Punto jtd Plavi dim !

Autor TurboDiesel, 25 Studeni 2015, 21:19:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

TurboDiesel

Nije to problem vec jedan injektor je mjenjan i njega hocu da upisem u ecu samo neznam koja je klasa on ostali su originalni u tome je caka.... mozda je on klasa 3 a u ecu je zabiljezen originalni mozda kao klasa 1 i sad ovaj mozda pravi problem jer primjetio sam da ujutro auto kada upalim ako dam malo gasa kao malo zatrokira zato mislim da mi je on problem......mozda i nije ali bi zelio sa ga upisem u ecu et to je ono sto ja zelim...

franjo-fritz

Kod promjena dizni nema se sta upisivati u ecu promjenis ih i bok... Drugo vrlo je moguce da dimi zbog dizni nije iskljuceno samo onda nije plavi dim nego sivoplavi...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

TurboDiesel

a zasto onda u fiat ecu scanu ima opcija adjustment gdje se upisuje injektor koji promjenis ¨?

franjo-fritz

Pise i na plotu pa neguras k. U plot
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Tihich

Na ženinoj 147mici (1.9 JTD) mijenjana sva 4 injektora, uzeo polovne ugradio-sjedi-pali-vozi ko da su se svječice mijenjale.

Boxer

Svi injektori za JTD8v su bez kodova i oznake klase i ti možeš tu drobit tjedan dana gluparije. Tek su JTDm 8 i 16v dobili kodirane injektore. Da bi ti znao koje klase ti je injektor moraš ga dati na ispitivanje.

Klasa injektora se odreÄ'uje kad mu ispitaÅ¡ stanje i vidiÅ¡ kakve su mu osobine od protočnosti do svega ostaloga, ako ti je otac pred mirovinom a čitav život je radio to onda bi to morao i znati. Ako ecu scan na aktualnim injektorima i EDC 15ECU-u pokazuje u radu korekciju u trajanju od -0,9 do +0,9 injektor je ok i nema potrebe za njegovim diranjem.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

TurboDiesel

Ok boxer sad mi je jasnije i hvala na pojasnjenu ! A stari je radio cijeli zivot sa vecim masinama posto radi u termoelektrani i kaze da je imao bezbroj slucajeva da su masine pusile plav dim zbog losih injektora medjutim za mala auta on nije neki dasa i ne petlja se medjutim ja kontam da svaki dizel u osnovi je isti zato sam dosao do zakljucka da bi mogao bit i kod mene problem taj jedan injektor koji je mjenjat ! Jos jednom hvala a ecuscan nece da mi pokaze korekciju injektora zato ja sve ovo ovako i lupam odma bi ja znao na cemu sam da pokazuje !

TurboDiesel

Evo smatram da je uredu da javim da sam auto sredio ! :formula:
evo svasta ste pisali medjutim ispade ipak da je bio u pravu moj ssstari otac koji je zanat peko na fićama i stojadinima kasnije na velikim industrijskim masinama koje nemaju nikakve veze sa putnikcim autim pogotovo konkretno sa JTD motorom !
Isao sam na detaljnu dijagnostiku motora i treci injektor imao je korekciju 2,75 pri radnoj temperaturi ! Majstor kaze da pri hladnom paljenju ta korekcija sigurno bi bila oko 5,00 !!! :shock: dok su ostali bili u nuli !
kupio drugi polovan injektor namontirao i evo presretan !!! Drugo auto ....
evo svima onima koji su tvrdili da plav dim nema veze sa injektorima jos malo Å¡kole i savijet da nikad netvrde neku stvar kad nisu sigurni ,to pogotovo nije dobro ovdje na frumu je moze covjeka odvest u sktorz drugi pravac ! Evo ja sam mogao otvoriti motor bezveze a u stvari injektor problem !  ;D

TurboDiesel

Da volio bi malo da se prokomentarise ova situacija   :G:

Miha.

 :ok: Jel baÅ¡ bio intezivan plavi dim?
E sad bih volio znati konkretno zašto plavi, neko stručan?

franjo-fritz

Citat: franjo-fritz  u 26 Studeni 2015, 22:39:28
A gle može biti plav ili sivoplav ako je sivo plav onda su dizne rekle svoje... Ako dimi na prvom paljenu plavo a poslje ne gumice vent.. Ako konstantno dimi plavo uljne karike.... Sad sam procitao sve i po svemu sudeci motor u atome..
procitaj post.. Koj sam davno napisao u početku tvoje teme.. E sad ti tupis plavi al ocito nije cisto plavi nego plavosivi dim, diagnostika na daljinu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

TurboDiesel

Da ali procitaj i ti sta sam napisao auto je pusio na prvom paljenju i naredne 2-3 minute i gotovo.....ali ima nekih koji su pisali da pustim dizne ,da je plav dim ulje i samo ulje, te da se manim ćorava posla i da mjenjam gumice i čak karike te me ubjedjivali da nema šanse da auto ima 180000 km sto je nebuloza jbg itd,itd....i vjeruj mi dvojica bi se posvadjali dali je plav ili ima malo tog sivkastog u plavom ali meni je plav.........

franjo-fritz

Prvo preko foruma se NE popravljaju auti.. Samo mozes dobiti savjet. Isto tako na temelju tvojeg opisa tesko je reci jel ovo ili ono.. U svakom slucaju u bilo kakvom kvaru radi se sistem eliminacija..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

TurboDiesel

Apsolutno se slazem ali ovo onda vrijedi i za sve one koj su tvrdili da su mi otisle karike gumice itd.....jer su tvrdili......

dinko1981

A cuj misljenja na forumu su kao s.pak, svatko ga ima.