Kupnja Stila

Autor d0m4g0j0r, 15 Listopad 2013, 23:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20


splycho

#226
Pozdrav svima,

citao sam dosta vasih postova pa evo da se prikljucim i ja.

Planiram kupiti Stila 1.9 JTD 3vrata pa me zanima ima li netko ili zna nekoga da prodaje a da je auto u dobrom stanju...

drugim rijecima da ne dodjem u situaciju da uzmen macka u vreci. Pregleda san cilo njuskalo i bija spreman otic i u Istru,Zadar,Krapinu itd po Stila ali uvik neki problem koji ljudi presute i nadaju se da ce uvalit nekoj budali...

U Splitu sam ali ako neko ima nesto za preporucit slobodno neka javi...cijena ~3000â,¬

PS. moze pomoc oko ova 2 oglasa (razlozi protiv) ako je nekome u blizini ili zna nekoga

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-stilo-1.4-16v-oglas-17747801

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-stilo-1.6-16v-oglas-17544062

hvala!

splycho

triba mi pojasnjenje s pravne strane...

postoji li i je li siguran vec ovjereni kupoprodajni ugovor koji ne trazi posjet javnom biljezniku? konkretno cua san od nekoliko ljudi koji npr kupuju auto vikendom s obzirom da ne radi javni biljeznik ima za kupit (oko 20tak kn) vec ovjereni kupoprodajni ugovor koji kupac ponese na poreznu platit 5% i na MUP odjavit registraciju, i preuzet svoju novu prometnu i plocice...

ima li ko iskustva s tim,jer sam cili zivot isa kod javnog biljeznika pa iskreno nisam ni zna da ima ovako nesto

Tomo25

Meni iskreno prvi glas za ovo. Mislim da bi se to već naveliko znalo da je istina. Jer malo glupo da je već ovjeren jer ja tako popunim sve podatke npr tvog auta i prepisem ga na sebe bez da me itko provjerio.

Poslano sa mog GSmart Saga S3 koristeći Tapatalk

Maverick

nikad čuo. a i mislim da je to neizvedivo

Tihich

 Moguće je ako u dogovoru sa vlasnikom ti on napravi ugovor od svog vozila kad razmijenite podatke a primopredaju napravite za vikend.

Maverick

Citat: Tihich  u 11 Siječanj 2016, 19:26:32
Moguće je ako u dogovoru sa vlasnikom ti on napravi ugovor od svog vozila kad razmijenite podatke a primopredaju napravite za vikend.

prodavač može samostalno napraviti kupoprodajni ugovor bez prisustva kupca ako ima podatke kupca, ali svejedno mora ić kod javnog bilježnika, no ugovor nije važeći ako nema potpisa obje strane, tj može se osporiti

the-rider

kako"dileri" prodaju aute bez javnog biljeznika?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Tomo25

Frend mi ima auto salon sa rabljenim autima i ili im ti daš punomoć na auto koji si im prodao ili ispuniš kupoprodajni ali samo svoje podatke pa kad netko kupi auto oni dopisu podatke kupca i pošalju ga kod bilježnika. A druga stvar je da ima dosta tih soderasa koji su sad i bilježnici pa obaviš sve kod njih.

Poslano sa mog GSmart Saga S3 koristeći Tapatalk


alenzg

#234
Citat: Tihich  u 11 Siječanj 2016, 19:26:32
Moguće je ako u dogovoru sa vlasnikom ti on napravi ugovor od svog vozila kad razmijenite podatke a primopredaju napravite za vikend.

Moguće je izgleda, ja kad sam prodavao svog starog Stila, došao mi je lik sa već poštambiljanim bianco ugovorom od neke agencije, dao lovu i rekao samo to ispunimo i vozi Miško...ali meni je to bilo sumnjivo (nisam do tad imao nikakvog iskustva, stari Stilo sam kupio rabljeni u Autocommercu i oni su riješili svu papirologiju) pa sam rekao da bih ipak javnom bilježniku. Tip veli ok, izvadi drugi ugovor (klasični za kupoprodaju motornog vozila), ispunimo ga, ali već je bilo kasno za bilježnika taj dan pa mi je rekao da ga ja sutra ovjerim o svom trošku i donesem mu njegovu kopiju. A pare mi je dao i ja njemu auto već tu večer...

Kad sam kupovao novog Stila, isto je već bilo kraj radnog vremena bilježnika, pa sam s likom otišao u isto takvu neku agenciju, mislim da se zvala JOSANA d.o.o. ili tak nešto, uglavnom, drvena straćara pored klasičnog "šoder" parkinga rabljenih negdje na staroj Samoborskoj otprilike, već se i ne sjećam točno...isto lik poštambiljao sve kad smo ispunili tamo, mislim da je naplatio 100 kuna.
Izgleda da u tim agencijama možeš kupit ovjereni bianco ugovor njihov, a sad, koliko je to legalno, ne znam...u svakom slučaju, i javni bilježnik ovjerava samo potpis prodavatelja, ne i kupca.

