Novi Bravo - žarulje i osvjetljenje

Autor andy85, 01 Srpanj 2010, 14:02:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

Citat: andy85  u 03 Srpanj 2010, 16:59:03
neznam...nekak sam skeptican prema tin naknadno ugradenim xenonima...a puno putujem van HR, pa kaj nebi vani mel problema zbog toga...a dobra svjetla mi trebaju jer vecinom putujem po noci... evo sad sam uzel osram nihgtbreaker jer philips night guide nigde nema...dobil sam obje za 120 kn...a kolko sam videl i čital trebae bi te biti na razini philips x-treme power....pa bumo vidli....

KOnačno netko pametan.

Nadam se da će i kod nas početi puniti HR blagajnu i tim sranjima.

Robertino

ne trebas bit uopce skeptican,svijetle puuno bolje od bilo kojih halogenih,traju ako ne palis auto s upaljenim svjetlima (evo kod mene vec dvije godine xenon radi bez ikakvog kvara,a uzeo najjeftinije koje sam nasao). jos ako se ne varam,na novom bravo-u imas lece u farovima,a to je kao stvoreno za xenon,i bas po nicemu neces odavat dojam da nisu original

Robertino

Citat: get  u 03 Srpanj 2010, 21:27:36

KOnačno netko pametan.

Nadam se da će i kod nas početi puniti HR blagajnu i tim sranjima.

*** je kad neko pogazi po noci pjesaka zbog losih svjetala,e to je ***,a nije nikakvo *** kad neko stavi xenon,dobro podesi,stavi lece,ili ih vec ima na autu,i kao takav je puno korisniji za sigurnost u prometu od onog ko xenon nema!

andy85

Citat: FiatUnoFire60  u 03 Srpanj 2010, 21:08:54
Da li je 150 kn previse za dvije nove H4-oke Philips Xtreme Power?

naravno da nije puno...ali ja trebam H1, i ako ih nades za tepare izimam odma 2 kompleta...

sprobal sam ove osramove nightbreaker, i zadovoljan sam s razilkom u odnosu na neke helis?!?! kaj sam sad imal gore.. jače su i bijelo je svijetlo... prvi dojmovi su vise nego dobri...

get

Citat: Robertino  u 03 Srpanj 2010, 23:16:46
ne trebas bit uopce skeptican,svijetle puuno bolje od bilo kojih halogenih,traju ako ne palis auto s upaljenim svjetlima (evo kod mene vec dvije godine xenon radi bez ikakvog kvara,a uzeo najjeftinije koje sam nasao). jos ako se ne varam,na novom bravo-u imas lece u farovima,a to je kao stvoreno za xenon,i bas po nicemu neces odavat dojam da nisu original

Citat: Robertino  u 03 Srpanj 2010, 23:18:58
Citat: get  u 03 Srpanj 2010, 21:27:36

KOnačno netko pametan.

Nadam se da će i kod nas početi puniti HR blagajnu i tim sranjima.

je kad neko pogazi po noci pjesaka zbog losih svjetala,e to je ,a nije nikakvo kad neko stavi xenon,dobro podesi,stavi lece,ili ih vec ima na autu,i kao takav je puno korisniji za sigurnost u prometu od onog ko xenon nema!


Slušaj, to ti misliš, vidiš bolje a to što ja ostanem bez vida na 2-3 sekunde to te nije briga.

Gle xenon sam platio 1000â,¬ i ne možeÅ¡ mi reći da tvoje kinesko govno može svjetliti ispravno.

Zato kada vidiš da ti netko ošine dugi xenon, znaj da je to pozdrav od mene ;)

jer to uredno radim kenjcima na cesti.

mikeg20

Uff čega sve tu ima...

Ajmo redom.
Tvoj auto ima u kratkim svjetlima leću radi koje će ti bilo koja žarulja izgledati preslaba.
Xenon ima veći svjetlosni tok i niti jedna halogena žarulja to ne može dostići.
Recimo da ima xenon od 3300K što je žuta boja, opet će imati više svjetla od žarulje iste boje.
Postoji xenon od 4300 ili 5000K koji izvana po BOJI se ne razlikuje jako od svjetla halogenke-NITKO te NIGDJE neće radi toga zezati.
Ja imam 8000K i često sam i u Sloveniji i nikad u ove 3 godine nije bilo problema, čak je xenon tak ugraÄ'en da oni veliki obični balasti se niti ne vide-inače kad gledaÅ¡ pod kutem, svjetlost obične žarulje se lomi po rubu leće i daje ljubičasti odsjaj

Dosad nisam joÅ¡ vidio NITI jedan auto sa origigi lećama sa naknadno ugraÄ'enim xenonima a da je nekome bljeÅ¡tio iz suprotnog smjera-to je samo slučaj kod velike većine auta sa farovima bez leće.

Eventualni problem može biti da žarulja xenona možda nije sjela u svoje mjesto kak se spada, tj. van fokusa leće je-ja sam isprobao ih par i moram priznati da je to istina. Najbolje je sjela žarulja koji sam uzeo u kr hifi centru.

