Stilo - Vaša potrošnja

Autor Max Abarth, 28 Veljača 2009, 02:54:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

dngy

ma to je pomalo nerealno! Moj 1.9jtd sa 140ks na kojem nema nikakvih dorada troši prosječno 6,2 s tim da je u tome uračunato cca 50% gradske i 50% otvorene vožnje i s obzirom na snagu i to da ga volim očepit na autoputu i nije strašna potrošnja, tako da 4L kombinirano je moguće jedino ako se viziš konstantno 90km/h u 6. bez nekih promjena tempa, jer sam ja najmanje dionicu od bjelovara do zagreba (što je bilo 105km) uspio prijeći sa 4.7 s tim da sam se na autoputu vozio 130 a na običnoj cesti 90... A ljude koji imaju ispod 5 litara konstantnu potrošnju stvarno ne razumijem kako voze i očito ne žive u gradu!

specam

Citat: dngy  u 21 Ožujak 2012, 15:11:49
ma to je pomalo nerealno! Moj 1.9jtd sa 140ks na kojem nema nikakvih dorada troši prosječno 6,2 s tim da je u tome uračunato cca 50% gradske i 50% otvorene vožnje i s obzirom na snagu i to da ga volim očepit na autoputu i nije strašna potrošnja, tako da 4L kombinirano je moguće jedino ako se viziš konstantno 90km/h u 6. bez nekih promjena tempa, jer sam ja najmanje dionicu od bjelovara do zagreba (što je bilo 105km) uspio prijeći sa 4.7 s tim da sam se na autoputu vozio 130 a na običnoj cesti 90... A ljude koji imaju ispod 5 litara konstantnu potrošnju stvarno ne razumijem kako voze i očito ne žive u gradu!

potpuno se slažem.. ja te rezultate jedva dobijem kad vozim ženin Lancia Y sa 1.3 MujtiJet motorom i samo 75 KS.. tak da imam osječaj da ljudi poprilično lažu... ili da to malo ljepše kažem, pretjeruju ;)

raymo_

#62
Citat: raymo_  u 09 Prosinac 2011, 16:32:56
Stilo 1.9 mjt 140ps 1340kg
"otvorena cesta 3.7" *kombinirano 4.3 ljeti*
otvorena cesta zimi 4.0 kombinirano 5l stim da ga ne zalim prestizem koliko hocu sada je 4.3 jer sam dosao sa puta.
Gume na autu su 195/65/15 vjerujem da bi druge brojke bile da su vece imam i 17ke..ja sasvim zadovoljan cak stilo od 120ks vise trosi a neporedivo slabije ide ;)
Znam da jos ga nisam imao da sam pitao na forumu koliko on trosi a skoro nitko ga nije imao sad znam i prezadovoljan sam ;)


cisto da razdvojimo a nemam sta lagati sad je na 17-kama i potosnja je kombiniraano 5,3l(kombinirano mislim gradi okolica a ima i uzbrdica).
1.vozac tj nacin voznje
2.gorivo.
3 ispravnost i orginalnost ugradjenih djelova te redovno odrzavanje motora i neke dorade na motoru radi performansi.
Jaki motor lagana karoserija=mala potrosnja pazite malo kad citate nije isto komb i otvorena cesta :zloco
Vec sam negdje napisao da mi je do 8l prihvatljivo preko toga je previse.
Po meni je normalno 90km/h 5 brzina 2000okr nema mi smisla vrtiti na otvorenoj osim ako prestizem a u stila 4i5 su brzne u 200ok prakticki 5-ta je da rastereti a 6 je bas za auto puta.
Druga stvar zimi je vise kisika u zraku tako da je na otvorenoj cesti uz zagrijan motor manja potrosnja.

FiatForewer

jtd 115 ma potrosi koliko god ulijem
          grad 7.5
          otvorena 5.5-6.5
to bi bio neki prosjek moje voznje po splitu i oko splita,mada ja vozim najvise kombinirano malo po gradu,malo van grada tako da mi je ukupni prosjek oko 6,5l

Kreator

#64
Stilo 1.8 133 KS po gradu kad Å¡altam na 2500 okretaja 9-9,5 kad ga Å¡altam na 2000 okretaja oko 8L a kad se "poigram" okretajima oće on cugnut i 12-13L  :D

niko105

moj abarth - isključena klima, otvorena cesta, vožnja ko po jajima - spusti se do 7,4. u gradu malo žešće - 17,4. al plin je 5kn, pa neka siÅ¡e  :D

forsage

1.9 jtd 115...po kompu troši prosječno 5,9-6.1...vožnja je uglavnom na kratke ture
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

dare_ri

1.9 multijet

Grad =6.3 l

Izvan grada = 4.9l   (rijeka-Å¡ibenik sa troje ljudi u autu i prtljagom i klimom upaljneom)

Najvise ikad = 7.0l

forsage

zahvatima na EGR-u i čišćenjem istoga te promjenom glavne razvodne ploče potrošnja je trenutno na 5,6-5,7 (zadnjih 500 km otprilike)
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

KA-982-ER


tiki

1.9 115 KS, 223.000 km prešao
autoput-140-150 km/h oko 6.3-6.5
otvorena cesta lagane vožnje 4.7-4.8
prosjek, bez autoputa oko 5-5.3 najčešće, nema gradske vožnje, mali grad pa i ne računam tui gradsku vožnju ali ima makadama, i uskih putića, te češćeg paljenja i kretanja na kratkim relacijama
kombinovana vožnja-nova gradiška-poreč, na autoputu(300km) 120-140km/h +100km ypsilona-prosjek 5.5 litara vozač i uključena klima
zadovoljan, nešto malo više od prethodnog auta golfa II GTD

makaii

Stilo Abarth 2.4 - potrošnja:
:flag:
Grad - 13
Otvorena cesta - 8-9

Ovaj tjedan ide plin unutar pa ćemo vidjeti kaj bu pokazivao...

bojan88

JTD 140 , otvorena cesta po boardu 4.8 do 5.6,  loko  6 do 7,5   jtd 140 nema Å¡anse da ide ispod 6 litara po gradu da ga po jajima voziÅ¡ !!! 

sham69

1.4 mi troÅ¡i oko 1o litri po gradu, kombinirano oko (70% grad, 30% otovrena) 8,5, a samo otvorena manje do 7 litri, autocesta sa nekim prosjekom oko 140km na sat  jedno 9 litri

cupavica lorena

ajde kad svi pisu pa cu i ja sa zadnjim tankom,do cepa curilo je van 1173km ponovo do cepa curilo je van,52litre je stalo unutra,rute su:ozalj-karlovac(brzina68)40%,ozalj-sesvetski kraljevec(brzina107)30%,locco ozalj(krug-15km),locco karlovac(krug-35km)brzina 56(30%),prosjecne brzine po navigaciji,bez auto puta,od ozlja do karlovca je ogranicenje 50km/h i non-stop snimaju,ozalj je malo vece selo sa bezbroj ulicica,uspona i skretanja,karlovac malo veci gradic,sa puno zastoja i losih vozaca,auto je stilo karavan 85kw,16"kotaci,224000tkm prijedjenih,jtd naravno,kolika je to potrosnja,tko zna neka izracuna i napise,automatska klima non-stop upaljena na 24*c
ako nemate hobi,kupite fiat