Mobilna autoplin Skid jedinica

Autor zvrk, 02 Siječanj 2010, 12:47:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

Mobilna autoplin Skid jedinica

Prenosivi auto-plin ureÄ'aj se sastoji od: spremnika volumena 4.850 lit, agregata za istakanje, elektromotora, pumpe te kompletne armature i cjevovoda, Å¡to je sve zajedno spojeno na čeličnom postolju (dimenzije 6,40 m x 1,25 m).

Paritet: fco lokacija instalirano te pušteno u rad + 1. umjeravanje agregata

Za predmetni ureÄ'aj izraÄ'en je tipski projekt koji je osnova za pokretanje procedure oko smjeÅ¡taja istog na benzinsku postaju ili neku drugu prikladnu lokaciju, prikupljena sva potrebna atestno-tehnička dokumentacija te miÅ¡ljenja i naputci Ministarstva graditeljstva, MUP-a i Ex-Agencije.

Budućem korisniku dostavlja se slijedeća inicijalna dokumentacija:

tipski projekt ureÄ'aja
prateća dokumentacija (obveze korisnika, procedure za postupanje, mišljenja...)
tipski ugovori za zakup ureÄ'aja i prodaju UNP-a (na uvid)
naputak o sigurnosnim mjerama (privitak ugovora o zakupu ureÄ'aja)



Realizacija projekta

Uputiti pismo namjere naslovljeno na PROplin u cilju dobivanja suglasnosti/ponude za postavljanje ureÄ'aja na lokaciji korisnika;
Ishoditi od ovlaÅ¡tenog predstavnika PROplin-a tipski projekt ureÄ'aja sa pratećom dokumentacijom (miÅ¡ljenja, upute i naputak o sigurnosnim mjerama);
Ishoditi prema uputama PROplin-a potrebne dozvole i suglasnosti za smjeÅ¡taj ureÄ'aja na lokaciji korisnika od nadležnog tijela graditeljstva i MUP-a;
Potpis Ugovora o zakupu ureÄ'aja i prodaji UNP-a s PROplin-om;
Prije izvoÄ'enja graÄ'evinskih i ostalih radova stupiti u kontakt s ovlaÅ¡tenim predstavnikom PROplin-a.

KORISNICI?

benzinske postaje
servisne autoplin radionce
pogon viličara
dodatna djelatnost poduzetništva i obrtništva
   

DOBIT?

Vaša ostvarena dobit (marža) po litri istočenog plina iznosi 0,60 Kn/l.
Cijena godiÅ¡nje zakupnine uključuje redovito održavanje ureÄ'aja, otklanjanje eventualnih kvarova te besplatnu dostavu propan-butan plina u roku 48 sati.

Cijene najma

Uzimajući u obzir uhodavanje djelatnosti i početno ulaganje s Vaše strane navodimo trenutne cijene najma na period od 10 godina:

1. godina 12.000 Kn
2. godina: 18.000 Kn
3-10. godina: 26.000 Kn

Izražene cijene su bez PDV-a
   



Kontakt osoba PROplina

Dario Hartman
tel. 01 6001 926
098 302 427
fax. 01 6001 954



Cijene spremnika
     SPREMNIK ZA AUTOPLIN    Veleprodajna cijena    Maloprodajna cijena
     Spremnik za autoplin volumena 4.850 lit    30.600,00 kn    37.332,00 kn

Cijena najma spremnika za autoplin s prirubnicom
     SPREMNIK ZA AUTOPLIN    Najam mjesečno    GodiÅ¡nja najamnina
(jednokratno uz 10% popusta)
     Spremnik za autoplin volumena 4.850 lit    336,00 kn    3.628,00 kn

mikeg20

to ukratko znači, ak sam dobro skužio:
-privatni korisnici to ne mogu imati
-ak je zarada 0.60kn/l ispada da je nabavna cijena toliko manja od cijene litre koja je trenutno 4.8 kn/l
-dal klub Fiatisti kao udruga graÄ'ana, tj neka vrst firme to može imat ili?

FileFixer

Moj prijatelj ima takav spremnik, ali ga koristi za centralno grijanje u kući i kuhanje. Mislim da je jedina razlika u tome šta u ovaj spremnik ide LPG za automobile, a ne zemni za kučanstvo i u ovoj instalaciji za pretakanje u auto?!

