Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

pirec

Simptomi su ti najčeški glupi zvuk kod nekih neravnina,a početak je kad uključuš city i na mjestu cimaš volan lijevo-desno ali 1cm na jednu i drugu stranu tad ako čuješ struganje nalik da plastika struže u volanu provjeri obavezno letvu...na geometriji bi se vidjelo jedino kad bi auto bio u zraku dok je na podu jako teško osimaako se več nije raspala do kraja...uglavnom informacija iz servisa je da su letve nekvalitetne tj.materijal u njima.

Sused stalno sam ti ja tu ali se ne ogašavam :-)
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

pirec

Citat: Mike20  u 12 Srpanj 2015, 16:44:36
Geometrija se i JEDINO može štelati na sponama letve volana.

Znači niti ovo nije podesivo


http://bat.hr/file/2014/02/zatur.jpg

Niti ovo:

http://www.rakocevic.rs/centriranje/images/nagib.jpg

To dvoje može samo na optici kontrolirati, al i ne i podesiti

To je podesivo ako se na vrh amortizera ugrade tzv. camber ploče

http://rennlist.com/forums/attachments/944-turbo-and-turbo-s-forum/140057d1158126421-group-buy-4-dynatech-strut-bars-and-camber-plates-get-em-while-you-can-camber_plate01.jpg

Samo je ovo podesivo preko spona volana i krajnika:

http://www.rakocevic.rs/centriranje/images/zaokret.jpg

To može i kontrolirati i podesiti-odÅ¡rafe se matice koje su odmah iza krajnika i vrti se spona volana, ne treba se niÅ¡ta skidati, tako da dok je volan ravno, kotači moraju biti ravno tj razmak s prednje i stražnje strane kotača mora biti isti ili u mjerama koje je predvidio proizvoÄ'ač

Naravno i to dere gume neravnomjerno.

Ako se kotač dere s jedne strane, znači da je nagib u pitanju, a to je od loših selena, prevelikih guma koje nisu za taj ovjes ili je most oštećen

I onda doÄ'eÅ¡ kod idiota koji pljuje po talijanu i priča kak su talijani Å¡pakljavo sve napravil,brusi reže Å¡araf i kaže gotovo ti odeÅ¡ na autocestu voziÅ¡ se 200 i kusur i onda saznaÅ¡ 2.dana kasnije da je taj tip radio nagib na autu na kojem se to ne radi i usput ne zaÅ¡arafi kotač...a taj isti majstor je staroj oporovečkoj i glasi kao jedan od najboljih...
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

Mike20


get

I onda mene pitaju zašto sam paranoik :D

Ma ne znam, još uvijek se držim ovlaštenog, jer ne da mi se isprobavati sa nekim majstorima.
Jednostavno ne znam nikoga kome bih vjerovao.

Eto, stvarno, onaj Boris, kaj radi mjenjače, za njega sam siguran da lik radi svoj posao na nivou.

Mike20

Potpuno si u pravu. Teško je naći mehaničara od povjerenja, zato si ja maximalno što mogu slažem sam.

AntonioK

blago tebi kad možeš sam
slažem se da trećinu kvarova naprave nestručni majstori

AntonioK

Citat: pirec  u 12 Srpanj 2015, 22:38:27
Simptomi su ti najčeški glupi zvuk kod nekih neravnina,a početak je kad uključuš city i na mjestu cimaš volan lijevo-desno ali 1cm na jednu i drugu stranu tad ako čuješ struganje nalik da plastika struže u volanu provjeri obavezno letvu...na geometriji bi se vidjelo jedino kad bi auto bio u zraku dok je na podu jako teško osimaako se več nije raspala do kraja...uglavnom informacija iz servisa je da su letve nekvalitetne tj.materijal u njima.

Sused stalno sam ti ja tu ali se ne ogašavam :-)

meni se taj zvuk čuo ovu zimu (struganje plastike) kad bih uključio city.Sada tog zvuka nema nestao je inaće ne palim city nikada i ovako mi je volan premekan

get


get

Sutra auto ide na geometriju (zamjena vilice).

Uglavnom, prema eLearn-u postoje dva standarda, Standard A i Standard 0.

Citat:
- “Standard 0” - vehicle unladen including spare wheel, tools, accessories and consumables with 5 litres of fuel

- “Standard A” - vehicle unladen including spare wheel, tools, accessories and consumables (full tank of fuel).


Ja ću ići na Standard A, vjerojatno je lakše napuniti tank, nego ciljati 5 litara :)

Postoje sitne razlike izmeÄ'u modela kao i od Sport verije i one koje to nisu.
Bitno mi je da unesu podatke od Sport verzije, ne znam da li one te podatke vuku iz broja karoserije, ili odabiru kroz program model.

Budem im dao ispis iz eLearn-a, pa neka usporede sa programom. Ionako bi na kraju trebao dobiti ispis sa podacima.


gt3

prije cca mjesec dana sam poceo cuti klik prilikom stiskanja kuplunga. snimio sam da cujete https://youtu.be/L8HQRziUI1w. mislio sam da ce proci ili se pojacati, ali nista. ako imam malo jacu muziku se ne cuje, ali svejedno me smeta. ne znam kaj bi to moglo biti.

get


BeÅ¡tija je sreÄ'ena.
Osjeti se razlika u upravljaču. Sada je sve preciznije i direktnije.
Poslikam vilicu (TRW su dijelovi na njoj) sa time da se meni čini da je i stražnji selen na toj vilici u dosta lošem stanju. Pokušat ću to uslikati.

Geometrija je odraÄ'ena, jedino je onaj nagib na amortizerima crven i prije i nakon (to je valjda onaj dio koji se ne dira).

I da, zatražio sam da mi pregledaju snop svjetala (u mene ksenon) kojeg mi je lik odmah spustio na prvom tehničkom. I nikako se ovih godina nisam sjetio da mi to podignu natrag. Ovo je sada preporod, rekao bih da sada tek imam ksenon nakon 7 godina. U 8. mjesecu je tehnički pa ćemo vidjeti jel sve OK.


AntonioK

get,koliko te došao taj izletić?

get

Nisam sada za gotovinu, već na rate, tako da nije bilo popusta 10-15% što inače dobijem.

970kn vilica
150 kuna izmjena
150 kuna geometrija

Sad imam ovu skinutu, mislim fakat su to biseri autoproizvodnje, moj ima ksenone pa ima jedan dodatak za jednu oprugu za automatsko podešavanje snopa pa je kao drugi kataloški broj, a uopće ne vidim problem zašto im sve vilice nisu sa tim dodatkom, osim ako su izračunali da taj dodatak košta više od jedne kune, al dobro.

Nek stoji u rezervi pa ju možda i repariram :)


AntonioK

meni je tehnički bio u 4.bilo je sve ok osim kočionog ulja(nisu ga prominili,ali uredno ga naplatili)

zašto TRW?

get

Ne, uzeo sam original.
Samo kažem što se nalazi na originalu, ovaj koji je skinut, kugla ima TRW oznaku.
Budem danas poslikao tu staru vilicu za analizu.

A kaj da ti kažem, ti servisi su svi tak, plaćamo ih puno, i onda kada te ide muljati to čovjeka stvarno ožalosti.

Ja ne mogu reći, do sada su mi ovi napravili baš sve što sam tražio i dosta mi te dijagnostike i tih sitnih pregleda nikada ne naplate.

Uvijek tražim da mi vrate skinute dijelove, ne zato Å¡to im ne vjerujem, već zato jer želim se vidjeti kako pojedini dio izgleda nakon odreÄ'ene eksploatacije. Malo to pregledam, poslikam, i na kraju bacim na otpad.

A da mi se to dogodi na tehničkom, ravno bi sa tehničkog otišao u servis i neka izvole promijeniti, i onda bi razmišljao o novom servisu.

E sad, sebe smatram dobrom muÅ¡terijom pa ako je njima u interesu mene izgubiti, nema problema. Uvijek se naÄ'e netko tko će solidno obaviti posao za novce.