Novi Bravo-Klima uredjaj, problem

Autor Nenad Dj, 04 Svibanj 2012, 18:42:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nenad Dj

Pozdrav svima,imam problemcic od proslog leta sa klimom. Do nekih 25 stepeni spoljnih uvek radi,cim predje tu temperaturu pravi mi problem. Nece da se startuje kompresor da hladi,a neki put hoce.Desi se da radi ceo dan i cim parkiram auto na suncu i odstoji neko vreme tada nece da radi, a ako ostane u hladovini normalno startuje. Bio sam u tri ovlascena servisa i nista nisu nasli,sve su kontrolisali.Kolicinu gasa i kacili su na kompjuter i nema nikakvih gresaka. Sta mislite da bih moglo da bude. Neki fantimski kvar jeste.

casual

jesu ti provjerili dal ima plina u sistemu?
kolka je duzina instalacije od vanjske jedinice do unutarnje?
jesi pocistio filtere?

Nenad Dj

Pa jesu,sve je kao uredu a imam problem.Ne znam vise sta da radim.Danas je radila ok ceo dan dok nisam ostavio auto na suncu. Kad se ugrejalo unutar vozila nije startovala,evo sada sam proverio i pokazuje spoljnih 23 normalno radi. Imam osecaj da kad se ugreje unutra u kabini da tad pravi problem.

kemba

hm....
automatska ili manualna klima???
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

Nenad Dj

Manuelna,ici cu jos kod nekog ovih dana da mi pogleda.Osecam da je neka glupost al pravi problem.

kemba

probaj krenuti s jednostavnim stvarima tipa presostat ventila
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

Nenad Dj

Resili su mi danas problem. Bio je senzor toplote u kabini. Pokazivao je vecu temperaturu nego sto jeste. Senzor je 35 eur i zanmena 25 eur. Sve u svemu odicno sam prosao. Pozdrav svima.

fxx

sta rucna klima ima senzor temperature u kabini?

marloz

Citat: fxx  u 08 Svibanj 2012, 13:31:20
sta rucna klima ima senzor temperature u kabini?

naravno ... pa i ručna klima kada je podesiš radi dok ne postigne željenu temperaturu, a onda se izgasi

Nenad Dj

Pa da ,na isparivacu je. Malo su se zezali da skinu al jedno sat vremena im je trebalo. Sta sam sve prosao,promenio sam jedno pet majstora dok mi ljudi iz ovascenog Fiat servisa nisu resili problem. Mada isao sam pre njih u tri ovlascena servisa i nisu mi resili problem. Mislio sam da cu morati u Torino da idem.

Nenad Dj

Imam nove momente u vezi klime i auto kuce Kole u Zemunu. Opet se javio isti problem cim je bilo toplije.Otisao sam da reklamiram i navodno taj senzor ni nisu zamenili jel po broju sasije postoji ali kad su skidali delove unutrasnjisti nisu ga nasli al su sredili kvar i kao to je ta cena i naplatili su ga kao da su zamenili. Navodno je kao fabricki problem,ali sta se desilo, raspitao sam se direktno preko prijatelja u Italiji i naravno da za manuelnu klimu ne postoji taj senzor. Sve je mehanicki,rekli su mi ljudi da proverim dzekove od klima uradjaja u kabini. I naravno to sam i uradio i covek koji mi je prosle godine stavljao zeder nijje lepo vratio dzekove za klimu posto je i to morao da skida kod ugradnje.Bili su malo labavi i ja sam samo gurnuo i cuo klik,vise nemam ni jedan problem sa klimom. I sta sad da radim sa kucom Kole koji su mi naplatili za nesto sto nisu ni menjali,bar da su nasli semu kima uredjaja i spojili dzekove kako treba.Drugi servisi su mnogo posteniji bili,ne znaju i nisu hteli da diraju. Navodno su kao neku plocicu menjali ispod volana a ne znaju ni kako se zove. Necu im traziti novac nazad al daleko im lepa kuca i nisu ni za kakvu preporuku.Ispali su totalni amateri i rasturali su kabinu bez moje dozvole.To da ne pominjem umalo ih nisam pobio kad sam video auto. To bre Italijan ugradjuje sa robotom a oni srafcigerisu. Resio sam sam problem za pet minuta,samo sam morao da skinem cd,masku od karbona kod menjaca i plasticni deo koji je kod nogu vozaca sa druge strane filtera klime. Nista strasno lako se skida i uzivao sam u poravci mog lepotana. Pozdrav svima.

boriggy

Ja imam sljedeci problem. Zimus se unutrasnjost display-a klime kondenzirala. I sada su mi sa unutarnje displaya ostale fleke. Ima li jos netko takav problem ili savjet kako se rastavlja display da ga ocistim?

marloz

Citat: boriggy  u 20 Kolovoz 2012, 08:23:22
Ja imam sljedeci problem. Zimus se unutrasnjost display-a klime kondenzirala. I sada su mi sa unutarnje displaya ostale fleke. Ima li jos netko takav problem ili savjet kako se rastavlja display da ga ocistim?

jel ti auto pod garancijom ??? ako je pravac auto kuća i zamjena ... ja sam imao isti problem - maska se ne da skinuti nego treba zamjeniti čitavu unutarnju jedinicu ...

boriggy

da.. jos par mjeseci je pod garancijom.. a daj mi reci gdje si to isao zamjeniti? AC, Karic?

pirec

Nije bitno di ideÅ¡,bitno je da je ovlaÅ¡teni servis i da imaÅ¡ garanciju i prijaviÅ¡ to u garantnom roku,jer sve Å¡to je prijavljeno u garantnom roku i nije otklonjeno možeÅ¡ se na isto žaliti i kad proÄ'e garantni rok..tj.moraju popraviti u svom troÅ¡ku!
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!