obzirom na 1350 kg mase), odlično drži zavoje, stabilan je na cesti, a i potroÅ¡nja je fantastična. U prosjeku troÅ¡i oko 7.5 l/ 100 km iako sam čuo da bi potroÅ¡nja joÅ¡ trebala opasti (nova maÅ¡ina pa viÅ¡e troÅ¡i). Režim vožnje ne utječe puno na potroÅ¡nju pa troÅ¡i otprilike isto sa jačim režimom i slabijim (ima razlike ali nije toliko uočljiva). Ovjes je neÅ¡to tvrÄ'i, ali i dovoljno mekan (mekÅ¡i od njemaca - znam iz osobnog iskustva) tako da naÅ¡e ceste i nisu neka prepreka. Sve u svemu, oduÅ¡evljen sam autom i njegovim karakteristikama. :hello2: :hello2: :hello2:

pirec

bilo ti je i vrijeme da probiješ led
ajmo dalje
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

pirec

Ja sam sa svojim oduševljen što se tiče stabilnosti,snage,izgleda,potrošnje.....biraj i ono najvajžnije nemam ama baš nikakvih problema,osim što mi nitko nezna ugraditi xenone.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

tomislav10

Citat: pirec  u 09 Listopad 2008, 21:57:07
Ja sam sa svojim oduševljen što se tiče stabilnosti,snage,izgleda,potrošnje.....biraj i ono najvajžnije nemam ama baš nikakvih problema,osim što mi nitko nezna ugraditi xenone.
Potrošnja? Buka u unutrašnjosti? Na koliko se vrti pri cca 130-140km/h po autoputu?

tomislav10

Citat: Tomislav  u 09 Listopad 2008, 14:30:05
Evo za početak,

Vozim novi Bravo jedno dva mjeseca. DoduÅ¡e auto je 2007 proizvodnja, ali sam ga uzeo novoga (0 km) i mogureći da sam za sada oduÅ¡evljen. Inače u njemu je stara provjerena maÅ¡ina 1.9 M-JTD sa 120 KS. Auto je odličan. Ima dobro ubrzanje (s obzirom na 1350 kg mase), odlično drži zavoje, stabilan je na cesti, a i potroÅ¡nja je fantastična. U prosjeku troÅ¡i oko 7.5 l/ 100 km iako sam čuo da bi potroÅ¡nja joÅ¡ trebala opasti (nova maÅ¡ina pa viÅ¡e troÅ¡i). Režim vožnje ne utječe puno na potroÅ¡nju pa troÅ¡i otprilike isto sa jačim režimom i slabijim (ima razlike ali nije toliko uočljiva). Ovjes je neÅ¡to tvrÄ'i, ali i dovoljno mekan (mekÅ¡i od njemaca - znam iz osobnog iskustva) tako da naÅ¡e ceste i nisu neka prepreka. Sve u svemu, oduÅ¡evljen sam autom i njegovim karakteristikama. :hello2: :hello2: :hello2:
7,5l/100km!? Hm, nije li to malo puno? Kažu da mu je potrošnja cca 6,5 l/100km...

andy85

je...nekak je puno za jtd...

ja sam isto zadovoljan i svime... na 130 ti se vrti na oko 3200 v 6. brzini na t-jetu 120 konja...za ostale neznam i nema nekve prevelike buke čak ni na višim brzinama (170-180) ako je dobra cesta...

pirec

Što se tiče potrošnje konstantno mi je na 9,0 s tim da ga uopče ne štedim i bez obzira na režim vožnje bila autocesta 200kmh ili gradska vožnja.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

Tomislav

Citat: tomislav10  u 10 Listopad 2008, 15:35:57
Citat: Tomislav  u 09 Listopad 2008, 14:30:05
Evo za početak,

Vozim novi Bravo jedno dva mjeseca. DoduÅ¡e auto je 2007 proizvodnja, ali sam ga uzeo novoga (0 km) i mogureći da sam za sada oduÅ¡evljen. Inače u njemu je stara provjerena maÅ¡ina 1.9 M-JTD sa 120 KS. Auto je odličan. Ima dobro ubrzanje (s obzirom na 1350 kg mase), odlično drži zavoje, stabilan je na cesti, a i potroÅ¡nja je fantastična. U prosjeku troÅ¡i oko 7.5 l/ 100 km iako sam čuo da bi potroÅ¡nja joÅ¡ trebala opasti (nova maÅ¡ina pa viÅ¡e troÅ¡i). Režim vožnje ne utječe puno na potroÅ¡nju pa troÅ¡i otprilike isto sa jačim režimom i slabijim (ima razlike ali nije toliko uočljiva). Ovjes je neÅ¡to tvrÄ'i, ali i dovoljno mekan (mekÅ¡i od njemaca - znam iz osobnog iskustva) tako da naÅ¡e ceste i nisu neka prepreka. Sve u svemu, oduÅ¡evljen sam autom i njegovim karakteristikama. :hello2: :hello2: :hello2:
7,5l/100km!? Hm, nije li to malo puno? Kažu da mu je potrošnja cca 6,5 l/100km...

