Bravo 1.6 16V-ugradnja plina

Autor security22zd, 30 Svibanj 2009, 21:03:02

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Devil

BRC je zakon! Ja sam u obadva svoja auta ugraÄ'ivao BRC.

DaneÅ¡to pitam,kakv je to plin na FlanÄ'u?

tipo 1.7d

Citat: Devil  u 07 Lipanj 2009, 09:58:30
BRC je zakon! Ja sam u obadva svoja auta ugraÄ'ivao BRC.

DaneÅ¡to pitam,kakv je to plin na FlanÄ'u?

to je sistem bez injektora, gubi se 5-10% snage,  prije leptira gasa dolazi cijev sa isparivača i tu plin ulazi u usisnu granu i mjeÅ¡a se sa zrakom, taj sistem nije preporučljiv kod automobila sa plastičnom usisnom granom jer može doći do detonacija u grani i tako plastična grana može puknuti

Devil

Aha. Po tom tvom opisu se meni ćini da onda imam i ja plin na flanÄ'u.

tipo 1.7d

osjeti lj se pad snage na plin

Devil

osjeti i to dosta pad snage! :smrc:

tipo 1.7d

to možeÅ¡ regulirati na onom Å¡arafiću koji se nalazi na crijevu izmeÄ'u isparivača i flanÄ'e, ako ga malo odÅ¡arafiÅ¡ ide viÅ¡e plina povećava se snaga ali raste i potroÅ¡nja

Devil

stavit ću sliku u svoj temu,pa vidi kak je meni složeno.Nećemo tu dečku punit temu.

tipo 1.7d


NikolaST

Pa kakvi su to lopovi-kod tebe je sistem na flanÄ'u SKUPLJI nego u ZG na akciji Injection sustav.
Evo jučer gledao kad sam ostavio Punta na ugradnji , frajer dopeljao BMW-a na ugradnju, star 3-4-5 godina, šestak, 7000 kuna INJECTION plin Landi Renzo za njega.
Ak hoćeÅ¡ imati plin sa stalnim nekim problemima, osjetnim padom snage-stavi ovaj jeftiniji na flanÄ'u iliti LCS.
Ak hoćeš imati plin kak se spada-stavi injection.
I s obzirom da je kod tebe injection 9000 kuna, a u Zagrebu 6000 kuna-svaki komentar je suvišan.
Inače nema više loših sustava, svi su dobri i rijetko se kvare-samo je problem u kvalitetnoj ugradnji i naštelavanju.
E da, razlika je u diznama-BRC dizne duže traju al su i tri put skuplje od Valtekovih koje se nakon nekih 60 000 trebaju reparirati za nekih 500-600 kuna. Ja imam poljski ECU plina na autu i zasad radi savršeno-a koliko poljaci imaju iskustva u izradi elektronike, ECU je već davno trebao krepati



Jeli to i kod tebe STAG300? Taj "poljski" ti je licenca tomasetta. Ja sam ga ugradia u sedni mjesec prošle god i odlično. Je da me košta 9000. A koliko je tebe izašlo? U mene je bojler od 63 L
assumption is the mother of all fuckups

Devil

Mene je tražio 6500 za augradnju,a pošto sam mu dopeljao već drugi auto na ugradnju,spustio mi je cijenu na 6000kn.

security22zd

ja osjetim malo razlike u snazi...ali sve je to neznatno s obzirom da se punoooo jeftinije vozis...cak sam provao i klimu upaliti....ali kombinacija sa plinom i klimom moes zaboraviti jurcanje....ali jbg...isplati se...sad mi je potrosnja oko 11 i meni se to cini ok...ali vrijeme ce pokazati svoje

:resp

Devil

Ma plin je zakon,ja sam ga u prvom autu isplatio za par mjeseci,nisam izlazio iz auta kad sam ugradio plin,tad je još bio 3.05 kn.

mikeg20

Citat: coupe freak  u 07 Lipanj 2009, 12:40:39


Jeli to i kod tebe STAG300? Taj "poljski" ti je licenca tomasetta. Ja sam ga ugradia u sedni mjesec prošle god i odlično. Je da me košta 9000. A koliko je tebe izašlo? U mene je bojler od 63 L

Na Marei je STAG već dvije godine i 60 000 km i prije dvije godine je bio 8500kn, sad je 6000 kuna, 3 god garancije
Na Puntu je Landi Renzo po cifri od 6000kn, nakon akcije je 8-9000kn

ddannijel

meni je frend na bravo 1.6 16v (98.god.) ugradio plin u Škodi Štasni prije par mjeseci, i auto je otpočetka išao dobro al je sve više gubio snagu... na kraju nije mogo u 3. brzini svladat malo uzbrdicu... na kraju je otišao do drugog majstora i on mu naštelao plin i od tada nema osjećaja da izgubi snagu...
evo ja se vozio s njim i nije bitno dal prebaci na plin na 1500, 3500 ili 6500 okretaja, uopće se ništa ne osjeti, auto cijelo vrijeme jednako ubrzava...

gandalf

malo kasnim, ali...

Citat: igor-031  u 31 Svibanj 2009, 21:05:18
ako misliÅ¡ zbog ugradnje plina ima , koliko znam jeftinija je ugradnja na aluminij nego na plastičnu usisnu  :resp

vrsta grane nema nikakve veze sa cijenom. bilo bi logičnije da je skuplje za alu granu jer ju je teže za probušiti, urezati navoj, itd...

Citat: security22zd  u 01 Lipanj 2009, 15:49:00
aluminiska...razgovara sam sa dva majstora...jedan iz zadra drugi iz splita...tocnije kastela...cijena u zadru 6500 ili 9500,a u kastelina 6000 ili 9000....tj opcija na flanÄ'u i direktno...cini se da cu ici na ovu jeftninju verziju...sto vi mislite

skupo. lijepo napraviÅ¡ Ä'ir do zagreba i ono Å¡to bi ti lokalni majstori naplatili 9500 kn tamo platiÅ¡ 3000 kn manje.

Citat: security22zd  u 01 Lipanj 2009, 19:23:33
pa kad gledas to i nije nesto puno...kad se normalno vozim vozim na plin..ali ako mi triba kompletna snaga motora prebacim na benzin i super....

E i da...boca..tj spremnik mi ide u portopa(gepek)..nemoze tamo di je rezervna guma...

može, ali onda trebaš raditi dupli pod jer ti boca viri nekih 5 cm.

Citat: security22zd  u 02 Lipanj 2009, 22:41:10
konacna odluka je pala....ide na flanÄ'u...BRC sustav....tu u zadru kod sinovčića...cijena 6500...2 godine garancije...auto  u cetvrtak ide na ugradnju..u petak je gotov pa cu vam javiti rezultate...hvala vas svima...

:resp

mislim da BRC sustav ne postoji na flanÄ'u.
može biti jedino isparivač od BRC-a, ali ne ostatak kompleta.
pogledaj isparivač, filter (ako ga imaš), elektroniku, prekidač u autu, špulu... sve što su ti stavljali. na svemu ti mora biti ovaj logo: