Novi Bravo-dijelovi i cijene

Autor get, 08 Ožujak 2014, 20:59:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

get

Još nisam.

Išao sam tamo u dućan u Središće, ali nije bilo čovjeka kojeg znam.

Mogao bih možda danas, ako ne bude kiše . . .

Sestra je platila cca 120 KN Hella, za KIA-u, a mislim da idu iste dimenzije, jedino je adapter drukčiji.

Vidjet ću, nije još hića, do servisa ću razmisliti hoću li orig ili neke drk-mrk.

Puntigamer

Jesi li proba prominiti samo gumice na brisačima? Moji su poćeli strugati pa sam samo gumice okrenio i skoro su onda kao novi.

na jednom natapkano tapatalkom


get

Nema smisla, one plastike se raspadaju. Mislim da je 6 godina dovoljno za jedan brisač. Sunce učini svoje.

ccm

Brisaci, ja sam u Kauflandu uzeo, grafitne gumice, neki lijevi proizvodac, brisu odlicno, 40kn komad. Poslije sam vidio da su u konzumu 35kn. Dodju sa svim mogucim kopcama. Vidjet cemo koliko dugo ce durat.

Do sada sam imao BOSCH-ove, 220kn komplet,godinu dana su mi izdrzali.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

mjet

NWB brisači ,moj savjet za kupnju,odlični su,nisu jeftini ali vrijede,ima ih u intercarsu

get

Kupih danas

2x purflux AHC190 filter klime 2x72KN=144KN
2x purflux L330 filter ulja 2x65,50KN=132KN

Samo što dva filtera ulja, i jedan klime ću podići sutra.

Uglavnom, to je riješeno za ovu i slijedeću godinu što se tiče klime, a za ulje ću vidjeti, možda odradim jednu izmjenu prije zime . . .

marloz

ja moram priznat da mi je na prvoj izmjeni ulja stavljena selenia K a ne K PE kako bi trebalo ići po svim pravilima struke ... na drugu sam ja osobno donio K PE da ne bi opet bilo zabune (i još za oznaku za multiair motore) i sad ne znam jel sam ja lud ili šta al je meni potrošnja pala za čitavu litru i to uglavnom na otvorenoj cesti ... po gradu je i dalje oko 9L/100 km
tako da ja odsad samo ulijevam K PE koliko god da košta ... vidim da su na selenia stranicama stavili da sad i u punta iz 2001. ide K PE

get

Ma nije tolika Å¡teta U K ulju u odnosu na K PE, osim u C3 zahtjevu.

Ako mi se bude dalo trošiti novce, možda napravim analizu ulja prije zamjene.

Iako mislim da trenutno nema boljeg ulja za T-Jet MultiAir mašine trenutno od Selenia-e.

marloz

ma znam da nije razlika (čudi me to od tebe inače si picajzla u svemu  :D :rofl)
al samo prenosim svoja iskustva - možda se i motor razradio (vjerovatno i je) al lijepo stoji da se stavlja selenia K PE a ne K
isto tako u punta mk2 se preporučuje selenia 20K a ne gold ko šta ja stavljam godinama već a ima dobar razlog za to što je objašnjeno već tisuće puta - mada još uvijek kažu gold ili 20K isto je ali nije jer bi onda tako stajalo i pu prporukama zar ne ??

get

Ma ne, mene (bi ) to iznimno nervira. Držim da treba stavljati najmanje što je propisano ili bolje.

C3 specifikacija i ide u smjeru smanjena potrošnje i ostala eko g...a i napravljena je da čuva DPF i TWC sustave., ali su smanjili TBN i ostale stvari kako bi dostigli low ash, i to jesu, ali da nadoknade podmazivanje, krenuli su za drugim formulama pa je i cijena ulja paprena.

Ne bi bilo loše napraviti paralelni test istog vozila sa jeftinim uljem i skupim, ali tu ne mislim na loša ulja, već ulja po starim formulama, pa vidjeti kada će otići katalizator sa lošim uljem i koji bi bio omjer novi katalizator i cijena ulja.

Al dobro, ta ekologija je zahvatila i F1 pa se mi i nemamo pravo nešto buniti.

Smatram da za naše motore nema boljeg ulja, tako da nam je izbor jednostavan, ali ne i jeftin.

Iskreno, ako INA napravi certifikat za Milenium ulje možda se odlučim za INA ulje.



Inače kada pričamo o dijelovima, preferiram orig, ali i alternative, pa zato i koristim purflux. Za klimu ne treba ni pričati, orig doÄ'e preko 200KN, a aktivni ugljen purflux 72KN, mislim da je tu sve jasno.

Filter ulja mi se čini bolji ovaj cik-cak, i jedva čekam da napravim servis i da a usporedim sa prošlim.

Filter zraka sam odlučio mijenjati svake godine, a orig je najjeftiniji pa se ni tu nema što kemijati.

Ono što moram je i promijeniti ulje u koćnicama, ovo je sada 4 godine i nekih 30 000km.

Mislio sam to na prošlom servisu mijenjati jer sam mislio da će i disk pločice oitići, ali nisu.




marloz

Citat: get  u 30 Ožujak 2014, 21:26:57

Ne bi bilo loše napraviti paralelni test istog vozila sa jeftinim uljem i skupim, ali tu ne mislim na loša ulja, već ulja po starim formulama



ja sam ga već učinio (neželjeno) i dokazao da je selenia K loÅ¡ija od K PE Å¡to dokazuje i cijena ...  :P ;D

marloz

ja mijenjam kočionu tekućinu svako 2 godine nevezano kako izgleda
to je svako 2 godine cifra manja od 100 kn tako da ...

get

Ma znam, ali mi u servisu rekli da ne treba . . .

znam da malo love za prljav posao, al Bože moj . . .

Na ovom sigurno mijenjam.

marloz

ja otkad imam auto nisam na nijednom doživio u servisu da su mi savjetovali promjenu ...
na puntu tek kad sam izmjenio prednje diskove sa paknama pa kao ajde ... nedavno mijenjao stražnje bubnjeve i pakne i nisu mi htjeli zamijenit ... nego sam je ja donio pa kao ajde kad već radite stavite i nju
ista priča i sa bravom ... dok nisam kupio tutelu i zamolio ih .. naglasak na zamolio

get

Da, nevjerojatno. Isto i meni i sa filterom klime, koji je prvi bio 3 godine :)

Mislim, ne vozim ga u ovlašteni da mi zamijeni ulje i filter ulja i eventualno filter zraka.

Ne znam jesu li ikome ikada u ovlaštenom servisu podmazali vrata, šarke itd. . . .

što spada pod redovito održavanje.

Uglavnom, sve je prepušteno vlasniku, a oni čekaju samo kvar.

Ne znam, za sada sam zadovoljan sa ovim servisom gdje idem, ali daleko je to od idealnog.

Briga oko kupca je vrlo niska, unatoč krizi i smanjenju prodaje vozila pa tako i održavanja . . .

Ne znam Å¡to bi rekao. U zadnje vrijeme mi doÄ'e da se prekvalificiram i postanem automehano-roničar.