Brava 1.4 - Problem s bravicom na vratima

Autor fiat_fan, 04 Prosinac 2013, 16:03:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fiat_fan

Dakle, imam problem na ulazu bravice na vratima. Ona mala zaštitna klapnica koja sprječava ulaz vode više ne funkcionira, tj. izgleda da je otišla ona oprugica unutra koja je vraća natrag. Zna li netko može li se to srediti bez da se mora mijenjati sama bravica (koja, btw, radi uredno, a ionako imam i daljinsko)? Sad mi je tu rupica kroz koju može ulaziti voda (privremeno sam zalijepio selotejpom, ali to tako ružno izgleda, plus što sam od onih kojima svaka sitnica mora biti ispravna).

Ako ima netko slična iskustva bio bih mu zahvalan da ih podijeli sa mnom.

fiat_fan


the-rider

to ti je samo taj limić izvana, njega samo iscupas van
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fiat_fan

Znači, ne treba rastavljati cijelu bravu? Je li komplicirano izvući to van, da što ne potrgam?

doko1717

to je i meni problem, neobazirem se na to..a i baš što kažeš neizgleda lijepo, a valjalo bi to riješiti..sad msm da bi se trebala vrata rastaviti..


Miki

Citat: doko1717  u 18 Veljača 2014, 12:25:09
to je i meni problem, neobazirem se na to..a i baš što kažeš neizgleda lijepo, a valjalo bi to riješiti..sad msm da bi se trebala vrata rastaviti..
Valjalo bi da ali treba odvojiti jedno popodne cijelo i dosta živaca da se to raskopa i vrati natrag.  :citam:
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

the-rider

Citat: the-rider  u 18 Veljača 2014, 07:41:43
to ti je samo taj limić izvana, njega samo iscupas van

da se ponovim posto ne vidite
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

doko1717

prijatelju ja riješio svoje dns 5 minuta posla, podgutaš odvijač lagano vamo tamo i skine se pokločić, sve ostalo ćeš vidjeti federčić malo poravnaš zaglaviš ga i ponovno nazad naguraš, malim odvijačem pridržiš tu klapnu dok stavljaš poklopčić i to je to..

fiat_fan

Odlično. Sutra se upuštam u avanturu, samo da više nema te odvratne rupice (a i voda ulazi ako se ne začepi).