Main Menu

problem s plinom

Autor capone, 19 Veljača 2013, 20:57:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

capone

Auto je fiat bravo hgt 108kw!
Nakon kratke voznje na plin ugasio sam auto i kad sam ga upalio nije vise htio prebaciti na plin,mislio sam da je u pitanju plinska mapa jer se zna poremetiti ali kad sam spojio auto na komp lik kaze da mu ne pokazuje tlak plina tj.da plin ne dolazi do motora i rekao da vidim na ventilima jel plin uopce izlazi iz boce.nakon testiranja ustanovilo se da plin izade iz boce znaci ventil na boci otvara zatim ulazi u sistem dode do isparivaca i dalje neide,vjerovatno je problem u samom isparivacu e sad par pitanja.

dnas sam probao skinuti isparivac ali imaju dva gumirana crijeva koja su spojena na njega i kada otpustim selne antifriz pocne curit van iz tih crijeva pa me zanima ako iscupam ta crijeva sto moram uraditi da skinem isparivac dali ce iscuriti antifriz?

dali se isparivac moze nekako ocistiti ili popraviti ili mi je da kupim novi?

autoservis-edo

Jos bi trebao i na samom isparivacu imat elektro ventil od plina,moze biti do njega da je crko pa nece prebaciti na plin,to je meni bilo.

capone

da njega sam zaboravio apomenuti,kad hocu prebaciti na plin cuje se kako klikne i na boci taj ventil i na isparivacu..

capone

map senzor crko,ako netko ima ili nekoga zna da je imao taj sistem u autu i ima map senzor od nx gas plina nek javi na p.m

autoservis-edo

Aj poslikaj taj map senzor,meni je on isto crko ali sam u cijeloj elektronici promjenio samo map koji sam narucio preko ebay-a dosao me manje od 10$. Imao sam neke al mi nisu odgovarali,mozda bi tebi odgovarali.

capone

poslikam sutra pa posaljem na p.m.hvala!

capone

problem ce nadam se biti rijesen sutra.idem kod ljudi koji su ugradivali plin i rekli su da mogu napravit da radi bez map senzora.nadam se da ce to profunkcionirati kako su rekli i da necu bzvz ici u varazdin:)

autoservis-edo

Ja sam sebi bio napravio da radi bez mapa ali to je bilo privremeno rjesenje dok mi nije dosao drugi map,auto je radio i mogao sam se voziti na plin ali nije dobro primao gas,pucao je iz auspuha.

capone

neznam ja sam ih zvao telefonom i potao dali imaju drugi map senzor i rekli su da nemaju na lageru i da mogu napraviti da radi bez toga..a kako si to napravio,da radi bez map-a?softverski ili?

autoservis-edo

Ja sam umjesto napona koji ide sa map-a a on varira  od 1-5v ovisno o tlaku plina na njega pustio fiksni napon od 4v da bi plinski ecu mislio da ima tlaka plina da bi uopce prebacio na plin.

capone

problem rijesen kao u gore navedenom postu.hvala kolegi na savjetima i pomoci!