Pitanje - Kakav je princip rada plinske instalacije?

Autor Matek, 05 Lipanj 2010, 16:49:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mikeg20

Ja nemam tih trzanja bilo prebacivanja s plina na benzin i obrnuto, a niti kad nabijem gas do poda

goran86

neznam meni je tak... još jedna stvar,kad ugasiš recimo navečer auto a na plin je radil,jel ti od prve ujutro kresne??? ja mu moram 2 put okrenuti da se benzin nafila,al to mi više smrdi na pumpu goriva???

gandalf

normalno da ne trza kad se prebacuje benzin - plin - benzin jer se ne prebace svi injektori u isto vrijeme. svakih nekoliko milisekundi se drugi injektor prebacuje.
kad nestaje plina motor se ponaša identično kao i kad nestaje benzina. počinje se gušiti, trzati itd itd. i normalno je da će trznuti kad prebaci na benzin i momentalno dobije šut goriva.
trzanje pri naglom dodavanju gasa se rješava finijim peglanjem plinske mape, što večina servisera ne radi (nije potrebno i neda im se)

mikeg20

Nemam problem s jutarnjim paljenjem hladnog motora na benzin niti kad je vani +30 niti -30, a zadnje je ugašen na plin
Anlaser okrene točno 2 puta i motor odmah prima. Moja pumpa goriva pjeva "visoki C" već treću godinu

goran86

vjerojatno je meni vrijeme da i to promjenim   :zuma: