Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

tempradrifter

Ista stvar sa deltom 2.0, auto je u usporedbi sa 1.9 150 skroz mrtav makar kao ima vise ks.

robert_zd

Stvarno bi šteta bila ne iskoristiti tih 15 konja i 50Nm više momenta :) baš su ga umrtvili,sad jeli bi kakvim čipom mogao dobiti bolji odziv i bolje performanse?

jtd165

Trebalo bi probat moj je 2,0 mjet sport i nemam bas osjecaj da je tromiji od 1,9 150 ks. Mozda ima razlika u elektronici kao sta pišeš. Za ovjes znam da je razlika sport je 30mm nizi.

buzz11

Sumnjam da je tromiji. Vjerojatno je odziv na gasu umrtvljen pa auto izgleda tromiji. To se lako rijesi. Business paket i sport odziv ne idu zajedno  :D

Ja sam sebi ugradio od Noviteca GP1 modul i auto pjeva drugu pjesmu. Nema vise zadrske na gasu. Ko da sam dobio 20ks, a nisam dobio nista. Ustvari taj modul je isto sto i tipka sport.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

robert_zd

Jeli to samo plug i play kad ugraÄ'ujeÅ¡? BaÅ¡ sam na cars data gledao podatke 1.9 i 2.0 do 100km/h i 2.0 je brži 8.2 vs 9.0 sec. Znači samo je zbog osjećaja na gasu sporiji

buzz11

Plug'n'Play. Ne treba nista kemijat. Dobijes sve kablove i uputu kako ugradit. Deset minuta posla na MultiAiru.
Gas reagira sa zadrskom i zato se stice dojam da je auto sporiji. Vjerojatno je i mapa popeglana da nema naglog ispucavanja snage nego je ravnomjerno rasporedena od 2000-4000 okretaja. 1.9 sport ispuca vecinu izmedu 2000 i 3000 pa izgleda ko da ces poletit.
Isto ko recimo Alfa 156 i 159 sa 2.4 motorom. U 156 imas osjecaj da ce ti ocne jabucice ispast, a u 159 sve ide nekako glatko bez osjecaja da auto ima 210 KS. Medutim 159 bolje ubrzava. Jednostavno je auto drugacije slozen.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

AntonioK

Citat: buzz11  u 10 Prosinac 2014, 09:32:24
Plug'n'Play. Ne treba nista kemijat. Dobijes sve kablove i uputu kako ugradit. Deset minuta posla na MultiAiru.
Gas reagira sa zadrskom i zato se stice dojam da je auto sporiji. Vjerojatno je i mapa popeglana da nema naglog ispucavanja snage nego je ravnomjerno rasporedena od 2000-4000 okretaja. 1.9 sport ispuca vecinu izmedu 2000 i 3000 pa izgleda ko da ces poletit.
Isto ko recimo Alfa 156 i 159 sa 2.4 motorom. U 156 imas osjecaj da ce ti ocne jabucice ispast, a u 159 sve ide nekako glatko bez osjecaja da auto ima 210 KS. Medutim 159 bolje ubrzava. Jednostavno je auto drugacije slozen.
koliko to ima štete na motor dugoročno? ...na turbo ako ga može zaj...loše ulje...mogle bi i te stvari

cupavica lorena

to je nemoguce da 2.0 ide losije od 1.9 mjtd,jedino ako nije nesto pokvareno,2.0 ide taman bolje nekome tko nevoli cipanje i razne dorade
ako nemate hobi,kupite fiat

robert_zd

A po papirima ne ide lošije,brži je 2.0 Ja sam rekao kakav sam ja dojam stekao kad sam proba oba,a kolega je opisa zbog čega,doživljaj vožnje je skroz razlika.

buzz11

Citat: AntonioK  u 10 Prosinac 2014, 10:34:26
   koliko to ima Å¡tete na motor dugoročno? ...na turbo ako ga može zaj...loÅ¡e ulje...mogle bi i te stvari

Svi ti motori imaju poprilicnu dozu rezerve tako da nema brige. Bitno je mijenjat ulje na vrijeme skupa sa filterom, posto ima genijalaca koji filter mjenjaju svaku drugu izmjenu ulja, i to je to. Naravno treba stavljat kvalitetno ulje, a ne suncokretovo za pec palacinke  :ok:
Meni je 156 bila cipana poprilicno i durala je tako 100000 bez ikakvih problema. Poslije je mapa maknuta, a auto i dalje vozi bez stajanja.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

get

Koliki okretaji trebaju biti na T-Jet 150, prilikom hladnog starta, recimo na ovim minus temperaturama?

Puntigamer

Po mom nekom nahoÄ'enju nakon paljenja, u minus temperaturama, s stisnutim kvačilom nakon pola minute krećem u vožnju do 2500 okr/min i tako sve dok se kazaljka od temperature ne počne dizati.

Sent from my HTC One using Tapatalk


get

Ne, nisam na to mislio.

Znači, vani neka temperatura, recimo ispod 15°C, danas recimo je bilo -3°.

Pokrenem motor, pali bez problema, ali okretaju budu na nekih 1000 okretaja.

A znam, dok je bilo toplije, da se to prvo dizalo na nekih 1200-1300, a zatim kroz 30-ak sekindi padne prema 1000, pa ubrzo na normalni broj okretaja cca 800.


Puntigamer

Tako i meni bude, malo zbunjujuce na prvu.

Sent from my HTC One using Tapatalk


get

Znači to je normalno da kada je toplije, okretaji budu jači, a hladnije nešto niži?

Jedino što vidim u onim uputama o motoru, kod hladnog starta, da je drugačije vezano za "multi-spark", koji se dešava na temperaturama od -25°C do 15°C. Možda je u tome razlika?

Moram vidjeti kada zatopli kako će to izgledati. Inače ne primjećujem nikakve probleme sa tim, samo se bojim da mu nije presiromašna smjesa na početku.

Ne znam jel tko od vas čistio senzor protoka zraka, i ostale Ä'iÄ'e miÄ'e koje se mogu zaguÅ¡iti, zaÅ¡topati?