Bravo 1,8GT LPG trokira

Autor GORAN ABARTH, 15 Ožujak 2009, 09:34:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

GORAN ABARTH

Pozdrav svima,evo da vam objasnim svoj priblem:auto na benzin ide ko vurica al na plin ma nešt j... jučer sam natočio plin ful tank i prošao 20 km i počeo mi je užasno trokirati. Imam osječaj ko da jedan cilindar kasnije pali (detonativno ili zakašnjeno paljenje) i to samo kad ga stisnem pun gas u 1.2.3. a kada normalno stiščem gas sve normalno radi :lud zna li možda tko kaj bi to moglo bit??

mikeg20

kaj si rekel, jel imaÅ¡ injection plin ili na flanÄ'u?
Ak imaš injection, i auto ti cuka i trokira u vožnji-otišle su ti plinske dizne tj. gumice u njima i više ne zatvaraju plin dobro tak da tek kad motor razvrtiš on poteže sav taj plin kaj je viška, a kod malih okretaja u biti dobiva previše plina pa trokira
ILI kontra-jedna dizna ti je začepljena pa ne daje dovoljno plina
Treće-može biti krepana bobina-meni je krepala na prvom cilindru i motor je išel normalno lagane vožnje, a kad sam ga stisnul, počel je trokirati i raditi na 3 cilindra

GORAN ABARTH

da imam injektore u kad se normalno vozim sve normaln radi al kad ga stisnem pun gas unda trokita. može bit da je filter plina jer još nije bio mjenjan a ima več 25000tkm

mikeg20

Eeee da, frend nije mijenjal filter isto tak nekih 25000 i skroz mu se začepila jedna dizna i dela na 3 cilindra

GORAN ABARTH

koliko opče doÄ'e servis,nekih 300kn?


mikeg20

Je, 300 kuna, reparacija sve 4 dizne ak su Valtekove žute mislim da je 600 kn

GORAN ABARTH

da žute su.nadam se da nebu treba reparacija. pem zutra pitat v servis pa bom napisal kaj su rekli

GORAN ABARTH

ovak vozil sam se joÅ¡ malo i skužil da trokira i na benzin al malo manje nego na plin i trokira samo izmeÄ'u 2000 i 3000 okretaja a posle 3000 okretaja dalje normalno. kaj pa bi to bilo :neznam:

kinfa

nešto sa strujom... kablovi, svječice, bobina...

gandalf

Citat: GORAN ABARTH  u 15 Ožujak 2009, 09:34:12
Pozdrav svima,evo da vam objasnim svoj priblem:auto na benzin ide ko vurica al na plin ma nešt j...

ništa sa strujom. odi kod nekog majstora za plin da ti provjeri instalaciju, promijeni filter(e) plina, provjeri rad motora... pa ćeš onda tek nešto znati.
može biti samo da se plinska centralina zablesirala i da joj više ne štima mapa na tom broju okretaja...

kinfa

Citat: GORAN ABARTH  u 15 Ožujak 2009, 20:37:47
ovak vozil sam se joÅ¡ malo i skužil da trokira i na benzin al malo manje nego na plin i trokira samo izmeÄ'u 2000 i 3000 okretaja a posle 3000 okretaja dalje normalno. kaj pa bi to bilo :neznam:


Zato sam to napisao... ali zapravo...  :flag:
Kolega ovak i onak mora majstoru pa će postat šta je kad riješi problem

GORAN ABARTH

Evo rješio sam problem :wiii: uzeo sam van svječice stare 5 mj. i stavio stare i sad sve normalno radi :D

gandalf

Citat: kinfa  u 16 Ožujak 2009, 00:42:46
Citat: GORAN ABARTH  u 15 Ožujak 2009, 20:37:47
ovak vozil sam se joÅ¡ malo i skužil da trokira i na benzin al malo manje nego na plin i trokira samo izmeÄ'u 2000 i 3000 okretaja a posle 3000 okretaja dalje normalno. kaj pa bi to bilo :neznam:


Zato sam to napisao... ali zapravo...  :flag:
Kolega ovak i onak mora majstoru pa će postat šta je kad riješi problem

e jbg, nisam vidio taj post. maj bed... :D

mikeg20

Citat: GORAN ABARTH  u 16 Ožujak 2009, 10:33:50
Evo rješio sam problem :wiii: uzeo sam van svječice stare 5 mj. i stavio stare i sad sve normalno radi :D

Ja stavljam NGK original za taj motor, 50kn/komadu i odlične su, izdurale su 50-tak 000km bez ikakvih problema

GORAN ABARTH

ja sam sada imao bosch sa 4 elektrode piše baš za moj auto al nisu izdržale dugo. sada sam nazat stavio ngk