punto mk2 1.2 16v - servo?

Autor Blacky, 30 Lipanj 2010, 17:41:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Mairon

#90
Citat: Untouchable  u 06 Prosinac 2013, 19:40:49
moguće da ti je senzor elektrovolana otišao i da ga je najbolje zamijeniti

Jep senzor je.

Roki

Pozdrav,

prije svega isprike za podizanje stare teme. Imam problem s volanom tj servom Punta II 2003g koji se isključuje.
Nekad se isključi odmah prilikom paljenja, a nekad u vožnji (do sada ukupno 5-6 puta)..zadnjih 15ak dana nije se isključio niti jednom, ali se čuje neki bezvezni zvuk koji se mijenja na najmanji pomak volana..

Na dijagnostici pokazalo grešku:
C1006 mot.osovine upravljača, položaj senzora momenta - prisutno
C1005 mot.osovine upravljača, položaj senzora momenta - sporadično

Po netu sam tražio taj senzor i našao na po cijeni od cca 80ak eura.

http://www.ebay.it/itm/Y12-Sensore-di-coppia-giallo-angolo-sterzata-city-piantone-FIAT-Punto-188-500-/111321797592

MeÄ'utim, autoelektričar govori da se mijenja cijeli sklop i da se ne zna točno dok se ne skine sve. ZaÅ¡to cijeli sklop?

Da li imate koga za preporučiti u Rijeci ili okolici tko bi mogao riješiti povoljno taj kvar.

talijan pokazao kako se to radi:

http://www.youtube.com/watch?v=IZykfPlLwTc

Da ne treba kalibrirati sam bi ga izmijenio.

Hvala  :)


krco

Pozdrav svima..evo i mene muci jer nemam servo..i upaljena je crvena lampica volana...Jel se smijem tako vozit.

krco

Ajte ljudi pomagajte :kmeee gdje to mogu u ZG. Popravit

SEB

ja radim to samo se treba utvrdit točno kvar i onda se može reći cijena popravka
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

krco


topolino

evo punto mk1 i nije bio neki hobi pa sam kupio curi mk2b i ni mj. dana od akvizicije servo shema. volan tezak no nesvjetli lampica volana. ugasio motor, upalio ponovo i servo radi. bi trebala goriti lampica volana kada das kontakt, pa se ugasiti nakon paljenja motora. kod mene negori ni kada das kontakt.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

mora svjetliti kad das kontakt
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

Rider: budem pogledao. MožeÅ¡ ti to popravit ako je za popravak?  Btw: akumulator je izgleda na izdahu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

zavisi sta je, ali ne da mi se bas zezati oko toga :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

Lampica volana nesvjetli kod davanja kontakta
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Wayfarer

#101
Bok!

Pišem ovdje da ne otvaram novu temu....

Naime, danas mi se u toku vožnje uključila servo lampica (volan, jel), ali je servo i dalje normalno radio, autek se najnormalnije ponašao. Na prvom semaforu sam ga probao ugasiti pa upaliti, ali je i dalje svjetlila. Nakon posla kad sam ga upalio lampica više nije svijetlila.

Upalila mi se i jednom ljetos dok sam se parkirao kad je volan bio ful smotan, tada se čuo ko neki klik, tako neki zvuk, ali je tada i volan bio tvrd. Tada sam ugasio/upalio auto i nakon tog je sve bilo normalno.

Ima li razloga za brigu/paniku ili je to samo mušica? Brine me ovaj prvoopisani problem...

Inače auto je Punto 1.2 8v mk2b 2003.


P.S. ne znam da li je bitno ili povezano, ali prije tjedan dana su mi se sat, podatci o potrošnji i sl. resetirali, a nekih dva-tri tjedna prije toga mi je u toku vožnje pokazivač temp pao skroz dolje, kao kad je auto ugašen i upalila mi se check engine lampica, ali to se isto tak normaliziralo kad sam ugasio/upalio auto.

EDIT: Pročitao sam u temi da je servo osjetljiv na napon, a akumulator koji je unutra ima kojih 5 godina, pa me zanima da li je moguće da je on uzročnik problema?

franjo-fritz

Slab aku.  Mktor serva, senzor polozaja volana i ecu isfog diagnostika
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Wayfarer

budem za početak ujutro izmjerio napon akumulatora. Gdje mogu dijagnostiku riješit?

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks