Lancia Musa 1.9 - problem s ecu-om

Autor ludaman, 10 Studeni 2012, 18:05:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ludaman

Imam Lanciu Musu 1.9 JTD 2006.g. Neki dan kako je zahladilo a akumulator je vec slab kod verglanja mi se resetirao sat, vjerovatno je pao napon i ostao je bez struje u trenutku, ali kako se motor vec zavrtio tako je upalio.. dan poslije mi se upalila check engine lampica i napisao mi je gresku grijaca. reko nije bed, dogovorio s majstorom za promjenu grijaca i otpeljao auto.. zove me majstor nakon par sati i veli da su grijaci dobri i da sumnja u ecu... reko u pm... otpeljan kod eletronicara i sad cekam sta ce biti.. ono sto mene zanima je koliko kosta ecu, jel Bosch motronic i dali pase sa nekog drugog auta s tim motorom? imam osjecaj da ce me oderat posteno za taj ecu pa bi volio probati sastrane nabaviti ecu i sam si ga zamijenim to nije problem :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

zvrk

A jeli akumulator slab toliko da se treba promijeniti?
Možda da to prvo napraviÅ¡...jer nekako sumnjam da je baÅ¡ u ecu problem...  :neznam:

ludaman

to sam svjestan, samo sto auto i sva elektronika mora radit i bez akumulatora dok je upaljen, tako da mislim da nema veze sa slabim akumulatorom, on je kriv za pizdariju ali svejedno je kakav je akumulator dok auto radi, sta ne? :)  kazem, vjerovatno je to skakanje napona i sprzilo nesto na ecu-u pa me zanima di sta i kako oko nabavke drugog ili eventualno ovog dat popravit? :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

tempradrifter

nisam čuo da prazan akumulator može skurit ecu, ja sam neki dan vozio jtd bez ikakve struje napon je bio ispod 7 volti ništa nije radilo na autu,ni cajgeri, ni satovi, ni prozori, ventilacija ni ecu i jtd je svejedno vozio
(bio je rikno alternator)
al ako ustanove da je do toga, moraš kupit ecu sa istim HW i SW brojevima, i onda ugasit imobilizer u njemu ili ga očistiti tak da se nauči na prvi ključ koji vidi (virgin)

ludaman

uf da je meni neku malu ocistit u virgin mode :D
sta znace ti hw i sw brojevi? (hardware i software?) oni su napisani izvana na samom kucistu ecu-a?
hvala na odgovoru :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

autoservis-edo

ta musa bi trebala imati hw 0281011556,a sw 1037380395,po tim brojevima se taj ecu upotrebljava sam u musi,nasao sam po hw da se upotrebljava i u fiat ide-i ali nema isti sw broj. taj sw broj ti oznacava koji je software nutra,kakve su mape u njemu,cak ovisi i o opremi koju auto ima jer nije isti sw na auto koji ima klimu i autu koji nema klimu,jel ima jednu ili dvije lambde.....inace slabi napon akumulatora moze kod verglanja prouzrocit stetu na ecu jer primjer ecu radi na 12v i u radu vuce 1A sto znaci da je on potrosac od 12w,ako padne napon na 6v a on je i dalje potrosac od 12w povuci ce 2A struje i tada moze doc do ostecenja u njemu.

tempradrifter

ako je takav ecu noviji edc16 mogu ti klonirat tvoj ecu na neki drugi al treba bit isti HW,sw nemora tako ti ostaje kod ključ i sve kak je bilo

kemba

Citat: tempradrifter  u 11 Studeni 2012, 16:49:43
nisam čuo da prazan akumulator može skurit ecu, ja sam neki dan vozio jtd bez ikakve struje napon je bio ispod 7 volti ništa nije radilo na autu,ni cajgeri, ni satovi, ni prozori, ventilacija ni ecu i jtd je svejedno vozio
(bio je rikno alternator)
al ako ustanove da je do toga, moraš kupit ecu sa istim HW i SW brojevima, i onda ugasit imobilizer u njemu ili ga očistiti tak da se nauči na prvi ključ koji vidi (virgin)

aj mi molim te objasni svoju teoriju
nije radilo nište ni cageri ni ecu
pa na koji si se k.... vozio ako nije ecu radio, covjece nemas bos pumpu pa da to radi samo od sebe, bez struje taj auto ne ide i kraj price
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

tempradrifter

Citat: Laky  u 13 Studeni 2012, 17:17:01
racunalo se gasi kad napon padne ispod 12V...nemoze radit

radi još do nekih 10volti , mjereno i isprobano

tempradrifter

Citat: kemba  u 13 Studeni 2012, 12:42:12
aj mi molim te objasni svoju teoriju
nije radilo nište ni cageri ni ecu
pa na koji si se k.... vozio ako nije ecu radio, covjece nemas bos pumpu pa da to radi samo od sebe, bez struje taj auto ne ide i kraj price

tako sam i ja mislio, ali eto imo sam zakačen voltmetar na akumulator, spojenu diagnostiku na obd
ecu je bio edc15c7, do nekih 10v je diagnostika još funkcionirala onda izgubi konekciju, pa crknu cajgeri itd
auto se počo blesirat, al ono malo više gasa, držanje u okretajima i vozio je , i primjetio sam da počne dimit više
(alternator je bio crko i nije punio uopće)
dakle očito postoji neki mehanizam, da počne mehanički otvarat dizne ili nešto tog tipa kad rikne struja
respekt FIAT

kemba

Citat: kemba  u 14 Studeni 2012, 15:34:04
ajd dobro ako je islo, al nema neke velike logike
btw. to je ipak FranjoIAnkicaTuÄ'man naÅ¡a narodna kola
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

ludaman

samo da kazem, problem je bio vode u osigurackoj kutiji! osuseno, isprano u nekoj tekucini i zabrtvljeno kako treba :) fala bogu nisam morao ecu kupovati

Hvala svima na odgovorima :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

zvrk