Stilo - Izdržljivost JTD motora

Autor Morrison, 11 Srpanj 2013, 14:00:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Miha.

Jel istina da ovi od 150ks češće rikavaju, neÅ¡to sam čuo da je bilo dosta problema ili  samo kod ranijih serija :82:

SEB

Citat: Miha.  u 18 Srpanj 2013, 17:35:48
Jel istina da ovi od 150ks češće rikavaju, neÅ¡to sam čuo da je bilo dosta problema ili  samo kod ranijih serija :82:
:disgust: :no2:
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Besha

na mojem satu sad piše oko 207000, kupljen je sa cca 165000 i čisto sumnjam da tolko ima..... prije da ima oko 300000+ km.... iz austrije je uvoz. Za sad nema problema.

tomislav livno

ili ako ćemo Å¡to kaže "dr." MaruÅ¡ić mogu i 500 tkm  i bolji su od vw-ovih     inače to kaže u proÅ¡lom broju autorevije kad su testirali 159 1.9 sa 140 ks

aquarius017

Da ne načimam novu temu...

Zanima me da li se preko otvora za nadolijevanje ulja može ugrubo ocijeniti opće stanje motora? Recimo, kad upalim motor, stavim ga u ler i otvorim čep za ulje - da li bi motor trebao drugačije zazvučati kad se otvori čep? Ili treba jednako da radi kao i sa zavrnutim čepom? Jel normalno da malko špricka ulje?

cicili

ajd razmisli da li je normalno ako ispod imas bregastu koja se vrti.  :D


aquarius017

Citat: cicili  u 26 Travanj 2014, 11:07:18
ajd razmisli da li je normalno ako ispod imas bregastu koja se vrti.  :D



Ma je, to mi je bistro. Više me zanima da li, kad odvrnem čep od ulja, motor treba malkice promijeniti zvuk ili ne?

Prijeko

Ima male promjene zvuka i to je normalno

kemba

e.... to sa potlakom i skidanjem cepa ti ima veze kod benzinaca ne kod dizela!!!!
a normalno je da ce promjeniti zvuk jer is otvorio cep i jace se cuje vrtnja bregaste i pritiskanje same na podizace ventila....
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

draĹžen

Citat: Bravo  u 18 Srpanj 2013, 17:06:37
Ne znam koliki im je max. al ja sam svojega vozio do 180 000 , kupio sam ga sa 80 000, s time da sam ga odmah čipao i vadio mu mast 5 godina i dalje je išao ko prvog dana, jedino što je na autu trebalo promjeniti su čašice na poluosovinama jer su dobile lufta ( posljedica čipanja i vožnje na moment ) :)
cesto čujem "voznja na moment". O cemu je rijec? Meni ie ovo prvi dizel pa nemam pojima

SEB

Citat: dražen  u 21 Studeni 2014, 08:33:13
cesto čujem "voznja na moment". O cemu je rijec? Meni ie ovo prvi dizel pa nemam pojima
snaga motora se deklarira u dvije vrijednosti
konjske snage i okretni moment...okretni moment, da ne obajšnjavam full stručno, je elastičnost motora, snaga na nižim okr, ono što osječaš da te stišče u sic
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol