Fiat Fiorina 1.7D - iskustva

Autor Ice Man, 22 Listopad 2009, 19:30:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ice Man

Evo mislim da sam konačno odabrao Å¡ta sljedeče kupit. Izbor je pao na Fiat Fiorina sa 1.7D motorom. E sad poÅ¡to sam prije vozio Alfu benzinca, dizel mi je malo stran pojam. Koliko je to pouzdan motor? Koliko bi trebao prevalit km uz kvalitetno održavanje? Kolko stoji generalno ureÄ'ivanje tog motora i koliko troÅ¡i? Recite sva svoja iskustva sa tim motorom. A i ak imate kakva iskustva ili savjete uvezi Fiorina, samo naprijed.

tipo 1.7d

vozim tipa s tim motorom već godinu dana i nisam imao nikakvih problema, na 8tkm potroši mii 2-3dcl ulja, prošlu cijelu zimu je palio sa 45Ah akumulatorom i na -20', troši mi 5-8l
kad ga kupuješ obrati pozornost na boju dima iz auspuha kod hladnog starta, ako je crni dim ne trebaš se ništa bojati, to je pumpa malo otvorena i ne može sva nafta sagorjeti, ako je sivo plavičasti dim to nafta neizgorena izlazi na auspuh iz više mogućih razloga (kasno paljenje, neispravan grijač/i, loša komprasija) ako dimi baš plavo onda je motor pri kraju
taj motor je dosta trom i treba ga zavrtjeti da bi išao jer mu je največi moment na 2900rpm
motor bi trebao proći uz pravilno održavanje 350-450 tkm
motor je dosta jednostavan i tko se razumije u mehaniku može sve na njemu napraviti