Stilo - Vaša potrošnja

Autor Max Abarth, 28 Veljača 2009, 02:54:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

kemba

evo da se i ja pohvalim sa zadnjim dostignucem svog stila
posto su drugari u plavom krenuli zestoko da napadaju iz sveg moguceg arsenala za kontrolu brzine ja kupio lakse cipele i sad fino na zdanjih 1600 km imam nevjerovatnu prosječnu potrosnju od 4,9 l
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

draĹžen

Meni je moj pokahivao na kompu na relaciji sisak kutina stara cesta 60,70 3,9 litara. Nekamo mi je tesko vjerovati u to . Brzina je 60,70 na sat.  No corsa d mi pokazuje 5,4 litara mogor 1.2 80 ks pa je cak ova potrosnja stila i moguca

Nokica

1.6 16v , 5vrata, 2001.g.
Grad (ZG-Å¡pica)                11 ,
Grad (van Å¡pice)               9.8-10.5,
Otvoreno (cca. 90 km/h)   7
Otvoreno (cca. 140km/h)  9.5


jasamtaj

pitanje da li svaki stilo ima automatski natezač kanalnog remena jer moj stilo 1,9 jtd 59 kw 2005 g nema nego neki fiksni

Prijeko

Citat: dražen  u 06 Travanj 2014, 20:23:55
Meni je moj pokahivao na kompu na relaciji sisak kutina stara cesta 60,70 3,9 litara. Nekamo mi je tesko vjerovati u to . Brzina je 60,70 na sat.  No corsa d mi pokazuje 5,4 litara mogor 1.2 80 ks pa je cak ova potrosnja stila i moguca
Pa s tom brzinom je moguće, to mu je u bistvu ler gas ;)

irv

Eto da i ja doprinesem temi...

Stilo 1.9 16v multijet (sa malim remap-om)  :D
Standardno gradska/otvorena malo življa vožnja oko 6l.
Zadnja duža relacija do Venezie, skoro 600 km, malo lokalne ceste, većina autoput! Brzina na autoputu 130+, nekoliko puta i preko 180!
Ugl, po kompu cijela relacija meni nevjerojatnih 4,8 lit!!
Valjda zbog 6-te brzine...

Ja prezadovoljan!  :D

Multijet

Evo da iznesem svoje iskustvo ovdje kad nema za grande punta slično. Znači gp 1,9 multijet 120 ks, prazan 1295 kg plus dvoje odraslih i dvoje tinejÄ'era i pudla, pun gepek, na krovnim nosačima tenda duljine 4 m i neke sitnice,relacija stara cesta prema Zadru i to: Karlovac-Slunj-Udbina-Gornja Ploča na autocestu do izlaza Zadar 1-trajekt za Preko-Kukljica i natrag istom relacijom ispada po njegovom računalu 5,2 litre prosjek, duljina puta je nekih 480km.
Prosječna brzina je bila 65km/h, u povratku je padala kiša.
E sad ono glavno: po ovoj računici ispada da je super potrošnja za tu masu koju sam prevezao na toj relaciji, ali; svaki dan supruga ide na posao, relacija 10 km otvorene ceste u jednom pravcu i povratak, prosječna brzina 40-42 km/h, auto prazan i ne ide ispod 5,8 litara.
Znači, po mojem iskustvu-veća masa na dulju dionicu = manja potrošnja, manja masa na kraće dionice = veća potrošnja.Ok, ima logike, manje hladnih startova, ujednačenija brzina i bla,bla.

Vaša iskustva koji vozite jtd i multijet motore od 85-88 kw?

Da li se može poraditi šta da se još mrvicu smanji potrošnja osim izmjene filtera,ulja.
Čišćenje egr-a, senzora na usisnoj?
Šta je sa dpf-om, kako on utječe na potrošnju, navodno kada se aktivira da više troši dok proces traje?

