Punto mk2b ugađivanje maglenki

Autor DinoG, 17 Listopad 2013, 11:01:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

DinoG

Kupio sam si maglenke i jasno mi je sve sto se tice montaze, provlacenja struje, osiguraca i svega, ali me zanima sljedece. Ako izbacim panel s prekidacima, moj nema tipku za prednje maglenke i ubacim panel s tipkom za maglenke. Treba li jos sta kemijati posto je panel na jack ili je samo plug n play ako je ostatak dobro spojen? :)


devaST

Nes morat mozda nista osim staviz prekidac relej i osigurac na pripadajuce mjesto. Jer ti je mozda provucen kabel do branika i s unutarnje strane za nosac branika uvacen vezicom i tako samo ustekas ga u maglenku. Bar je meni tako sve oziceno

Sent from my Vip Racer III using Tapatalk


DinoG

E to me zanimalo, nisam znao jesu li razvucene instalacije u kabini, ovo ostalo mi je sve jasno. Hvala  :ok:

devaST

Ma sve zi je pripremljeno samo stavi prekidace koji imaju i pritisni upalit ce ti se lampica na tabli stavi relej i osigurac di je oznaceno i imas kabele u braniku iza plastika za lim uvacene ustekaj i przi

Sent from my Vip Racer III using Tapatalk


DinoG


draĹžen.os

E samo fali još jedna stvar,a to je branik :82:

greben

#6
Citat: devaST  u 17 Listopad 2013, 16:10:27
Ma sve zi je pripremljeno samo stavi prekidace koji imaju i pritisni upalit ce ti se lampica na tabli stavi relej i osigurac di je oznaceno i imas kabele u braniku iza plastika za lim uvacene ustekaj i przi

Sent from my Vip Racer III using Tapatalk


DinoG ovo gore je, točno samo mali dodatak. Pripazi da u kutiji s osiguračima koja se nalazi u motoru imaš konektore za relej i za osigurač, jer ako nemaš nećeš moći ubosti iste. Ja planiram isto ugraditi maglenke. Javi kako je ispalo.

cicili

te mini maglenke na mk2b su uzaludne. ne pomazu ni u kojem pogledu.
uspiju osvijetliti onaj dio koji fali izmedu auta i mjesta gdje padne svijetlost od kratkog svijetla, to znaci tocno 30 cm.  :D ajde jedino malo vise na stranu bacaju ali isto smo tih 30 cm. :D

DinoG

ma koda mi i trebaju realno, viÅ¡e mi trebaju da popune rupe u plastikama nego za vožnju po magli   :trus

ali mora biti funkcionalno  ;)

greben

Citat: cicili  u 17 Listopad 2013, 21:25:36
te mini maglenke na mk2b su uzaludne. ne pomazu ni u kojem pogledu.
uspiju osvijetliti onaj dio koji fali izmedu auta i mjesta gdje padne svijetlost od kratkog svijetla, to znaci tocno 30 cm.  :D ajde jedino malo vise na stranu bacaju ali isto smo tih 30 cm. :D


A tako znači....e super...onda treba stavit kvalitetne žarulje i jedino što ulazi u paket s boljom opremom. Maglenke i služe da bacaju malo sa strane da vidiš rub ceste po magli. Kao što vidimo u novijih modela se aktiviraju okretom volana.

DinoG

To su ti takozvani corner lights, aktiviraju ti se mislim pri svakom skretanju do 30 km/h

Možeš si izvesti to i na puntu, ali putem žmigavca i kondenzatora, imaš na forumu temu, kolega je sebi na Tipu napravio i ima objašnjeno kako :)

devaST

Citat: cicili  u 17 Listopad 2013, 21:25:36
te mini maglenke na mk2b su uzaludne. ne pomazu ni u kojem pogledu.
uspiju osvijetliti onaj dio koji fali izmedu auta i mjesta gdje padne svijetlost od kratkog svijetla, to znaci tocno 30 cm.  :D ajde jedino malo vise na stranu bacaju ali isto smo tih 30 cm. :D
. Da cicili ali su taman za dnevno svjetlo :p a lipo cemo ja i Dino stavit rally kit maglenke od 4 komada od S1600 pa cemo moc vidit. :p ...
Dino prodaj ti meni maglenke sta ce ti to. :D

Sent from my Vip Racer III using Tapatalk


draĹžen.os

E pošto je problem u osvjetljavanju maglenki, imamo mi i za to riješenje pa ćemo to da i ugradimo:


Uploaded with ImageShack.us
ili ovako nešto:


Uploaded with ImageShack.us

Šalu na stranu,svi znamo da ako treba jako svijetlo onda ugradimo ovako nešto ili kupimo auto sa xenonima.Ovo što mi želimo ugraditi na punta treba imati više estetski učinak nego svijetlosni.

greben

#13
Citat: DinoG  u 17 Listopad 2013, 22:06:22
To su ti takozvani corner lights, aktiviraju ti se mislim pri svakom skretanju do 30 km/h

Možeš si izvesti to i na puntu, ali putem žmigavca i kondenzatora, imaš na forumu temu, kolega je sebi na Tipu napravio i ima objašnjeno kako :)

Hvala puno! nisam zainteresiran. ja imam jako dobra svijetla Blue Hammer H7 xenon effect. made in germany. vrijede svake lipe. maglenke cu ugraditi budući da par puta godišnje vozim po magli pa čisto da sam miran.

cicili

maglenke nemozes koristit za dnevna svijetla jer su to maglenke a ne dnevna svijetla, uostalom maglenke nesmijes palit osim ako nije magla, uvjeti lose vidljivosti, a tada te maglenke ne pomazu niti 5% za razliku maglenki kod punta mk2a koje su jace i sire bacaju nego kratko svijetlo. 

ja sam samo htjeo reci da one funkcionalno ne sluze bas nicemu. estetski ajd male su mogu proc.

ja sam ih osobno upalio mozda 5 put u dvije godine koliko imam auto i svaki put zakljucio da je besmisleno.  :D