I inače se mjerenje proizvoÄ'ača ne podudara sa stvarnim stanjem na cesti, ali auto je potpuno novi pa trenutno i malo viÅ¡e troÅ¡i. Navodno bi trebao pasti na oko 6.5 l/100 km. Sada nakon 1000 km pokazuje mi prosječnu potroÅ¡nju 6.8 l/100 km pa ćemo vidjeti. MeÄ'utim taj auto se ne Å¡tedi. U pravilu ga ne mazim tako da ima i naglih ubrzanja i naglih kočenja. A osim toga to je i 1350 kg mase. Na autoputu mu je potroÅ¡nja u 5. brzini na 120 km/h oko 4.6 l. Tako da mislim da to zaista nije puno.

andy85

e tih 4,6 nije puno ali kak si prije za prosječnu potrošnju napisal 7,5...na tolko ja svojega bez problema spustim...

VeX

Vjerujem da se covjek vozi po ZGu pa od tuda takva razlika.
Moj JTD u stilu uglavnom trosi po gradu oko 7.5 - 8 a dobrano je razradjen (cca 129000km.).

Evo bas sam ovaj vikend bio malo po Istri, otvorena cesta, malo brza voznjam i prosjecna je bila 5,7 a preso sam nekih 550km sto mislim da je super potrosnja.

2xMAR

Ja sam sa svojim takoÄ'er jako zadovoljan (JTD 120ks), 7 mjeseci i 11500km. DoduÅ¡e, imam neÅ¡to za reklamirat a nikako da uspijem ostavit auto. Udobnost i ležanje po mom miÅ¡ljenju jako dobro, performanse takoÄ'er. Vidim da se lagano hvatate potroÅ¡nje i prosjeka, a to bez opisa načina vožnje i di se vozi ne znači puno. U mom slučaju slučaju najmanja potroÅ¡nja na otvorenoj 5,2 (jad.magistrala, prosjek 70-80km/h), ovo ljeto oko 5,7 (stajanja, kolone, pretjecanja). Autoput na tempu 150-160km/h varira od 6,8 do 7,5 ovisno čije je gorivo i tu jedino primjećujem razliku. U gradu (Zg) ritmom stani-kreni, 100m=10min je izmeÄ'u 8,5-9.
Eto, ako mi još šta padne na pamet...

beks

Dakle evo i mene nakon nekog vremena, t-jet 150 sa ugraÄ'enim plinom, neka svoja zapažanja sam već iznio pod drugim topicima, vozim ga 4 mjeseca 6700 km, i joÅ¡ ga se nisam zasitio, guÅ¡tam svaku vožnju :)), plin me malo zeza, ali niÅ¡ta straÅ¡no (rijeÅ¡iti ću to na redovnom servisu), turnceler se popravio sam od sebe :), potroÅ¡nja po autoputu 100-190 Km/h 12 - 14 litara plina, motor je ful elastičan i dobro ubrzava od niskih okretaja, usporeÄ'ivao sam ga sa nekim konkurentima u klasi i mogu samo reći da je kvaliteta materijala u kokpitu na istoj razini, a usudio bi se reći i bolja, o dizajnu ne treba troÅ¡iti rijeći, jer tu su Talijani bogovi. Uglavnom za sada sam prezadovoljan, vrijedi svaku kunu.

speljac

Citat: beks  u 29 Listopad 2008, 02:12:30
Dakle evo i mene nakon nekog vremena, t-jet 150 sa ugraÄ'enim plinom, neka svoja zapažanja sam već iznio pod drugim topicima, vozim ga 4 mjeseca 6700 km, i joÅ¡ ga se nisam zasitio, guÅ¡tam svaku vožnju :)), plin me malo zeza, ali niÅ¡ta straÅ¡no (rijeÅ¡iti ću to na redovnom servisu), turnceler se popravio sam od sebe :), potroÅ¡nja po autoputu 100-190 Km/h 12 - 14 litara plina, motor je ful elastičan i dobro ubrzava od niskih okretaja, usporeÄ'ivao sam ga sa nekim konkurentima u klasi i mogu samo reći da je kvaliteta materijala u kokpitu na istoj razini, a usudio bi se reći i bolja, o dizajnu ne treba troÅ¡iti rijeći, jer tu su Talijani bogovi. Uglavnom za sada sam prezadovoljan, vrijedi svaku kunu.

odi što prije da ti to poštelaju..ja sam bio na poštelavanju čim su dobili tester za turbake ( u 7. mjesecu )i nemam problema niti cukanja niti ničeg..potrošnja mi je oko 12 litara, obilaznica i grad...s tim da ga ne štedim uopće..ima jedan lik, njegov troši 7,5 litara..sve ti je jasno kak ga vozi..

tomislav10

Ajmo dalje! Kaj se ostalima Bravo zamjerio pa ga ne komentiraju  :) ?!