Punto jtd Plavi dim !

Autor TurboDiesel, 25 Studeni 2015, 21:19:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

TurboDiesel

evo da i ja otvorim jednu temu po pitanju mog puntaca.....neznam dali je vec neko imao slican problem jer nisam nasao slicnu temu ! Dakle od kako sam kupio punta prije 2 godine ujuto kad je motor hladan kada idem nizbrdo (posto zivim na jednoj uzbrdici) vidim u retrovizoru plav dim ! Medjutim to mi do sad nije toliko smetalo jer je bilo zaista mala kolicina ali kako dodjose ovi hladniji dani boga mi moj puntac ujutro dimi pravo toliko da me je sramota komsiluka pa se na leru spustam do grada i kada sidjem na ravnicu dim se gubi i gotovo nema ga vise ! Zanimljivo je sto kada radi na leru skroz malo dima ima ali kada idem nizbrdo bez gasa katastrofa ! Zanima me misljenje strucnijih clanova foruma ,da naglasim da auto pali bez problema,da ide bez problema,ulja vrlo malo potrosi na 10k pola litra ! Svaki savjet je dobro dosao... :hm:

eLaCiD

098  38 77 11
elacid@net.hr

crev1986

Mogu bit i gumice ventila, turbina

TurboDiesel

Ma nevjerujem da su uljne karike auto ima 180 000 km jbg .....

crev1986

Zasto ne ? Svasta je moguce , dok ne otvoris motor neces znati

topolino

Skini crijevo ulaza zraka u turbunu i pogledaj jeli masno.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

TurboDiesel

Ma tu si u pravu ali zanimljivo je sto motor netrosi puno ulja može bit sta do sistema ubrizgavanja ? :facepalm:

TurboDiesel

Topolino gledao sam to nije suha ko barut turbina.... :facepalm:

crev1986

Dal ti dimi na sipku od ulja ili izbacuje ulje van?

TurboDiesel

I to sam gledao i ne izbacuje ulje skroz maaalko dimi ali nista strasno...SAD gledam neko je pisao da na itd kad odu dizne zna pusit plav dim jbg SAD nekontam oduvijek je plav dim bio ulje crn nafta ??? :shock:

crev1986

Gumice ventila su mozda otisle , ne trosi puno ulja a dimi plavo

TurboDiesel

I meni je to nekako logično ali buni me ovaj sto je pisao za dizne ?

TurboDiesel

Zanima me dali je neko imao ovakav problem jer zanimljivo je sto on puši plav dim sam kada hladan ide nizbrdo Bez gasa u vožnji sa gasom nema ni praške dima ,da u glumice ili karike stalno bi pusio

Mike20

Nema taj auto 180 000km nema Å¡anse.

Pušta ti turbina ulje na usis ili gumice ili karike, nekoliko puta ti je rečeno.
Ako nemaš para za sanaciju tih stvari-vozi dalje i ne obraćaj pažnju.
Ako imaš-složi.

Ako ti skroz propiša ulje kroz turbinu na usis, auto će otići u iberturažu, nećeš ga moći ugasiti i to je kraj motora.

Sve ti je rečeno.

Svaki daljni post je gubljenje vremena

TurboDiesel

Razumijem te u potpunosti ali auto je u stvarno dobrom stanju turbina je su totalno suha vec sam napisao moguce da su gumice ili karike ali isto tako me zanima ovo u vezi dizni dali je moguce da su i one problem ? Jer da su karike ili gumice nebi li trebao kontsantno pusiti a kad se zagrije jos i vise ? A on samo kad je hladan i to 2-3 minuta dok idem nizbrdo bez gasa kad dodam gas dim se gubi :(