Stilo 1.9 JTD 115 - pad snage na 3500 okretaja

Autor stjepko-na, 07 Svibanj 2015, 22:05:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

stjepko-na

Pozdrav, imam stila navedenog u naslovu. Problem je sto je auto trom na nižim obrtajima, kad prijeÄ'e 2500 onda naglo ubrza i na 3500 osjetno se smanji ubrzanje a obrtaji i dalje rastu. Recimo u trećoj brzini kad se počne smanjivat ubrzanje, prebacim u četvrtu obrtaji padnu na 2500-3000 opet normalno vuče kao vrag i onda opet na 3500 naglo se smanji ubrzanje a obrtaji normalno rastu.
Normalno je radio do prije zadnjih mjesec dana. Kad bih ubrzavao normalno bi vukao nebitno bilo to 2000 obrtaj ili 3000 isto je povlačio i imao zvuk kao zviždaljka. Onda je počeo slabije vuči kad bi prebacio iz 1 u 2 na nižim obrtajima kao da bi se zagušio, bacio crni dim neznatno iz auspuha i počeo normalno povlačit i izgubio je taj zvuk zviždaljke.

Delta TD

ako nemaš blindiran EGR to prvo napravi pa probaj
098871798

kemba

kako kaze koglega delta td egr prvo
a onda roki mjerać protoka zraka
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

campetto

to ti je meni bilo, iskopčaj mjerač protoka zraka, samo skini djek i onda probaj vozit, drugi auto odmah.
jbg novi od Boscha je oko 800-900 kn ovisi gdje naletiš.
Diesel je mama !!!!

draĹžen

Citat: Delta TD  u 08 Svibanj 2015, 22:35:32
ako nemaš blindiran EGR to prvo napravi pa probaj
ti imaš blindiran egr? Moj trza na malo vise od 1500 rpm. Možda je egr zaprljan? Da ga čistim ili blindiram?

campetto

ako ti je stilo do 2003. godine možeÅ¡ ga blokirat, iako nema neke prevelike razlike kada to napraviÅ¡, možda će ti prestat trzat , vidi, pa ako ti ne paÅ¡e možeÅ¡ ga odblokirat. 
Diesel je mama !!!!

draĹžen

Moj je 2004 redizajn. 85 kw. Navodno na mjet prikazuje grešku. Na jtd ne. Kako se to radi?

buzz11

Skines EGR i na ulaz stavis metalnu plocicu bez rupe. To je sve. Stavi neki bolji metal jer ga inace toplina propali. Na JTD je full mehanicki EGR, a na mJET elektronski upravljan u taj se mora i softverski ugasit.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

franjo-fritz

Po opisu prvo iskopcaj mjerac protoka zraka. Pa vidi ali po tvojem opisu meni smrdi da ti turbina gubi tlak.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

virag

dal ti se pali koja lampica ili? Posto se meni upalila lampica i na dijagnostici mi je senzor protoka zraka imao gresku,danas ga promjenim a nakon 15 km se opet upalila lampica samo sada negubi snagu...
to Ĺžene vole.......;)

stjepko-na

Uspio rjesit, crijevo od turbine sto ide s filtera zraka je pocelo truniti. Pa je auto isao u safe mode. Promijenio crijevo i sve 5. Jedino sad ponekad mi upali lampicu od motora i napise engine fault al je brzo ugasi dali je moguce da je to do tog egr ventila?

Stilo M

Greska engine fault moze biti vezana uz bilo sta na motoru..
probaj sve skinut i dobro ocistit
maf,map senzor,crijeva oprat i ocistit egr ventil
naravno prije bilo kakavo odstekavanja senzora prvo klemu dolje skinut
Ako i nakon toga bude bacalo gresku onda jedino na dijagnostiku da se utvrdi tocno gdi je problem
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001