Novi Bravo 1.9 - Problemi sa kočnicama

Autor Tomislav, 08 Travanj 2009, 16:27:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Mairon

#75
Kod mene cvili 25-0 km/h na slabijem kočenju. Na jačem ne cvili niÅ¡ta. Da je bar obrnuto   :wall:

Memphis

Dečki bez temeljitog čišćenje i mazanja nema ništa. To kak većina "brzih" servisa radi da ti za pol sata nabaca sve gore od toga nema ništa, ja ih u jednu ruku razumijem jer puno pimplat oko toga im je neisplativo jer to ne mogu naplatit. Do sad sam dosta toga namontiral i to različitih pločica od najjeftinijih do najskupljih nijedne nisu cvilile.

Mairon

Naplate oni do 200 kn taj posao, dobra satnica, a realnog efektivnog posla ni 20 minuta. To je do servisa koji ne rade kvalitetno, koje nije briga za stranku.

Tom

Mislim da više nema pravila, kak na koju seriju ili kak se već prozvodnja zove se namjeriš
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Tooutman

Citat: Memphis  u 22 Travanj 2020, 15:01:20
Dečki bez temeljitog čišćenje i mazanja nema ništa. To kak većina "brzih" servisa radi da ti za pol sata nabaca sve gore od toga nema ništa, ja ih u jednu ruku razumijem jer puno pimplat oko toga im je neisplativo jer to ne mogu naplatit. Do sad sam dosta toga namontiral i to različitih pločica od najjeftinijih do najskupljih nijedne nisu cvilile.
Točno to, ovo ja sebi radio sam i to prvi put u zivotu i naravno da sam sve procedure poÅ¡tivao oko čišćenja, podmazivanja. Jedino nisam pustio ulje van direktno iz  klijeÅ¡ta kako veli boxer, Å¡to ću slijedeći put sigurno. Makar sam znao da je dobro i to napraviti. Å to se vidjela razlika kad ove godine pustio to ulje van, kakva bila razlika naspram onog u posudici (a nije bilo dolijevano)

Dok s druge strane  ženi cvile trw pločice koje je majstor ugradio. DoduÅ¡e kao marionu dok se slabo koči i tik prije samog stajanja. Tamo je i joÅ¡ original disk za koji je on rekao da on to ne bi mijenjao. Makar sad poslije dok gledam ima brazde lijepe. TakoÄ'er kak bili pokraj dok se ugraÄ'ivalo, čišćenje je bilo jako slabo osim onog Å¡to kompresor ispuse, možda malo i bila drot kefe, a kamoli tek da bilo Å¡ta podmazano. Ali naravno valjda 5x prije mog pimplanja... sljedeći put ću sigurno biti malo brži haha
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Tooutman

Inače na Bravu bar mojem su Bosch klijeÅ¡ta tvornička ugradnja. Pretpostavljam da onda i pločice iste. Prednje plocice mijenjao jer bile gotove kad kupio auto s 60 tkm. Sad kako ga prije vozili ne znam.  A zadnje nakon 105 000.  Po meni ako su tvornicke valjda nekaj vrijede.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Boxer

#81
Citat: Tooutman  u 22 Travanj 2020, 16:05:41
Inače na Bravu bar mojem su Bosch klijeÅ¡ta tvornička ugradnja. Pretpostavljam da onda i pločice iste. Prednje plocice mijenjao jer bile gotove kad kupio auto s 60 tkm. Sad kako ga prije vozili ne znam.  A zadnje nakon 105 000.  Po meni ako su tvornicke valjda nekaj vrijede.

Tom Boschu moraš svake 2 do najviše 3 godine pustit ulje van jer je od nekakvog šugavog aluminija koji brutalno oksidira kad je ulje staro i dugo je unutra.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Memphis

Citat: Mairon  u 22 Travanj 2020, 15:02:57
Naplate oni do 200 kn taj posao, dobra satnica, a realnog efektivnog posla ni 20 minuta. To je do servisa koji ne rade kvalitetno, koje nije briga za stranku.
E to je ono o čem pričam. Podcjenjuješ kak je on za 20 minuta uzo tebi 200 kn. I to i je puno. Pogotov netko tko nikad to nije radio. Da ti je reko da će ti složit perfektno za 3-4 glave reko bi da je bezobrazno skup. A bez sat vremena to nemreš složit kak se spada, zato imaš to kaj imaš.
Citat: Tooutman  u 22 Travanj 2020, 16:05:41
Inače na Bravu bar mojem su Bosch klijeÅ¡ta tvornička ugradnja. Pretpostavljam da onda i pločice iste. Prednje plocice mijenjao jer bile gotove kad kupio auto s 60 tkm. Sad kako ga prije vozili ne znam.  A zadnje nakon 105 000.  Po meni ako su tvornicke valjda nekaj vrijede.
Ako je bosch sistem ne znači da su pločice bosch. Obično to radi netko drugi (textar, ferodo, pagid, jurid, galfer i dr.), isto kao i za TRW te ostale kočione sisteme.

Kao i na ovim pločicama koje su zapravo textar
https://ibb.co/5KJw5cf

Miha.

Na Bravu su čeljusti Bosch-ove. Prednje neki lijevi, a zadnje aluminijske. Na mojem su tvorničke bile Bosch pločice, predpostavljam onda da i diskovi. I bile su odlične. Ja kočionu tekučinu mijenjam jednom godišnje.

Mike20

Je, i Punto je imao pločice i diskove sa natpisom Bosch.
Inače drot-kefa na buÅ¡ilici, proÄ'eÅ¡ par sekundi po čeljusti, nosaču i dosjedima, i napraviÅ¡ jako korisnu stvar

Memphis

Citat: Miha.  u 23 Travanj 2020, 07:20:52
Na Bravu su čeljusti Bosch-ove. Prednje neki lijevi, a zadnje aluminijske. Na mojem su tvorničke bile Bosch pločice, predpostavljam onda da i diskovi. I bile su odlične. Ja kočionu tekučinu mijenjam jednom godišnje.
Baš gore sam napisao da to što piše bosch na OE pločici ne znači da je pločica boscheva već oznaka sistema i potpis boscha. Talijanski Galfer je u 90% slučajeva prva ugradnja za Fiat, Alfa, Lancia. Aftermarket Bosch nema veze sa onim što "ide" pod "OE".




Ista stvar i za TRW.


Tooutman

Imas pravo Memphis. Evo ja svoje zaslikao stare koje skinute s brava. Isto naveliko pise Bosch a onda GA .... oznaka.


Iskreno mislio sam da ako je Bosch sistem da onda valjda i plocice oe iste. Nesto novo.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Boxer

Jako je zanimljivo i ovo "piston side", garantiram da 90% ljudi koji si mjenjaju pločice sami nemaju pojma zašto se na to mora paziti :ok1:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Memphis

Ja sam kupio Brembo pločice za Punta ...



koji ima istog dobavljača kao Bosch ... i još neki kao MAFF



a to radi talijanski Raicam ... jedan od Fiatovih dobavljača za prvu ugradnju ...