gubitak antifriza

Autor veki22, 12 Studeni 2016, 15:41:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Memphis

#60
Citat: franjo-fritz  u 29 Studeni 2016, 00:51:16
Btw u tim radionam sam svaki dan     ...tak da jel. Nemoj da te neko cuje...drugo postoji i ono rastezanje materijala....nemojte pricat ono kaj neznate ili mislite da znate...ako hocete Å¡par vrijante zaljepite glavu za motor za cement ljepilom i 100 Å¡arafa za knauf   ..
Nema veze sa Å¡paranjem. Već bespotrebno glodat glavu. Nek me čuje tko hoće jer ne rade svi tak kak ti misliÅ¡ da je najbolje.  Al svako radi kak misli da je najbolje pa neka mu tak bude. Ja sam ih dosta složio na kojima nisam brusio glavu i nijedan nikad nije imao problema. Al to je do majstora a ne terorije koje se prepričavaju. Da svi tak bruse glave za svako skidanje kaj bi im ostalo od nje? A i kaj bi ekipa u tim silnim radionama za obrade glave radila? Igrala pikado?

franjo-fritz

Koliko si slozio na taj nacin neznam ..niti me se tice niti bi htio da meni ili ja nekome tako slazem....ili radim po P.S. ili neradim..jednostavna matematika..za mene i za musteriju...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

veki22

Jutro.Decki samo da vas preupitam.Znam da je normalno da auto u hladnija jutra dimi al moj bas dimi.Npr kad stojim na semaforu ko da je dimna zavjesa iza mene.Auto iza ko da je u gustoj magli  :laughing-smiley-001:Bijeli gusti dim,nema nekog mirisa posebnog.Pogledao sam antifriz,netrosi,bar mi se cini tako,uvijek na istoj razini.I da,dimi dok je zagrijan,dok je hladan  upola manje.

Mihajlo90

Tako i moj sada kada je hladno i magla je. Majstor pogledao svječice i kaže da je izgaranje dobro, antifriz ne gubi, tako da je to valjda ok. Meni još kada satojim na mjestu zna kapljati voda iz auspuha. Sad ne znam dali je to ok.....

veki22

I kod mene su nove svjecke i kablovi.Ali cini mi se da nakon zamjene brtve glave dimi tako jako.

Memphis

To je normalno. Dimim zbog kondenzacije ... dok se auspuh ne zagrije kak treba

topolino


Ako pari ovako onda vozi na vodu
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

veki22

 :laughing-smiley-001: Nije bas tak.Kak je minus popustio sad se unormalio.

Sen

#68
Pozdrav
Vozio sam uzbrdo i puh para kroz ventilaciju kabine i skoci temperatura motora,sreca taman an sammom vrhu ulice pa sam nizbrdo se samo spustio kuci.Vode nema,natocio sam napravio krug opet para kroz kabinu i voda nula u hladnjaku.Ne curi hladnjak niti oko motora vec kao da dolazi iz kabine na grijacima,ima u kabini na podu malo vode,a curi na vozacevoj strani kraj kotaca gubi vodu.Ako je to grijac procurio crijevo se otkacilo ili tko zna sta,negdje je jedan spomenuo premostenje tih crijeva nece radit grijanje kabine,ali cu ga odvest do mehanicara an miru,ima netko iskustva s tim . Radi se o puntu 85 elx , 1.2 ,16v ,hvala .

evo video
https://streamable.com/53z9t5

Memphis


Memphis

Crijeva možeš premostit kod ulaska u kabinu.

Sen

http://prntscr.com/ukaisj

to ova dva sto idu za kabinu ? Sta zamjenim pozicije ili jednu u drugu,ne razumijem nisam nikad ,ako moze vise o tome?
hvala

Memphis

spojiš jednu u drugu, npr. sa ovakvom spojnicom i šelnama https://pevex.hr/sistem-za-zalijevanje-spojnice-i-nastavci-cortum-spojnica-za-dripline-cijevi-i-pe-cijevi-dn16mm-pn4bar-335325.html
Ili nečim drugim ...
Mislim da je promjer crijeva 16

Sen

Hvala,kupio sam spojio sam cijev jednu u drugu ne curi voda,ali brzo raste temperatura prelazi polovicu u samo pet do deset minuta dalje nsam cekao da ne bi sta pritisak gdje izbio,a nista sad ce malo stajat dok ne budem imao vremena pa vidit dal uzet vucnu do mehanicara ne znam ni bili popravljao kad sam vidio da se cijeli kokpit skida to poslje vratiti bit ce sve klimao :D

Memphis

A jel si ga ozračio? Jel ti radi grijanje?