Novi Bravo - Zimske gume i naplatci

Autor get, 22 Studeni 2013, 20:52:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

get

To ne razumijem kako mogu oštetiti felgu a dodatno plaćaš demontažu, montažu i balansiranje za alu felgu.

I to naravno, po većoj cijeni.

AntonioK

sa nekom polugom je odvajao gumu od naplatka i to je misto zamaza nekim crnilom da nevidim došao doma oprao felge kad ono ...***

get

Da, tako je meni čobo u slo, ali se oštećenje gotovo i ne vidi.

Pa valjda bi to trebao sa polugom presvučenom gumom raditi.

Na to ću morati svakako obratiti pozornost.

jtd165

Ili tražit vulkanizera koji ima stroj koji skine gumu sa felge tako da mu pajser ne treba.

get

Prvo ću tražiti da pogledam kako sa jedne alu (tuÄ'e) skida gumu :) pa odlučiti.

A svi bi nešto naplatili.

jtd165

Meni skidao na neki stroj gdje gumu stavi bocno pa stroj sve odradi. Preporucili mi u servisu da montiram gume kod vulkanizera koji imaju taj stroj.

AntonioK

S čime bi se ti oštečenje laka mogao sanirati?

get


gt3

Citat: get  u 23 Rujan 2014, 09:51:46
OK, znači možda i ne trebam oko toga brinuti.

Zanima me da li je netko od vas stavljao felge(nebitno, čelik ili alu) sa rupama 4x100, gdje idu oni "wobble" šarafi.

Jel to netko koristio? i koliko doÄ'e komad tog Å¡arafa?

ili je bolje ići na orig razmak?

Ili ako idem na 16, jel onda ET može biti malo veći? (jel to gura felgu prema van karoserije ili prema unutra?)
imam alu felge 4x100. uzeo sam ih kod Lasica i posebno te sarafe. kostali su oko 25 eura, ali to je kao niza cijena jer sam kod njih uzeo i felge. nije to velika nauka, nisam osjetio probleme, ipak je to samo 2 mm. vozim ih vec 25k km.

marloz

Citat: AntonioK  u 23 Rujan 2014, 13:08:22
pa, ostavi ih na 17 samo stavi zimske  pazi kad ti skidaju gume .
meni su u vulkala na izmjeni guma oštetili naplatke tj. oštetili lak na felgama ...soli na rep radi toga

zato ja ne bi nikad (i nisam) dozvolio tako 2x godišnje da mi rondaju po felgama ... kad tad neko će nešto tako učinit ... ja sam stavio 16 cola, a inače mi je 17 ... dapače za snijeg je bolje da je guma uža ... evo već 2 godine i nema problema

get

16 ili 15?

jer si na početku teme rekao da si mećnuo 15?

Ben

15 cola čelične felga sa zimskom gumom na sport modelu i ide super kroz snijeg i sve drugo što ide uz zimu. Vozio sam i 16 cola, al ova kombinacija je puno bolja i jeftinija. Ljetne su 17 cola i nemam nikakvih problema za zimskim felgama, šarafi su isti za jedne i druge.Auto ima 166 tkm otprilike pola voženih ljeto, pola zima i sve funkcionira bez problema. Pitanje tipa 15, 16 ili 17 je cisto stvar osobnog odabira jer ako se ne može odlučit oko veličine felge kakvi tek problemi sljede kod odabira zimske gume.

Sonic

ima tko da vozi sporta na zimuljama 225-40-R18 ?
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

AntonioK

NA ŠTO LIĆI TAJ OD 15c
NE KUŽIM TE STVARI (po snijegu)..najbolje mu je staviti od tica 12coli
NJEMU JEDINO STOJE 17 I 18 SVE ISPOD *** U BOJAMA

dabar22

Ma auto izgleda skroz ok na 15 cola felgi.
Ja isto tražim felge 15 cola za Brava.

Boli te briga kak izgleda pa ne ideš na izložbu sa autom??? Tak i tak je zima, muljavo, blatno, kiša, snijeg... Skoro pa isto izgleda sa 16 i sa 15 cola...


Što ne kužiš po snijegu? Pa bolje je da je uža guma, lakše se probija kroz snijeg, lakša je upravljivost auta...
Ja sam vozio gume 225/45 17 po snijegu i nije ugodno, doduše na autu sa stražnjim pogonom ali opet...

Lijepo si ti stavi 18 cola zimulje pa neka zapada snijeg i pa na sljeme ili u gorski kotar, ako uspijeÅ¡ krenuti sa mjesta  :)