Novi Bravo-Klima uredjaj, problem

Autor Nenad Dj, 04 Svibanj 2012, 18:42:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Miha.

Citat: Beli22  u 12 Lipanj 2017, 00:10:16
Zanima me ima li problema sa manuelnom klimom na bravu?
Nema.

Citat: Mike20  u 12 Lipanj 2017, 07:25:40
Može imati. Nema više ventilacije u autu sa polugama na sajlu, sve imaju aktuatore za pomicanje klapni, barem za onu toplo-hladno i recirkulaciju
Na sajlu je sve osim recirkulacije.

Mike20

Koje potenciometre si uzeo, ebaya ili domaćeg dućana?

danijel044


Mike20


punto1976

Kad bi stavio svih pet motorića zajedno na poluosovinu pokrenuli bi auto koliko su jaki, ne kužim čemu to osim da im nije problem potrgat plastike. Jedva ga rukom zaustavim, a kad idem pomicat polugice niti ne osjetim koliko idu lagano.
Inače za defrost motorić ide za 10 minuta van i unutra, ne vidim di je problem! :P:

Stilo M

Dali su isti motorici na Stilu i Bravu sa dvozonskom klimom?
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mike20


Stilo M

#562
Onda imam 4 komda sa plastikama prijenosa za prodat

PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

MadMax

Pozdrav svima!

Evo i kod mene problemi s automatskom klimom i ventilacijom kod puhanja na vjetrobransko staklo...gotovo da se ne osjeti puhanje zraka, a čim se pojača osjeti se šuštanje negdje u unutrašnjosti onih otvora za puhanje...nakon pročitane teme pretpostavljam da je problem u plastikama i motoriću broj 2...filter kabine je mijenjan svakih godinu dana i uvijek bi nakon servisa usisao ono smeće što bi ostalo na podu kod suvozača nakon izmjene filtera...iako tko zna jel ostao unutra dio tog smeća...

Prije rješenja problema koje će me koštati cca 1000 kuna (u najboljem slučaju), mislite li da vrijedi prvo odraditi selflearning proceduru ?

GoranRI je napisao kako je ručno uspio zakrenuti klapnu da stalno puše na staklo (prije nego je skidao motorić), pa bi pokušao i to ako netko ima nekakve upute... Hvala


Citat: goranRI  u 16 Svibanj 2017, 16:51:47
:85565:
sljedeći problem koji sam zamjetio da i jako slabo puše na staklo, i naravno neki dan opet zalegni dolje u pedale i naravno kotačić klapne se mrda bez otpora, prema vašim iskustvima izgleda da je otišlo polužje
tako da sam i nju okrenuo ručno da stalno puÅ¡e i na staklo  :zbunj:

Mike20

Pa možeš se primiti posla, ja sam mijenjao plastike na klapni vjetrobrana, nije jednostavno, al uz malo muke ide. Ili Odvezi auto u servis. Self learning ne pomaže kod puknutih plastika motorića/klapne

punto1976

Zreba ti uglavnom tri minute vremena da si klapnu ručno okreneš da ti puše na šoferšajbu.
I odmah prije toga možeš vidjet jel problem sa puknutom plastikom.
Meni je pukla kad sam se vraćao s mora ovo ljeto.

MadMax

Kakav čudan osjećaj skučenog prostora kod prvog zavlačenja izmeÄ'u papučica :)

Onaj bijeli zupčanik na motoriću se mogao slobodno rotirati pa sam skužio odmah da je plastika pukla...
Uspio sam klapnu okrenuti da ventilacija puše na staklo...doduše kod pojačanja snage puhanja odmah se vratila na staro pa sam morao bijeli zupčanik zaglaviti...

Čim uhvatim vremena bacam se na posao skidanja tog motorića....s kojim alatom je to uopće moguće ?

punto1976

Kod mene je bio mali torx, ali nisam više siguran koji, ali imam vani šarafe jer sam stavio druge pa ga sad mogu skinut za 15 minuta.

Stilo M

Citat: Stilo M  u 06 Studeni 2017, 11:32:37
Onda imam 4 komda sa plastikama prijenosa za prodat


Ako ce tko trebat,javite se ;)
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

AntonioK