A Å¡to se punomoći tiče, tu sam se zamalo opekao, jer sam onom prvom tipu kojem sam prodavao stari Stilo dao i punomoć da može sa autom sve živo radit, do konačnog prijenosa vozila. Prodao mi je spiku da kupuje auto sinovoj curi za roÄ'endan (doÅ¡ao i sin s njim), pa da će ona bit konačni vlasnik auta, a ne on. Mjesec dana kasnije vidim auto na NjuÅ¡kalu, tip ga prodaje za 6000 kn viÅ¡e neg je meni dao, auto kao fol u tip top stanju a ja mu ga prodao sjebanog skroz (trebao veliki servis, remen samo kaj ne pukne, motor u upitnom stanju-osjetio se miris ulja zgorenog u kabini ponekad, gume prastare itd).
Odem ja na MUP i pitam jel prenesen auto, vele nije...dva-tri mjeseca poslje vidim opet moj stari Silo na Njuškalu ali sad ga neki drugi lik iz Siska prodaje. Opet ja na MUP i vele mi da je prenesen na tog i tog, lik je iz Siska, dakle štima...konačno odahnuo.
Kasnije mi pričaju ljudi kak sam joÅ¡ super proÅ¡ao, da me mogla murja hapsit u 3 ujutro da sam ubio nekog na cesti i pobjego pa ti prenoći u ćeliji pa onda sucu pokazuj kupoprodajni ugovor...da ne govorim o kaznama za parkiranje i sl. A teoretski ga je mogao registrirat joÅ¡ poslije opet na moje ime s tom punomoći i vozit tak do ne znam kad...pa da ja izgubim bonus kad trebam registrirat svoj novi auto itd. Treba auto ODJAVIT na MUP-u (ne bit lijen čekat)i samo kupoprodajni ugovor potpisat, nikakve punomoći. Kupcu registracija i osiguranje i dalje vrijedi, ali ga MORA prenijet u roku od 15 dana mislim  inače riskira kaznu. A i ja sam riskirao kaznu 700 kuna jer ga nisam odjavio, sva sreća pa ga je uvalio ovom liku iz Siska koji ga je prenio na sebe.

Kraj priče sa tim Stilom...lik iz Siska ga za mjesec dana prodaje opet kao super tip top auto na Njuškalu samo za 3000 kn manje od ovog lika kojem sam ja prodao (dakle, nekih 3000 kn više nego sam ja dobio za njega). Koji mjesec poslije, treći lik iz Petrinje ga prodaje opet na Njuškalu, samo karambol i po dijelovima...nakon toga, gubi mu se trag. Šta je bilo s njim, jel ga tip razbio ili je fakat motor bio u koma stanju da se nije isplatio popravak, nikad neću saznat...no neke pouke za ubuduće sam izvukao :)

Apropos još Autocommerca i njihovog "expertauto" sustava rabljenih s jamstvom...dakle, prodali mi, još mladom i neiskusnom :) tog starog Stila 1.2 benzinca 7 god starog, s navodnih 75000 km. A mjenjač mu bio tako izlizan da se jedan broj na kugli nije vidio, prva stvar mi je bila to zamijenit. Vozio ga 5 godina do nekih 120 000 km i onda počelo zgoreno ulje smrdit u kabini...kasnije mi jedan lik na Jakuševcu rekao, auto ima preko 200 tisuća barem da ga j...es. A debelo im ga preplatio na račun tog jamstva kilometraže, porijekla (kao fol bio od prvog vlasnika iz HR) i nekakvih jadnih pol godine garancije...mislim ubuduće da ću rabljene samo preko Njuškala kupovat, prevara je oboje ali tu bar mogu cijenu spuštat i ne gutat priče za malu djecu...

A kako je prošla stvar s novim Stilom, većina forumaša vjerujem da zna:)

gandi

Dal je auto rabljeni iz uvoza ili je kupljen u hr sazna se za tocno 3 sekunde.
Jako dobra indikacija kilometraze je izlizanost volana, mjenjaca i vozacevog sica. Mada ima i ekstrema (novi auto sav izlizan nakon 80 000 km, do auta od 350 000 koji izgleda kao da je sad iz salona). Opet i kilometraza se moze provjeriti na tehnickom. Bar dali ima neki logican slijed.
Bianco ovjereni kupoprodajni opet ne moze vrijediti jer na ovjeri mora biti odstampano sto je ovjereno i ciji potpis je ovjeren. Evo jedna popularna u zadnje vrijeme pa citajte sto pise na ovjeri



Osim biljeznika kupoprodajni ugovor moze napraviti i ovjeriti Jadransko osiguranje. Ja sam par puta tamo radio i sve je proslo u najboljem redu, bez ikakvih bianco sranja.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

splycho

1.4 16V sa plinom 2004god ...atestiran jos 4god
1.9 jtd 2005god

U dilemi san izmedju ova 2 motora,kilometraza je ista ~190k km. Oprema osnovna,rucna klima itd,zimske gume. Vise manje sve isto osim motora...

Razlika u cijeni, dizlo jeftiniji 5000kn.

Koji bi vi preporucili da uzmen...dnevno ce mi bit nekih 40tak km vozikanja 5-6 dana tjedno

draĹžen

Ako nisi vidio ni jedan auto kao ni mi tesko da ce ti netko savjet dati. Jbg ovaj dizel moze biti raga spajana od 3 auta. Kao i ovaj benzin. Ako je dizel mlaÄ'i a jeftiniji treba biti jako oprezan.

splycho

Citat: dražen  u 14 Siječanj 2016, 14:42:41
Ako nisi vidio ni jedan auto kao ni mi tesko da ce ti netko savjet dati. Jbg ovaj dizel moze biti raga spajana od 3 auta. Kao i ovaj benzin. Ako je dizel mlaÄ'i a jeftiniji treba biti jako oprezan.

vidija san oba i napravija voznju. Nista ne lupa,bili na pregledu kod mehanicara,oba uredna. Za dizel je davno napravljen servis,prije 70t km a na benzincu nedavno prije 10t km...ja sam prije za ovoga sa plinom pa evo zato i pitan ukoliko neko ima konkretan razlog zasto je jedan bolji od drugog ili preferira dizela

the-rider

pa zavisi koliko se vozis i kako, ako se puno vozis i imas tesku nogu na gasu onda dizela, ali racunaj da su vecinom kvarovi skuplji na dizelu
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.