Bravo 1.2 - brojač kilometara problem

Autor rockatansky, 05 Lipanj 2014, 23:48:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

rockatansky

pozdrav. primijetio sam da mi se iz nekog razloga digitalni mjerač kilometara na tabli resetira sam od sebe. gornja linija gdje su ukupni kilometri je ok, meÄ'utim donja se konstantno resetira sama. zna li netko o čemu je riječ, da li bi mogla bit baterija pri kraju  ? hvala

Miki

Može biti a može i do table. Ne sekiraj se to je fiat to je normalno  :funny:
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

rockatansky

a hebeÅ¡ to,  nije mi radilo na proÅ¡lom autu, taman san se razveselia kao evo sad iman digitalni mjerač, a on mi se resetira. niti znam koliko vozim, ni koliko troÅ¡im. niÅ¡ta :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

buzz11

Nekad na autima nije bilo takvih dida mida i nitko se oko toga nije puno sekirao. Ionako sve te digitalije lazu i koliko trosis znas samo kad dodes na benzinsku. Dakle ne treba ti. Samo gas  :D
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

fiat_fan

Ja se ne sjećam kad sam zadnji put gledao u taj donji brojač. Godinama...  ;D

Ono, nalijem za 100-150 kn (osim ako ne idem kud dalje) i pratim po uobičajenim relacijama koliko troši.

NikolaST

To ti se i meni dogaÄ'a, ponekad. I to samo kad kratka svjetla upalim.
Najveća mi je baza u tome Å¡to kad se resetira na nulu, smanji mi onu ukupnu kilometražu auta za onoliko koliko je bilo putne kilometraže  :D
assumption is the mother of all fuckups

Multijet

Ponekad na mojem bivšem puntu mk2b se znalo resetirati sve osim ukupne kilometraže na satu.
Problem je bio pad napona u trenutku pokretanja motora.
Rješenje je bilo pregledati sve kablove i njihove spojeve, još sam zamijenio plus kabel koji ide sa akumulatora na kutiju sa osiguračima jer su stopice promijenile boju tj. oksidirale, pojačao kvadraturu kabela, provjerio sve spojeve minus kabela na aku, šasiji i spoju na motor i od tada se to nije dešavalo.Tvornički su bili malog presjeka i u trenutku pokretanja su se grijali i to je bio veliki pad (mjereno instrumentom). J.e.b.i.g.a, bakar je skup, pa se štedi gdje se stigne. Pogledaj samo presjeke žica od glavnih svjetala, kod mene su bili malo deblji od vlasi kose. LP.
0989739290

rockatansky


Citat: Multijet  u 16 Lipanj 2014, 09:21:41
Ponekad na mojem bivšem puntu mk2b se znalo resetirati sve osim ukupne kilometraže na satu.
Problem je bio pad napona u trenutku pokretanja motora.
Rješenje je bilo pregledati sve kablove i njihove spojeve, još sam zamijenio plus kabel koji ide sa akumulatora na kutiju sa osiguračima jer su stopice promijenile boju tj. oksidirale, pojačao kvadraturu kabela, provjerio sve spojeve minus kabela na aku, šasiji i spoju na motor i od tada se to nije dešavalo.Tvornički su bili malog presjeka i u trenutku pokretanja su se grijali i to je bio veliki pad (mjereno instrumentom). J.e.b.i.g.a, bakar je skup, pa se štedi gdje se stigne. Pogledaj samo presjeke žica od glavnih svjetala, kod mene su bili malo deblji od vlasi kose. LP.

hvala na odgovoru, pokusat cu tako, jer je ocito da se dogadja samo povremeno. pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk