Bravo 1.9td - curi kod bosch pumpe

Autor glazZ, 06 Prosinac 2013, 15:50:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

glazZ

Pozz , moze li mi tko reci sto je ovo i cemu sluzi ? Curi mi gorivo na to ( kod tih zica curi ) i vuce zrak pa nece upalit , i zanima me koliko to kosta da kupim ... To se nalazi na vrhu pumpe ( lucas ) i na to ide neki konektor !


autoservis-edo

Nisam siguran ali mislim da je to ventil za regulaciju kuta paljenja.....ja sam to jednom prilikom mjenjao na jednom peugeotu i mislim da je kostalo oko 1000 kuna,sad kolko kosta za mareu neznam,mogu pogledat jel ja to imam na jednoj pumpi ako te zanima

virag

To ti je numerik ventil sa lukas( bosh)pumpe.....kosta ti oko 100e...probaj ga zategnit.meni je na bravcu otpao taj kabal i nigdje nisam mogao nac neg sam morao kupiti polovnu pumpu samo da bi ventil dobio...inace ti ga polovnog nitko nece prodat nego daju pumpu u kompletu...a ako ga stavis bez kabla svijetli ti zarulja mislim od injektora
to Ĺžene vole.......;)

glazZ

Moze li mi tko reci cemu tocno sluzi taj ventil i dali bi on mogao radit bez tih zica , vjerovatno su tamo sa razlogom ali ako su one samo za kontrolu oda mozda moze i bez njih radit ...
Probao sam na njemu promjenit one brtve gumice ali i dalje curi , curi bas kod tih zica !

virag

Mislim da regulira potrosnju...posto je meni auto vise trosio i jako dimio kad je bio odspojen
to Ĺžene vole.......;)

fiatmarea1616i

silikon onaj crni i zasilikoniziraj zice i rupice oko nji.

Raso

Originalni ventil je 1900kn Delphi england. Zamjenski talijanski je 100â,¬, koji niÅ¡ta nevalja. SIlikonom nečeÅ¡ niÅ¡ta rijeÅ¡iti, procuriti će. A zove se advance solenoid, on regulira kut predubrizgavanja, količinu,rad u leru. Dakle kompletni rad pumpe.

Raso

Da se nadovežem, svi su ventili isti. Ja ga na poslu mogu dobit za neÅ¡to jeftinije. Ukratko, nemojte plagijate uzimat, jer pokazali su se da nisu dobri  :bad: . eto..

glazZ

Pozz , evo mene opet sa problemom !
Taj dio sam kupio novi na kraju , istina neki zamjenski ali bolje je nego onaj sto ne valja . Bar bi tako trebalo biti :/
Stari venitl sam skinio da bi pokazao covjeku u radnji sto trebam , i dok je dosao nisam ga ni vracao nazad u  auto ! I kada je dosao novi , ja sam ga uvrnuo i spojio taj Jack ... Nakon toga auto nece upalit :/
Pokusao sam ga ozracit kod filtera , i na jos nekom crevu (ne znam tocno od cega je) i nebi trebao imati vise zraka . I samo vrti i nece upalit , nakon 20ak puta verglanja je upalio i nakon par sekundi se ugasio , i nakon toga opet tako i sad opet nece ni da upali ! Dali zna netko u cemu je sad stvar ? Pa nisam mogao nista potrgati samo sam jedan ventil odvrnuo i drugi zavrnuo :/

Turbolencija

Ako ova crna gumica ima ulogu diftunga probaj je dobro pregledati,da ti se nije slučajno uzdužno rascjepila pa vuče zrak na tom mjestu...