Diskovi i pločice

Autor Stilius, 17 Rujan 2014, 19:42:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

#210
Te su već jako dugo na autu, ili su stvarno dno dna kvalitete

MADmax23

e sada nezz koliko su dugo.jer auto imam vise od godinu dana.
ma stvar je u tome kako ce se prije raspast nego se potrositi.

gokiSP

Ja u zadnje vrijeme ugraduje samo textar pro seriju i za sada nemam ni jednu primjerdbu. Bas sam jucer stavljao na novog pola, prednji i zadnji diskovi sa plocicama 1100 kn.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Memphis

Citat: Memphis  u 14 Travanj 2019, 10:54:51
Ja imam ATE sa ATE diskovima. Pločice su prikraju a isto tako i diskovi. Pločice su pretvrde ... pojele su skoro cijeli disk.
Evo nakon 3 god i 60000 km mali uvid u stanje imovine.

Disk ima fini zub (9.56 mm) minimalna granica 9.2, novi 11 mm.



Plocice jos nekih cca 5 mm, nove 11 mm. Jedne plocice pojele disk.




Novi set brembo diskova i plocica ceka da se ovo pojede do kraja uz to ce odmah ic i reparcija celjusti.





147

Ricambi originali  :nod: :ok:
60 000km i dalje u dobrom stanju.

Michael

#215
Nakon 137tkm na Puntu Evu, došlo je vrijeme za zamjenu prednjih kočnica. Ima li kakvih novijih preporuka što odabrati?
Tražti ću svakako ponudu za originalni set diskova i pločica, ali trebam i neku rezervu ukoliko će original biti preskupi.
Koliko sam pročitao u ovih nekoliko postova, jedino kombinacija Zimmermann diskovi/ATE pločice je zadovoljavajuća.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

gandi

Evo ovako,
Na Alfi imam brembo komplet diskova i plocica, na Tempri imam prednje ATE diskove i plocice, straznje TRW diskove i plocice.
Na Alfi su kocnice promjenjene prije Tempre.

Oba auta uredno koce, ne cvile, ne tresu. Na oba auta su "civilne" komponente, nikakvi rejsing, rezani, buseni, crveni zuti zeleni...

Da sad trebam ponovno mjenjati kocnice na Alfi stavio bi ATE komplet.
Brembo je ok, ali ne mogu se oteti dojmu da fali ono nesto sto bi trebao imati brand takvog imena.
--->>>    click here      <<<---

Mike20

#217
Ja mijenjam pločice svakih 30 000km, diskove svaku drugu promjenu pločica.  :costumed-smiley-0291:

147

Citat: Michael  u 01 Svibanj 2020, 20:50:48
Nakon 137t km na Puntu Evu, došlo je vrijeme za zamjenu prednjih kočnica. Ima li kakvih novijih preporuka što odabrati?
Tražiti ću svakako ponudu za originalni set diskova i pločica, ali trebam i neku rezervu ukoliko će original biti preskupi.
Koliko sam pročitao u ovih nekoliko postova, jedino kombinacija Zimmermann diskovi/ATE pločice je zadovoljavajuća.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Galfer i Raicam  :ok:.

Antonijo

#219
Naprijed imam Textar pločice i TRW diskove, nazad Textar pločice i diskove.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

niko33

#220
Textar ugrađeni - ne cvile,doziranje odlično,a za dalje će vrijeme pokazat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Michael

#221
Na kraju je kupljen Textar set kočnica (cca 830 kn), Čekam ugradnju sutra/preksutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

AntonioK

Neka preporuka za prednje diskove i pločice za Bravo?

niko33

#223
Prosel kojih 500km - taman se ulegli- bilo je kočenja na većim brzinama i u dva navrata su trebala zagrist i zagrizle su neočekivano dobro.Ne cvile. S moje strane preporuka za Textar..


Sent from my iPhone using Tapatalk

skrooz

Na Bravu sam imao zimmermann busene diskove i ate plocice. Pre grube su bile ate plocice i dosta pojele disk prije nego sam prodao auto. Cesto su i cvilile tako da ne preporucam tu kombinaciju. Sad sam za abartha koji ima istu dimenziju kocnica uzeo mtec busene/ rezane diskove i njihove plocice. Sa dostavom, 1500kn prednje i zadnje komplet. Kod nas ate buseni diskovi i ate plocice, 3500kn sa rabatom 20%. Javim dojmove
https://www.mtecbrakes.com/