Promjena remenice alternatora

Autor terze l, 17 Svibanj 2012, 22:38:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

terze l

promijenjena je remenica alternatora na stilu jtd 1,9  i od tada svijetla malo trepere i auto se malo malo trese stvarno malo da se jedva osijeti. Kad se upalu svijetla po noči na leru lagano -lagano trepere  kao da nejednako  puni alternator, meÅ¡tar koji je mijenjao remenicu ne zna rijeÅ¡iti problem. Dali može riknuti kompjuter,i dali je uopče preporučivo voziti .Toliko sam se istroÅ¡io zadnje vrijeme da me strah otiči kod električara----spaÅ¡avajte.....

Laura74

I ja ju moram mjenjati, to mi rekli kod zadnjeg servisa....

Koliko to košta?


autoservis-edo

zasto mjenjati remenicu ako ne zuji.....kaj ti taj majstor oce samo uzeti novce za zamjenu remenice???

kojuj je remenicu metnuo....da nije neka polova koja je kao nova a i ona je neispravna??

SEB

možda nije nešto dobro stegno od instalacije...ili je nešto sjbo
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

kemba

remenicu mjenjas jer motor pocme cudno raditi i lupa micro remen,
stilo ti nema klasicnu remenicu nego remenic s kvacilom
btw na fiatima to puno rijedje odlazi nego na vw grupaciji
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

sale kmx

a da nije tebi los spoj negdje na alternatoru ak ti se pojacavaju ili smanjivaju svjetla u radu tak je meni bilo na puntu a bio samo los spoj od statora prema diodama masina bi na leru ko da se zaletavala,prelemio sam alternator nanovo i sad je sve ok,znam da on nema te lamele ali svejedno mozda vrijedi probat....

Laura74

Evo, promjenila remenicu....

Pa za info, mene je zamjena na Stilu 1.9 JTD 2003.g. koštala 656 kn. s PDVom (posao je računao 200kn)

meni to izgleda malo puno..

dgudan

To je relativno, mislim na koÅ¡tanje remenice. To ti je neka prosječna cjena za taj dio. i to je to. Cjena varira do proizvoÄ'ača ali to je tu negdje.
Ja sam nedugo mijenjao na Focusu 1.8tdci i sa solidnim rabatom kod uvoznika originalni dio (kao na prvoj ugradnji) platio 600 kuna. A sad za posao i cjena rada je opet druga priča. Majstor zamjeni remenicu za 15 minuta, samo mu je potreban specijalan alat/ključ i to je to. A niti jedan majstor ti neće naplatiti za takav servis manje od jednog norma sata i to ti je opet 200 kuna.
Želim reći da promjenu remenice nisi platila previše-to je neka realna cijena.

Ovo je dio o kojem sa gore pisao od Forda

http://www.motointegrator.pl/produkty/278734-kolo-pasowe-alternatora-evr-55293
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Boxer

SOrry za dig stare teme ali ja sam na punta jtd stavio alternator od običnog punda 1.9d, on je 5A jači i ima fiksnu remenicu, nikakvih anomalija nema, vjerojatno će malo prije potrošiti remen i to je to. Ima netko suprotna iskustva?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...