FIAT BRAVO 1.9 TD 100 SX potrošnja!

Autor acmilan8, 24 Studeni 2015, 23:54:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

acmilan8

Ispravak. Nemam ja, samo radim! :P :lol :lol :lol

tom1961

Citat: acmilan8  u 25 Studeni 2015, 12:22:18
I IMA LI ITKO ODGOVOR NA MOJE PRVO PITANJE O POTROÅ NJI? :))
Ne. Jer svaki auto troši drugačije, ovisno o stanju motora i težini noge na gasu. Pogotovo su velike razlike na turbodizelima. Ako voziš tako da ti češće uključuje turbinu, trošit će više, ako voziš lagano do 2500 okretaja, trošit će manje.

Ja sam staru astru sa 400 000 km uspio držati na 5,5 litara dizela na kombiniranoj vožnji, dok je drugome isti takav auto, sa manje kilometara, lokao i do 8.

Prati potrošnju prve 2 do 3000 kilometara, ne slušaj priče o tome da je plavi i eurodizel isto, JER NIJE (eurodizel BS Class i obični eurodizel BS su nebo i zemlja, a nemam pojma kamo upada plavi dizel), probaj sa svim vrstama goriva, mijenjaj stil vožnje i onda ćeš vidjeti sam.

Razlika izmeÄ'u goriva je u aditivima i količini sumpora. Računaj malo koliko kubika i na kojem broju okretaja radi Juraj Dalmatinac, a na koliko tvoj Bravo. Pa nije baÅ¡ isto. Veći motori manje su osjetljivi na vrstu goriva.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

acmilan8

Citat: tom1961  u 25 Studeni 2015, 12:42:42
Ne. Jer svaki auto troši drugačije, ovisno o stanju motora i težini noge na gasu. Pogotovo su velike razlike na turbodizelima. Ako voziš tako da ti češće uključuje turbinu, trošit će više, ako voziš lagano do 2500 okretaja, trošit će manje.

Ja sam staru astru sa 400 000 km uspio držati na 5,5 litara dizela na kombiniranoj vožnji, dok je drugome isti takav auto, sa manje kilometara, lokao i do 8.

Prati potrošnju prve 2 do 3000 kilometara, ne slušaj priče o tome da je plavi i eurodizel isto, JER NIJE (eurodizel BS Class i obični eurodizel BS su nebo i zemlja, a nemam pojma kamo upada plavi dizel), probaj sa svim vrstama goriva, mijenjaj stil vožnje i onda ćeš vidjeti sam.

Razlika izmeÄ'u goriva je u aditivima i količini sumpora. Računaj malo koliko kubika i na kojem broju okretaja radi Juraj Dalmatinac, a na koliko tvoj Bravo. Pa nije baÅ¡ isto. Veći motori manje su osjetljivi na vrstu goriva.
HVALA TI, poslusat cu ove savjete, i valjda odgonetnuti u minimalnim odstupanjima! :P :)))

tom1961

Nema problema, eto, jedino što ti sa sigurnošću mogu reći da dizel troši mnogo manje nego benzinac iste snage i to je više-manje jedina konstanta.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

crev1986

Racunaj si na kaznu oc cca 15000 kn ! Znam iz Siska da je decko uhvacen u Golfu 2 s lozakom i sjebao se , prvi put kad ga je natankao nakon pol sadta su ga uhvatili ! tako da previse riskiras s tim ! Bolje ti je nabavljat ulje iz friteze procistit ga i na to vozit uz naravno mjesanje s euro dizelom !
Samo ta opcija nije bas za zimu !