Uglavnom odluka je na tebi-najbolji ti je izbor xenon 4300 ili 5000K

andy85

rade budem ja ostal na mojim halogenkama nego da dodatno stvaljam xenon...samo je steta kaj nisam uzeo odmas s autom...jer opcenito ne volim nista mjenjat na autu...kakav je dosao s trake neka takvi i ostane, jer je tako i najbolje za auto...

andy85

Citat: get  u 04 Srpanj 2010, 10:46:35

Gle xenon sam platio 1000â,¬ i ne možeÅ¡ mi reći da tvoje kinesko govno može svjetliti ispravno.


to je to...o tome ja pricam... :ok: :P

get

Citat: Mike20  u 04 Srpanj 2010, 13:07:51
Uff čega sve tu ima...

Ajmo redom.
Tvoj auto ima u kratkim svjetlima leću radi koje će ti bilo koja žarulja izgledati preslaba.
Xenon ima veći svjetlosni tok i niti jedna halogena žarulja to ne može dostići.
Recimo da ima xenon od 3300K što je žuta boja, opet će imati više svjetla od žarulje iste boje.
Postoji xenon od 4300 ili 5000K koji izvana po BOJI se ne razlikuje jako od svjetla halogenke-NITKO te NIGDJE neće radi toga zezati.
Ja imam 8000K i često sam i u Sloveniji i nikad u ove 3 godine nije bilo problema, čak je xenon tak ugraÄ'en da oni veliki obični balasti se niti ne vide-inače kad gledaÅ¡ pod kutem, svjetlost obične žarulje se lomi po rubu leće i daje ljubičasti odsjaj

Dosad nisam joÅ¡ vidio NITI jedan auto sa origigi lećama sa naknadno ugraÄ'enim xenonima a da je nekome bljeÅ¡tio iz suprotnog smjera-to je samo slučaj kod velike većine auta sa farovima bez leće.

Eventualni problem može biti da žarulja xenona možda nije sjela u svoje mjesto kak se spada, tj. van fokusa leće je-ja sam isprobao ih par i moram priznati da je to istina. Najbolje je sjela žarulja koji sam uzeo u kr hifi centru.

Uglavnom odluka je na tebi-najbolji ti je izbor xenon 4300 ili 5000K

Natovari auto pa te ja pitam koji planet će tada obasjavati?

OriÄ'iÄ'i ksenon ima i automatsku regulaciju snopa, ovisno o teretu, tj. točnije o nagibu vozila.

Tako da nemojte dizati u nebesa kinesko govno i da ova država išta vrijedi jednom bi stala na kraj takvim glupostima.

mikeg20

Pa ne voziš jugića-imaš ručnu regulaciju snopa svjetla.
Iskreno raÄ'e ima to kinesko *** nego njabolju halogenu žarulju koja svijetli 0 prema xenonu.
Podešen ispravan snop ne radi problema, a ja ipak gledan svoju sigurnost=više svjetla.
Iskreno više sam se nagledao običnih žarulja u natovarenim autima koje te ubijaju ususret nego loše podešenih xenona.

I da, moju xenoni svijetle ispravno i nebi stavio više obične žarulje da mi netko ju da zabadava i plati da se tak vozim.
Nije dizanje u nebesa nego činjenica-podešeni aftermarket xenon na faru koji ima ručno štelanje visine snopa je 3 puta bolji od najbolje halogene žarulje

get


Kako god, to nije regularno i točka.

Planiram pronaći neki laser iz rusije koji je oslijepio one na onom rave party-u, pa kada me netko rasvijetli da ga ošinem uz dugi ksenon i laserom mu poništim vid. Fućkaš ti sigurnost kada druge u bulju pozdravljaš.

gandalf

get, ajde prestani lupetati gluposti i malo proguglaj jeli regularno ili nije.
evo, pomoči ću ti, ne moraš tražiti dalje od stranica centra za vozila :ok:

HID ugraÄ'en tek toliko da se stavi, bez ikakve provjere nakon toga, koji svijetli svugdje samo ne tamo kamo treba je sasvim druga priča.

get

Citat: gandi  u 04 Srpanj 2010, 16:25:49

HID ugraÄ'en tek toliko da se stavi, bez ikakve provjere nakon toga, koji svijetli svugdje samo ne tamo kamo treba je sasvim druga priča.

Uvijek je samo ova priča u igri.

gandalf


pirec

1.Get prvo bez vrijeÄ'anja drugih članova.
2.nisi u pravu,tvoj xenon od 1000â,¬ se razlikuje samo u instalaciji i izvedbi fara ,a žarulje su ti isto tako KINESKE,zato ne lupetaj gluposti.
3.Ja imam naknadno ugraÄ'en xenon i osim automatskog Å¡telanja i pranja farova nema baÅ¡ nikakve razlike,osim Å¡to čeÅ¡ ti viÅ¡e platit far ako ga nedaj bože razbijeÅ¡.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!