punto mk2 1.2 16v - servo?

Autor Blacky, 30 Lipanj 2010, 17:41:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

SEB

Citat: ssandor  u 06 Lipanj 2015, 18:46:45
da ne otvaram novu temu, jutro upalim auto a volan kao da je zacementiran, ugasim ga i opet normalno radi. očito me čeka zamjena serva, kako najjeftinije proći s time?
ovisno o kvaru
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

marloz

Citat: ssandor  u 06 Lipanj 2015, 18:46:45
da ne otvaram novu temu, jutro upalim auto a volan kao da je zacementiran, ugasim ga i opet normalno radi. očito me čeka zamjena serva, kako najjeftinije proći s time?

meni je tako bilo neko vrijeme ... prolazilo bi na gašenje/paljenje motora tj. resetiranje kompa ... najvjerovatnije se radi kao i 99.9% osoba a to je da je do elektronike ... ja sam to rješio kupnjom polovnog i repariranog elektromotora i od tada nisam imao problema .-.

ssandor

ma pun mi ga je k, samo se nadam da mi se neće gasiti u vožnji, onaj city tak i tak ne palim


marloz

Obično jednom kada tako krene završi sa komoletnim kvarom serva ... Nevezano za city mode
Sad je samo pitanje kad ...

pc user

Pozdrav,
već sam pisao o svom problemu sa servom koji naravno još uvijek traje.
Ukratko, servo povremeno blokira motanjem u desno. To se dešava kod vanjskih nižih temperatura. Kako se auto zagrije to se smanjuje. Pomaže uključen city mode.
Prelemio servo motor, promjenio releje , zamjenio servo motor, isprobali sa drugim kompjuterom , uvijek isto.
Dijagnostika nije pokazala grešku na senzoru. Rekli su da je možda i senzor brzine.
Radi se o puntu mk2 1.2 8v (2001).

Mike20

Senzor položaja gotovo sigurno, čim se pali dok smotaš volan.
Ak si sve drugo isprobao

pc user

Nisam mjenjao senzor brzine, ako uopće to može biti uzrok.

Da li to znači da dijagnostika i ne mora ukazat na problem sa senzorom, a da je u konačnici u njemu problem?

SEB

Citat: pc user  u 28 Studeni 2018, 11:23:09
Nisam mjenjao senzor brzine, ako uopće to može biti uzrok.

Da li to znači da dijagnostika i ne mora ukazat na problem sa senzorom, a da je u konačnici u njemu problem?
rijetko kada...obično uvjek pokaže
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

pc user

Zato nisma siguran da li bi išao mjenjat senzor , a da nakraju to ne popravi stvar.

Mairon

meni je na 2002 pokazala dijagnostika 2 puta senzor problem, promjenio komplet stup volana i dalje isto, stavljena 2 releja nova na motorić i od tad je mir. Da sam išao mijenjat senzor bacio bi 1000+ kn, a i dalje bi isto bilo.

venom

Ujutro kada je hladno zna se dogoditi da mi isključi servo nakon pra minuta vožnje.
Nakon toga upalim ugasim auto i više ne isključuje.
Ignorirao sam to do jućer kada sam skinuo motorić da prelemim releje kao što svi opisuju na netu.
Naravno kod mene je servo motor skroz drugačiji iznutra, nema ništa na tiskanoj ploči.
Zna li netko di su ti releji i kakav je ovo motorić?




venom

Našao sam na netu da postoji dvije vrste elektromotora i centrala za servo.
Jadna je sa relejima na tiskanoj ploči elektromotora i taj motor ima konektor sa 6 kablova, druga je bez releja i motor ima konektor sa 5 kablova.
Centrale im nisu iste, dakle ne mogu se miješati.
Nigdje nisam našao objašnjenje za koji model se koriste ovi bez releja i da li su ti releji prebačeni možda u centralu?

damba_

Pozdrav svima.
U zadnje vrijeme mi se sve češće počeo gasiti servo za Puntu 2 2002 1.2 8v .
Nekad proradi ako ugasim i upalim auto, a nekad proradi tek nakon dan-dva.
Servo se nikada nije ugasio u vožnji nego samo kad upalim auto.
Mislio sam zamijeniti releje na servo motoru pošto mi je to najjeftinija opcija.
Gledao sam releje na ebayu pa nisam siguran koji točno treba naručiti.
Na releju piše V23072-C1061-A308 ++10261 a ove što sam našao na ebayu imaju oznaku V23072-C1061-A308 ++41112 ili V23072-C1061-A308 ++50421
Ima li razlike izmeÄ'u tih releja poÅ¡to ti brojevi nakon ++ nisu isti kao na orginalu ili to nema veze?
Hvala.

Mike20

Radi proteka vremena, releji s original svim oznakama ne postoje tj. ne proizvode ih. Tu gdje gledaš, piše ti vjerojatno u opisu za koje modele auta pašu

topolino

Pogledaj + zicu sa akumulatora na razvodnu kutjju pored. Ako je topla sa upaljenim svjetlima onda ju zamjeni. Meni je stekao servo kod paljenja radi pada napona. Zica je bila pokidana i onda je body gasio velike potrosace struje radi toga.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: