Fiat Brava 1.4 12v-traži se plinska instalacija

Autor rodjo9, 01 Studeni 2009, 12:45:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

rodjo9

Razmišljam o ugradnji polovne plinske instalacije,za novu baš i nemam pa reko možda i ova solucija nebi bila loša.Naravno ako bi se našla takva na prodaju,mada neki kažu da taj motor baš i nije za plin.A zašto nije e to objašnjenje još nisam dobio,kaže pripazi na ventile.Koliko sam mogao pročitati dosta vas ima plin baš u takvom autu,pa ako imate kakvih loših iskustava,ali i dobrih strana ovog motora na plin molim izjasnite se.Brava je 1997.god. i ima već dobrih 247 000 km,s tim da je kod mene samo par mjeseci.

Ĺ IMA

ja sam ugradio plin prije godinu dana i preso sam oko 30 000 km na plin i nemam nikakvih problema sa autom ni sa plinom...a sto se tice prica sa ventilima treba na vrijeme mjenjat ulje i to je cijela mudrost.... plin je landi renzo i ugradio sam kod lepusa u baranji sve ukupno me izaslo sa atestom i svime oko 7t kn... jedino  treba pricekat da se motor malo zagrije pa onda prebacit na plin potrosnja je oko 10l s tim da svaki dan vozim jos 3 osobe u autu i nevozim bas lagano i preÄ'em oko 60km dnevno ... prosle subote sam iso za zg. i potroslja mi je ispala nekih 8l s tim da sam na autoputu vozio cijelo vrijeme 160 i iso sam na kutinu znaci bilo je svakake voznje  ja imam samo pozitivna iskustva sa plinom
BRAVO 1,4 12V

lilsaint

Ja imam isto taj motor i vec petu godinu imam Lovato i radi fenomenalno,redovito servisiranje i nema problema.Ove godine iso u Dubrovnik i doso sa dva rezervara do dolje znaci potrosio 70 litara plina stim da sam vozio a ne se vuko,tak da pre zadovoljan

d1nk0

ej...pozdrav....imam ti ja plin za prodat....marka plina ti je landi renzo..boca je od 60 l...bio je u fiat bravo 1.4 12 v ....tako da ti stoposto odgovara....ako te zanima mozes se javit na 0915829167

rodjo9

Citat: d1nk0  u 28 Prosinac 2009, 17:06:26
ej...pozdrav....imam ti ja plin za prodat....marka plina ti je landi renzo..boca je od 60 l...bio je u fiat bravo 1.4 12 v ....tako da ti stoposto odgovara....ako te zanima mozes se javit na 0915829167
to je na flanÄ'u plin,koliko je dugo bio na Bravi,i koliko je stara instalacija, zaÅ¡to ti nije viÅ¡e na Bravi,koliko ti je troÅ¡io na plin,koliko tržiÅ¡ za instalaciju i jeli bio atestiran plin

d1nk0

na njemu jei je  jos uvijek...i radi normalno...ja ga nisam ugradjivo ovaj vlasnik prije mene ga je ugradjivo...mislim da je u njemu oko 6 godina...ja ga sad prodajem jer prodajem auto...a zelim ga prodat bez plina jer nemogu dobit tu cijenu sa plin....jer rijetko ko da vise gleda na to jel ima plin ili nema...cijena auta je ista...tak da mi je bolje prodat auto bez plina...ima papire od plina...atest ti je istekao  prije nekih godinu dana...cijena ti je 200 eura...

boncic

brava 1.4  12v i imam tomaseto....bjezi od tog proizvoÄ'aca i od ugradnje plina u Cepteru...
mislim da ovo sta ti nudi  d1nkO je ok cijena i samo mali
servis na menbranama cca 250kn....ventil elektromagneski 80kn...bez ruku--- i atest i GASSSSSSSS
auto ide s plinom malo slabije...ali nista strasno...ako je dobro ustiman nije skoro ni primjetiti...

IVAN LPG

Atest u ovom slučaju možeš zaboravit s obzirom da je po gore napisanom plin več bio atestiran u prethodnom autu. :bad:

mikeg20

Da, ak misliÅ¡ ugraÄ'ivati rabljenu atestiranu instalaciju u drugi auto-zaboravi atest.
Prvo nitko ti neće to htjeti ugraditi, onja koji će htjeti, reći će ti da mora u biti sve novo staviti tak da će te ispasti i skuplje nego da si novu ugradio-dat ćeš lovu za rabljenu i pola tih dijelova baciti jer će ti ovaj reći da treba puno novih dijelova.

Dakle, najbolja opcija ti je novi sustav

Å¡ule zg

atest možeÅ¡ dobit samo ako imaÅ¡ sve papire od onog u čijem je autu bio ugraÄ'en,od boce i sveg ostalog,sa one dvije knjižice,pa terebaÅ¡ sa tim autom u ovlaÅ¡teni servis tog proizvoÄ'ača da to izvadi pa ugradi u tvoj auto...a to mislim da je finansijski skuplje nego stavit potpuno novi sistem.........a ako ne misliÅ¡ raditi atest možes stavit bilo kaj,samo je onda frka ako te zaustavim policija,lazne su opake........ak ti to ne smeta,ja ti poklonim svoj plin iz auta

rodjo9

Citat: Å¡ule zg  u 07 Veljača 2010, 17:41:51
atest možeÅ¡ dobit samo ako imaÅ¡ sve papire od onog u čijem je autu bio ugraÄ'en,od boce i sveg ostalog,sa one dvije knjižice,pa terebaÅ¡ sa tim autom u ovlaÅ¡teni servis tog proizvoÄ'ača da to izvadi pa ugradi u tvoj auto...a to mislim da je finansijski skuplje nego stavit potpuno novi sistem.........a ako ne misliÅ¡ raditi atest možes stavit bilo kaj,samo je onda frka ako te zaustavim policija,lazne su opake........ak ti to ne smeta,ja ti poklonim svoj plin iz auta
Hvala na ponudi i vrlo rado bih je prihvatio.Naime supruga mi vozi auto na posao,i da sada stvar bude još gora prebacili su je da ide raditi 40 kilometara dalje nego li do sada.Što sa potrošnjom koju imamo sada je pravo ubistvo.Da li mi možeš napisati kakav imaš sistem i što sve ide u kompletu koji ti imaš.I što bih ja trebao možda još nabaviti,ili ti imaš sve što je potrebno.I u biti zašto si je ti izbacio van,dali nisi bio zadovoljan ili je nešto drugo razlog tome.Ona bi auto vozila na jednoj lokalnoj relaciji, odnosno Vukovar-Ilok,pa se nadam da tu baš i neće nešto puno vršiti te kontrole.