Novi Bravo - Zimske gume i naplatci

Autor get, 22 Studeni 2013, 20:52:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Puntigamer

Vodi računa o tome da možda 15" felge nećeš moći staviti zbog koćionih ćeljusti.

Poslano sa mog HTC One


get

Ma i ne mislim na felge alu već baš na čelik.

Al sam zvao dodatno sa dvije druge šasije, ni za Gemišt nino ne nudi i za još jedan od )=ks ne nudi.
Tako da bi to trebalo ići i na moj.

Kaj da radim ne znam.

Budem nazvao ovog sa njuškala pa da vidim . . .


get

I nevjerojatno ovi iz AC-a imaju krivi broj na WEB-u


Gemist Nino

Moj je dizlo,al eto gore su 15-ice,frend koji je bio glavni na dijelovima rezrevnim u AC je rekao kad sam kupovao auto da idu gore 15-ice celičane za zimulje i kažem opet već 5 god, se vozim i nikakvih problema,gume uredno upisane i na tehničkom nikad niko nije rekao ni riječi,još meni piše u knjizi sta dobijes uz auto,da najmanja colaža ide 15 na njega,a najveća 18!

pirec

Citat: get  u 02 Prosinac 2013, 10:02:33
Evo, znao sam da kod mene to ne ide glatko.

OK, zvao sam dijelove Fiat, čovjek je uredno unio moj broj šasije i kaže da mu program ne nudi 15 cola za moj, već samo 16 i 17.

E sad, vi svi koji koristite 15 cola, nitko nema sport model (osim Gemis Nino al njegov je JTD) ili se varam?

Budem njegov VIN kod "zlorabio" ba ću nazvat ponovno dijelove, da mi kažu jel vide za tu šasiju 15 cola . . .

Uf, ispalit ću više, kada sam imao ljetne gume, imao sam samo jednu brigu, da me negdje ne zadesi mećava, a sada imam 100 drugih :D



Moj ima Sportski ovjes
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

pirec

Evo sad sam zvao autocomerce i po broju Å¡asije ni mome autu ne daje čeličane 15" ali kaže čovjek da su već stranke ugraÄ'ivale i da nema problema s time...
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

marloz

Citat: pirec  u 03 Prosinac 2013, 16:28:20
Evo sad sam zvao autocomerce i po broju Å¡asije ni mome autu ne daje čeličane 15" ali kaže čovjek da su već stranke ugraÄ'ivale i da nema problema s time...

slažem se ... uostalom to potvrÄ'uje i činjenica da već 2 godinu ide ko zmaj ;)

marloz

mislim da previše pimplaš oko toga ... odi u prvog kvalitetnijeg vulkanizera i učini izmjenu i gotovo ... neće ti bit problema sigurno - ja iskreno za svoje nisam ni provjeravao puno (žurilo mi se) tako da sam sve uzeo, stavio i nije bilo poblema

get

Potpisujem sve što si rekao. I inače ga kompliciram tamo di ne moram :D

Kako je tek mojoj ženi :)

Uvijek se sjetim kada sam kupovao. Svako jutro sam imao novi izbor i novu teoriju. Vjerojatno sam i Boga zbunio.

Stvar je u tome što nisam sam sa sobom na čisto što bi . . .

Sad već imam novu kombinaciju . . .

Onaj tko je dopustio izbor treba ga za jaja objesit.

Prije si imao crni bijeli i polubijeli kruh. ÄŒokoladu Braco i Seka i Amen.

A danas . . .

Ma neću vas više zamarati dok ne donesem odluku. Ali svejedno svima zahvaljujem na dobronamjernim savjetima.

I nešto me živcira kod ovog

http://s0.mojalbum.com/5591590_17422705_20640312/ar-giulietta-qv-in-fiat-bravo-sport/20640312_z.jpg

http://s0.mojalbum.com/5591590_17422705_20640313/ar-giulietta-qv-in-fiat-bravo-sport/20640313_z.jpg

http://s0.mojalbum.com/5591590_17422705_20640310/ar-giulietta-qv-in-fiat-bravo-sport/20640310_z.jpg

U odnosu na ovo

http://s0.mojalbum.com/5591590_17422705_20640318/ar-giulietta-qv-in-fiat-bravo-sport/20640318_z.jpg

To je sa ove stranice
http://www.fiat-klub.si/forum/viewtopic.php?f=19&t=26264&sid=aeeae7da6b3d5aaa46dc3acde5e91f47&view=print

Ugrubo računica:
4x410 čelik = 1640
4x500 gume = 2000
*****************
Ukupno 3640


za 17:
4x900 (Sava Eskimo HP) = 3600

OK, znam da imam dva puta godišnje trošak, ali ima na ponuda dana za 120KN sve četiri kotača.

To ti je tak kada prvi put u (vozačkom) životu kupuješ zimske gume :D

Uglavnom, ni sam ne znam Å¡to bi.

Ovo što vi iznosite je glas razuma (ne mislim na političku stranku).

Uf . . .

marloz

 :ok:

sve je stvar novaca po meni ... da sam ja imao para i ja bi uzeo malo Å¡ire al viÅ¡e od 16 cola ne bi stavljao jer jednostavno po fizici nije preporučljivo za snijeg ... jednostavno  :papa:

get

Ma jasno da je stvar love. Da je love  ne bi niti bilo ove teme :D

ali meni je jednadžba jednaka za 15 i 17 cola (bez felge).

Moram se sada natjerati u Interspar i kupiti gume :D

malo čipsa pive i četiri gume :)

gt3

meni je bitna stavka bila ta da kad imam gume na felgi, mogu ih staviti kad zelim. ne idem kod vulkanizera, stavim ih u svom dvoristu, nema cekanja itd

get

Evo samo da javim da sam prošao još jednu zimu bez zimskih guma.

Jer ove zime bi bio fail da sam kupio zimske.

1:0 za Å¡pekulaciju.

Do slijedeće zime mah mah.

Puntigamer

Eto ja sam se ove "zime" naša u situaciji kad su se iskazale na dionici cca 40 km i isplatile su mi se, barm je neka utjeha za une utrosene na njih.

na jednom natapkano tapatalkom


luka78

Pozdrav,

Posto sam postao vlasnik novog Bravo-a, na njemu su trenutno zimske gume 205/55/16 na alu felnama. E sada, imam dva pitanja:

1. Posto moram kupiti ljetne gume, da li da kupim istu dimenziju guma kao sto su ove trenutno ili mogu neku drugu dimenziju koja se po vama bolje pokazala i koja je dostupnija (montiracu ih na ove postojece felne)?

2. Koju dimenziju celicnih felni da kupim, na koje cu montirati zimske gume (ove sada zimske su pri kraju pa cu kupiti novi komplet) i koja dimenzija zimskih guma se bolje pokazala?

Hvala