Bravo mjenjac

Autor Tosa007, 22 Studeni 2015, 17:18:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tosa007

Mjenjac ima uzasnog lufta u brzinama je kao i u leru leta na sve strane kad se ubaciva u trecu krci

Tosa007

Citat: tono92  u 23 Studeni 2015, 00:16:00
Zamjena korpe ce ti rijesit problem

Poslano sa mog Htc One M9 koristeći Tapatalk
Tnx

topolino

Kako mu zamjena kvacila moze pomoci? Po opisu je mehanizam poluga na mjenjacu raskliman.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tosa007

Citat: topolino  u 24 Studeni 2015, 08:13:27
Kako mu zamjena kvacila moze pomoci? Po opisu je mehanizam poluga na mjenjacu raskliman.
Da meni kvacilo savrseno odvaja ali mjenjac leta ko lud gdje se nalazi mehanizam kvacila

Mike20

Ionak to nećeš sam slagati.
Vozi kod meštra.

Da, morat ćeš potrošiti novaca.
Imaš lufta na polugama mjenjača i/ili selektor brzina.
Krčanje kod šaltanja je radi tog lufta ili si već oštetio getribu tj. zupčanike/sinkrone

Tosa007

Citat: Mike20  u 24 Studeni 2015, 08:18:49
Ionak to nećeš sam slagati.
Vozi kod meštra.

Da, morat ćeš potrošiti novaca.
Imaš lufta na polugama mjenjača i/ili selektor brzina.
Krčanje kod šaltanja je radi tog lufta ili si već oštetio getribu tj. zupčanike/sinkrone
Hvala na odgovoru//

acmilan8

Pozdrav. Imao sam identican problem..
U prvu radionu, trazi da nadu negdje saltung od brava. To ti je rucica mjenjaca i mali dio ispod nje. 100kn dode taj dio..ne vise..
I 100kn ruke majstora.
Kao da vozis novu auto..

Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk


Zvenko

Kaj se to nije moguće doma napraviti ja imam isti problem

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk


gandi

Moguce je. Trebaju ti celicni zivci i novi dijelovi. Ako imas kanal spasio si se, ako ne sretno

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

Zvenko

Uh, tome se nisam nadao!

gandi

ÄŒek, tebi je to za bravu jtd?
--->>>    click here      <<<---

Zvenko


Zvenko

Pa to je i meni čudno, ako je zeznuto onda to naplate pošteno.
Zato pitam dali bi mogo ti sam

gandi

Onda ti nemaš poluge, nego sajle?
Za sajle neznam kakva je procedura. Nadam se da je lakša nego kod sistema na poluge.
Kod ovog drugog se treba zavući pod autu, otpustiti auspuh, otpustiti lim iznad auspuha, otpustiti nosač ručice mjenjača koji se djelomično drži gore, djelomično dolje, otpustiti letvu volana da se može poluga izvući van. Naravno, prije toga skinuti 3 polugice koje idu od letve volana prema mjenjaču.
Onda treba polugu koja ide od ručice do letve volana izvući, nekako u koso preko svih mogućih limova i cijevi od auspuha.
I kad se izvuće cijeli taj postupak treba odraditi u rikverc da se stavi drugo natrag.
Poseban užitak je na neviÄ'eno probati utaknuti aluminijsku sponicu na letvu volana i onda joÅ¡ staviti osigurač na nju, pa gumenu kapicu.
Ja sam pola dana izgubio na to, ležao sam pod autom i šarafao iznad glave. sve što mi je moglo pasti u oči popadalo je.
Ako se to radi iz kanala bit će kudikamo jednostavnije,

A ako JTD ima sajle, a ne poluge nadam se da je u tom slučaju sav taj posao još jednostavniji i da se sve može napraviti odozgo, iz kabine, jer naprijed kod letve volana ne vjerujem da gdje može imati lufta.

--->>>    click here      <<<---

Zvenko

Nemam pojma kaj ja imam i gdje je luft, samo znam da mjenjac seta u brzini ko da je u leru. Živcira za......