Ulje za Punto mk2

Autor kogasto, 13 Siječanj 2012, 06:36:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

kogasto

bok svima, ovo je moj prvi post na forumu ;D
Imam mk2 koji ima 98000 km i dolazi mali servis i planiram stavit ulje Coma  5W40 jer ga mogu dobiti po povoljnoj cijeni. Pa me zanima ima li smisla stavljeti ulje te gradacije (da li će motoru to Å¡kodit i sl.)??? do sada je bilo standardno 10W40

SEB

neće mu škodit....jedino to ulje...nisam čuo za njega
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

kogasto

pa to je firma od Mobila i dosta ga kupuju privatne radionice, ja ga inače stavljam u polo 1.2. 2007 god. i nema greške i u mk1 ali gradacije 10W40

Punto_Ante

Pozz, evo da ne otvaram novu temu, pa ću tu pitat. Našao sam u Metrou na akciji ulje Shell HX6 10W40 4l za 112kn. Da li je to ulje ok, te da li može bez problema u moj punto 1.1 55KS?

ivanm

ja sam davno imao shell u puntu al mi ga je dosta trošio... probaj.. moralo bi odgovarat, bitno da je gradacija 10W40.

Pluton

Evo ako nekog zanima danas ima akcija u Kauflanda ulje Shell Helix HX7, SAE 10W-40 za 25 Kn po litri.

Link je ovdje ali to je samo danas:
http://www.kaufland.hr/Home/01_Aktualna_ponuda/008_extra_ponude/index.jsp#top




ivanm

mora bit dobro ulje.. a zakaj je takva cijena.. ti shopping centri često znaju imat kompenzacije neke sa drugim lancima pa prebijaju prek robe..
ja sam kupio 6 litara mobila 10W40 za 230kn u superkonzumu.

sportingzd

Ulje ti je isto ko iz ducana autodjelova.to ulje je po ducanima 70 do 80 kn,pljacka  :box:

S16Vt

Ulja u Metroa nisu orginal.

Prepisite serijski broj sa kantice i posljite proizvodacu na mail.

Znam jer sam uzeo Mobil1 i javio se axxo Mobilu i po serijskom broju nije ulje nego neka mast.

sportingzd

Isto je to ulje,prica mi covik sto se bavi uljima,i po radionama ljudi kupuju to ulje i prodaju ga po 120 kn i ka fol nenaplati ti ruke a izracunajte po litri koliko dobije,najbolje da i ruke jos naplati  :facepalm: i koliko vam ovi u ducanu autodjelova daju popusta na ulje i slicne stvari jos toliko njima ostane,onda se zapitajte di su ga oni nabavili i po kojoj cijeni

S16Vt

Citat: sportingzd  u 13 Siječanj 2013, 13:44:10
Isto je to ulje,prica mi covik sto se bavi uljima,i po radionama ljudi kupuju to ulje i prodaju ga po 120 kn i ka fol nenaplati ti ruke a izracunajte po litri koliko dobije,najbolje da i ruke jos naplati  :facepalm: i koliko vam ovi u ducanu autodjelova daju popusta na ulje i slicne stvari jos toliko njima ostane,onda se zapitajte di su ga oni nabavili i po kojoj cijeni

Nije isto ulje, vec false, posalji mail na uljemaziva.com pa ih pitaj, oni su uvoznik ulja za Hrvatsku.  :beer:

vlatko11

Neznam kako drugi,al ja od kada sam kupio svog punta (novog) sipam samo selenia 20K i sipat ću ga i dalje.
Neželim eksperimentirat.U uputstvima piše da se sipa Selenia 20K ili Selenia Gold.

sportingzd

Da.sad ce sam proizvoÄ'ač kenjati pi sebi s laznim uljem,neda mi se  raspravljat o tome i dalje miÅ¡ljenja ostaju ista  :off:

S16Vt

Citat: sportingzd  u 13 Siječanj 2013, 14:15:58
Da.sad ce sam proizvoÄ'ač kenjati pi sebi s laznim uljem,neda mi se  raspravljat o tome i dalje miÅ¡ljenja ostaju ista  :off:

Nastavi ti livat ulje koje je "orginal" pa nam se javi u podfroum "Punto - popravci" kad jednog dana skines poklopac bregastih ili karter.

Jeftino i dobro ne postoje, pogotovo ne u istoj recenici  :ok:

ivanm

#14
u uputstvu piše ulje od FL grupacije (selenia) jer je to njihova marka.. prodaju svoj proizvod naravno.
isto ko vw i castrol.. ne znači da castrol ne valja za fiata i obratno.
makar selenia nije više ni fiatova marka, sad su ju kupili Petronas iz Malazije il od kuda već..

btw po novom katalogu ulje za grande punto je SELENIA K P.E.