Novi Bravo 1.9 - Problemi sa kočnicama

Autor Tomislav, 08 Travanj 2009, 16:27:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20


Memphis

Citat: Miha.  u 20 Travanj 2020, 17:42:04
Danas sam odvozio jednu rejs turu (kipišće, cest kod Kalnika), nako čega su se kočnice jako usmrdjele i dosta se dimilo iz njih :crazy2: E sad klijeÅ¡ta su reparirana  prije mjeseci pol. Diskovi (textar ) su potokareni, a pločice sam bio stavio jeftinije (naprijed meyle, iza bremsi).
Po meni nekoliko je mogučih uzroka:?
-kliješta su lakirana običnom bojom
-pločice se pregrijale
-mast (textar) kojom su namazane vodilice
-kočiona tekučina isparila

?


zgorile su ti te šrot pločice. S tim se možeš vozit jedino ak puzaš gradom a kamoli da se okušaš na stazi. Mijenjaj ih odmah dok još možeš diskove spasit.

Antonijo

Citat: Miha.  u 20 Travanj 2020, 17:42:04
Danas sam odvozio jednu rejs turu (kipišće, cest kod Kalnika), nako čega su se kočnice jako usmrdjele i dosta se dimilo iz njih :crazy2: E sad klijeÅ¡ta su reparirana  prije mjeseci pol. Diskovi (textar ) su potokareni, a pločice sam bio stavio jeftinije (naprijed meyle, iza bremsi).
Po meni nekoliko je mogučih uzroka:?
-kliješta su lakirana običnom bojom
-pločice se pregrijale
-mast (textar) kojom su namazane vodilice
-kočiona tekučina isparila

?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

SEB

Citat: Miha.  u 20 Travanj 2020, 17:42:04
Danas sam odvozio jednu rejs turu (kipišće, cest kod Kalnika), nako čega su se kočnice jako usmrdjele i dosta se dimilo iz njih :crazy2: E sad klijeÅ¡ta su reparirana  prije mjeseci pol. Diskovi (textar ) su potokareni, a pločice sam bio stavio jeftinije (naprijed meyle, iza bremsi).
Po meni nekoliko je mogučih uzroka:?
-kliješta su lakirana običnom bojom
-pločice se pregrijale
-mast (textar) kojom su namazane vodilice
-kočiona tekučina isparila

?


bremsi nije neka marka a svake se dime ako ih pregrijes odreÄ'enim načinom vožnje
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Miha.

Zahvaljujem. S obzirom da je cijeli komplet pločica koštao 250kn, onda nije ni čudo.

Boxer

Ili si ih prerano isforsirao, prvih 500km od tokarenja diskova i novih pločica se koči lagano i umjereno jer inače nerijetko odu pločice i iskrive se diskovi.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Pa gdje si Bremsije nabavio?
Nema do ABE, Icer, Lpr  :haha7:

Miha.

U Ciak-u. Malo više od 500km sam napravio s njima, normalne vožnje. Nije mi se dalo čekat ATE, bio je komplet pločica za 900kn.

Memphis


Miha.

Ti to mene podjebavaš? Textar je bio gore, svinule se.Odvojila se feroda od pločice.

Boxer

Ja s textarom imam ok iskustva ali od svih pločica Remsa mi je najbolji kompromis kvalitete, trošenja i prljanja felgi :ok1:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Miha.

Vidim u Kreši ima Bosch komplet -40% za 500kn.


Memphis

Citat: Miha.  u 21 Travanj 2020, 17:46:29
Ti to mene podjebavaš? Textar je bio gore, svinule se.Odvojila se feroda od pločice.
Ili ti možda mene? Ko ti je kriv kaj ne znaš kočit pa skuriš kočnice. Ti misliš da će neki šit Bremsi biti bolji od Textara? Stavi onda taj bosch to ti je isto srannje kakvo sad imaš.

Pa nisu to race kočnice ... hoćeš se nateravat onda kupi Ferodo DS i tom prigodne diskove. Nateravanje je skup sport samo očito još nisi shvatio.

niko33

Citat: Miha.  u 21 Travanj 2020, 17:46:29
Ti to mene podjebavaš? Textar je bio gore, svinule se.Odvojila se feroda od pločice.
Idi u kujc! :) Sjebali me svabi za brembo pa sam uzel Textar komplet-svi ih hvale da koce ko blesave,ne škripe,samo prase dosta jer su “meke” pločice....
Bacil me u depru sa ovim odvajanjem......


Sent from my iPhone using Tapatalk