Može još koje iskustvo i razmišljanje sa Vaše strane. LP
0989739290

Denaboy

#97
stilo 1,9 16v- multijet
evo mog iskustva od prije par dana. bila mi se upalila rezerva i od rezerve sam potrošio sigurno dve litre. sledeći dan sam na novoj benziskoj od KTC-a(otvorena prije desetak dana u pakracu) sipao 300kn.
relacija : pakrac, požega ,naÅ¡ice ,osijek, bogojevo , kula u vojvodini (i nazad ). cca 225km(jedan pravac) po internetu s tim da se u osijeku radi obilaznica Å¡to produžava put za sigurno 5-10 km. u kuli sam napravio najmanje 20tak km, jer sam isao puniti klimu, pa kasnije joÅ¡ da majstor provjeri da nepuÅ¡ta negdje i svaki put  se joÅ¡ po malo provozao po gradu.
tko zna cestu , zna da od pakraca do našica preko 100km su same šume tj uzbrdice i krivine konstantno. na toj relacji priznajem da sam se trkao s neka dva peugota 208-novim i jednim 308, naravno da nisu imali šanse , oću reći da sam ga baš tiskao.kad sam se vraćao od našica do odvajanja za požegu je uzbrdica i krivine a ispred mene 4 kamiona tako da sam sigurno 10km išao za njima u drugoj. od požege do pakraca opet ganjanje , ovaj put s golfom VI(karavan) i on nije imao šanse. po onim našičkim selima vozilo se oko 70, a izvan naselja do 160. kad sam se vratio u pakrac , stao sam ispred pekare koja je od moje kuće 150m i tu mi se upalila rezerva. imao sam još jednog putnika u autu i nazad je klima radila maltene na najjače, jer mi majstor rekao da je malo ispirim.

e sad za 300kn je ajmo reć 30 litara podjeljeno sa ajmo reć 500 km ispada 6 litara. ispada da je to i ispod šest jer bi trebao napraviti još ajmo reći bar 20 km da bi rezerva bila tamo gdje je bila kad sam sipao.
moram reći da mislim da je stvar i u gorivu koje sam kupio na novoj benziskoj i svi koji su tamo sipali kažu da im auta bolje idu.

ja sam se moram priznati iznenadio tom potrošnjom , pogotovo što me nije bilo briga koliko će potrošiti.
priznat ću i to da sam sipao za 300kn , jer sam ja u glavi izračunao da je ta relacija tamo i nazad 350 kilometara, što sam kasnije skužio da sam se zeznuo.
ja sam samo napiso svoje iskustvo i meni da je trošio 8 nebi bilo žao, jer sam ga stvarno stiskao.

jasamtaj

evo nakon skoro pola godine i nekih 4500km prevezenih sa stilom 59kw uspio sam potrošnju sniziti na 5,5 http://fiatisti.hr/forum/Smileys/classic/formula.giflit.relacije većinom od 10 km ali skoro na ler gasu uz tu i tamo neko pretjecanje da se ne ulijeni, :formula:bilo i par puta dužih relacija ali nisam tiskao preko 150kmh ja sa tim za sad zadovoljan

cupavica lorena

jednom mjesecno-ozalj-karlovac-slunj-bihac-mrkonjic-grad-drvar-busovaca-sarajevo i povrat nazad,prosjecna brzina 97km/h,prosjecna potrosnja 5.2,stilo karavan 85kw,2005.247tkm,cetvero odraslih plus prtljaga,16cola kotaci,automatska klima non-stop na 24 stupnja,mjereno od 29.11.-02.12.2013,29.01.-01.02.-01.03.-03.03.-30.04-02.05.-2014,mislim da je to zadovoljavajuce
ako nemate hobi,kupite fiat