                          E=mC^2 +/-3dB

mikeg20

U te boce isporučuju propan butan=auto plin, ne znam da je omjer isti, ali s obzirom na našu kvalitetnu naftnu industriju koja prodaje kvalitetne proizvode-sve je to isto.
Da u instalaciji je sve isto osim ovog dijela sa el. motorom i pumpom
AL o tome je već bilo riječi

zzip

Citat: Mike20  u 02 Siječanj 2010, 15:04:01
-privatni korisnici to ne mogu imati

točno... samo obrt, doo ili dd... zvrk ima obrt... :DD

Citat: Mike20  u 02 Siječanj 2010, 15:04:01
-ak je zarada 0.60kn/l ispada da je nabavna cijena toliko manja od cijene litre koja je trenutno 4.8 kn/l

nabavna cijena plina je i manja ako se uzimaju veće količine ili se dogovaraju odreÄ'ene količine u odreÄ'eno vrijeme.. čisti marketing i prodaja...

Citat: Mike20  u 02 Siječanj 2010, 15:04:01
-dal klub Fiatisti kao udruga graÄ'ana, tj neka vrst firme to može imat ili?

klub je neprofitna udruga graÄ'ana, van sustava PDVa tako da to ne dolazi u obzir... prema zakonu o udrugama...

u slučaju preregistracije udruge u obrt ili doo.. opet je sve zakonski rečeno... u biti kao da se otvara firma...

samo onda ne vidim svrhu članarina, jer ne vjerujem da bi itko platio članarinu... a da netko drugi bere lovu... :lol

zvrk

ako se ovo dobro ispita i ako je izvedivo...ja sam voljan kao obrt, da uÄ'emo u igru...

ali samo ako je sve po slovu zakona i ako je izvedivo,i normalno ako se naÄ'e dovoljan broj zainteresiranih....  :super:

zzip

sve je moguće... pred neki dan se otvorila punionica plina kod podsusedskog mosta...

trebalo im je ca 6 mjeseci da skupe sve dozvole i da srede po pravilniku (boje, pozicija, zaštita... itd)...

samo moramo saznati koliko su love potrošili da sve urede... e da... teren im nije u najmu, nego je privatni...

FileFixer

Ima li tko kakvu kompletnu računicu? UreÄ'ivanje terena za spremnik, najam spremnika, plačanje dozvola i sl...

                          E=mC^2 +/-3dB

zvrk

za sada ne...samo oni podaci od proplina na početku...

trebalo bi ispitati malo te ljude koji imaju te male punionice...ali ovo se može i urediti da se ne ide u prodaju nego da bude isključivo za potrebe obrta, a onda se mi lako raskusuramo...

sve što se plaća najamnina mjesečno/godišnje...se stavi u cijenu plina po litri, a sve što se mora platiti odmah podijelimo po članovima koji će koristiti...

pa ako računica bude dobra....

mikeg20

Ako se realno da održavati osjetno manja cijena plina nego na Ini-pod manja mislim barem pola kune, ja sam za.
Ima nas dosta koji bi to podržali moralno i financijski, samo treba netko ko bi imao vremena to sve ispitati i staviti na papir.
Velim meni je i 50 lipa jeftiniji plin puno jer trošim oko 300 litara plina mjesečno

Max Abarth

računajte i na obučavanje i licencu osobe koja bi trebala raditi na punionici jer bez toga se ne može ni dobiti dozvola za punionicu

mojoj ženi je firma platila tečaj od nekih 4 tjedna osposobljavanja za rad na pumpi

a i za plin je nešto slično

raspitam se za cijenu tog dijela  :ok:

zvrk

bilo bi idealno da jedna osoba to sve ispita ali to je nerealno očekivati pa neka svatko od nas odvoji malo vremena i ispita jedan dio ove problematike pa ćemo vidjeti...svaka sugestija je dobrodošla...

ja ću ovih dana otići u proplin i pitati sve Å¡to me zanima...pa vam javim...  :good:

zvrk

druga firma koja ima neÅ¡to slično je "Butanplin"...ali nema neÅ¡to odreÄ'eno za auto punionice, nego iznajmljivanje spremnika za kuću..

http://butanplin.hr/za-korisnike/cjenik-najma-spremnika/

mislim da PCZ naručuje plin od njih, tak sam čuo na autoplin forumu...