Multijet

#100
Hmm..., po ovome šta čitam moja potrošnja je kao da vozim V8 motor. Nego, pišite i dalje Vaša iskustva u potrošnji i nebi bilo loše već kada izbacujete podatke da se i napiše koja riječ šta bi moglo biti uzrok povećanoj potrošnji, imate li kakovih iskustava i jeste li i kako otklonili možebitan kvar.
Meni pada na pamet najcrnji mogući scenario: da sam popušio totalno auto - ali opetovana dijagnostika ne pokazuje nikakove greške.
Možda da sa nekime napravim dijagnostiku u vožnji, ima li kakovih dragovoljaca da to napravimo?
Jedino Å¡to sam morao rijeÅ¡iti termostat i tu se potroÅ¡nja neÅ¡to sitno smanjila ali i dalje je velika po ovome Å¡to Vi piÅ¡ete. Auto je 2006 godina, grande punto 1,9 multijet 88 kw, stvarnih prijeÄ'enih 130 kkm, uredna servisna na svakih 20 tisuća km u Italiji, uvezen i regan u trećem mjesecu, težina 1295 kg po papirima, Å¡est brzina getriba, gume 185/65x15 ljetni profil propisanog pritiska 2,4 prednji i 2,2 stražnji pneumatici.
Pali od prve hladan ili topal, vuče ko mutav, ne trese, ne dimi (ima filtar čaÄ'e), ne troÅ¡i ulje. ViÅ¡e ni sam neznam Å¡ta bi mogao napisati osim da me talijan za. ili ja tražim da mi troÅ¡i 2 litre. Sa vrlo pažljivom vožnjom oko 5,8 l/100km i to samo sa vozačem.
Saga se nastavlja.
0989739290

milex

 Fiat stilo JTD 1,9 , 59 kw , karavan  ....

Kod mene kod startanja 1 brzina na obrtajima oko 2000-2500 rpm  na bordu comp pokazuje 13 - 15 l . Posle Å¡altanja u veće brzine potroÅ¡nja se smanjuje na oko 10 l na 2 brzini .... itd ...3 brzina 6,1- 8,6 l ...  kao da KAMION  vozim ... :drive:      :82:

irv

Citat: milex  u 11 Svibanj 2014, 23:30:26
Fiat stilo JTD 1,9 , 59 kw , karavan  ....

Kod mene kod startanja 1 brzina na obrtajima oko 2000-2500 rpm  na bordu comp pokazuje 13 - 15 l . Posle Å¡altanja u veće brzine potroÅ¡nja se smanjuje na oko 10 l na 2 brzini .... itd ...3 brzina 6,1- 8,6 l ...  kao da KAMION  vozim ... :drive:      :82:

Ako malo razmislis, kad bi 100 km vozio u prvoj, trebalo bi ti nekoliko sati i garant minimum 20 lit!!!

:haha

Denaboy

Citat: dražen  u 06 Travanj 2014, 20:23:55
Meni je moj pokahivao na kompu na relaciji sisak kutina stara cesta 60,70 3,9 litara. Nekamo mi je tesko vjerovati u to . Brzina je 60,70 na sat.  No corsa d mi pokazuje 5,4 litara mogor 1.2 80 ks pa je cak ova potrosnja stila i moguca

kroz neka ravna sela gdje je ograničenje 70kmh, ako ubacim u petu mi pokazuje 3,5 pa i manje. imam 6 brzina.

Denaboy

Citat: cupavica lorena  u 11 Svibanj 2014, 14:36:06
jednom mjesecno-ozalj-karlovac-slunj-bihac-mrkonjic-grad-drvar-busovaca-sarajevo i povrat nazad,prosjecna brzina 97km/h,prosjecna potrosnja 5.2,stilo karavan 85kw,2005.247tkm,cetvero odraslih plus prtljaga,16cola kotaci,automatska klima non-stop na 24 stupnja,mjereno od 29.11.-02.12.2013,29.01.-01.02.-01.03.-03.03.-30.04-02.05.-2014,mislim da je to zadovoljavajuce

neznam zašto , ali od puno ljudi sam čuo da stilo karavan manje troši od kupea. nema logike , ali ja sam tako čuo.