uvoz vozila sa plinom

Autor Multijet, 12 Prosinac 2013, 09:59:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Multijet

Pozdrav.
Planiram nabaviti novu (rabljenu) vozilicu pa me zanima uvoz vozila koja već imaju ugraÄ'eni plin. Uvozio bi iz Njemačke.
Da li je to netko već radio ili ima kakve korisne informacije, savjete, iskustva. Godišnje se prelazi oko 20kkm.
Da li je to uopće isplativo jer dolazim da nekih informacija da na cijenu koju platiš vani još kod nas treba oko 50% sredstava da se vozilo stavi u pogon, bez obzira na vrstu pogoskog goriva.
Ako ima slična tema neka se premjesti, meni nije ništa izbacilo
0989739290

autoservis-edo

Neznam kako je sada kad smo usli u eu ali prije se nije mogao legalizirat plin ako je auto bio uvezen sa njime.

Dalibor

biti ce isto kao prije
vadi sve van,
kupiš novi rasplinjac i bocu vratiš sve nazad
papiri od ugradnje pa na atest

Multijet

Hmmm....Ima li netko info od CVH, oni bi trebali znati....
Ili da tražim dizela
0989739290

Multijet

I nitko više nezna. Stotinjak pogleda,ima i fiatista koji voze na plin,neki su i uvozili aute pa zar nitko nema kakav info?
0989739290

zzip

nisam uvizio, ali mi nekako logika govori da ti je najbolje zvati ili otići u cvh...

nema tu mudrolije.. ako je plin atestiran vani onda je sve legalno i kod nes i netreba ha opet atestirati...

Å¡to se tiče cijena uvoza to je isto za sve vrste autiju... za fiorina kojeg sam gledao na 3200â,¬ dodatno mi se diže cijena 1100â,¬ da ga stavim na hrv papire.. i to je to...

imaÅ¡ na google milion izračuna kolika je cijena uvoza auta ovisno o gofiÅ¡tu, motoru. gorivu i emisiji co2..  :ok:

googlaj i stavi ovdje kad vidiš da naša lokalna ekipa nema blage veze... :ok:

franjo-fritz

Uveo sam do sad dosta auti.u zadnje vrjeme5-6 punta ...al iz slo.istina ni jedan sa plinom..jer od plina bježim ko vrag od tamjana.čisto sumljam da ti njihov atest plina vrjedi kod nas ....Kao i njihova homologaciska knjižica ...tako da Mislim da ćeš morati raditi homologaciju + potvrdu proizvojaca+ co2+ atest plina
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

cupavica lorena

ako auto ima tvornicku homologaciju plina onda prolazi,ako nema onda ne
ako nemate hobi,kupite fiat

franjo-fritz

Citat: cupavica lorena  u 22 Prosinac 2013, 18:02:45
ako auto ima tvornicku homologaciju plina onda prolazi,ako nema onda ne
kod nas neprolazi ničija homologacija osim one koje izdaju naši..zato traze potvrdu proizvodjaca...a sve to da ti maznu lovu.tak da nevjerujem da bilo kakva homologacija,atest koj nije izdan u rh.vrjedi samo naš....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Multijet

Heh.........odjednom četiri odgovora..... ok, jasno mi je da naši rade sve samo da ti maznu lovu...........
Nego ako je auto u Njemačkoj uredno vozio na plin, znači da nije na "crno" ili da nema sve papire...pa zar naši moraju biti veći katolici od pape.
Ako sa urednim papirima doÄ'em, jednostavno ovjere da je to to, kakvi sad atesti,homologacije i ostale pizdarij.e. Sada smo u eu i pozivamo se na njihove zakone i stalno neÅ¡to usklaÄ'ujemo sa njima pa daj da viÅ¡e uskladimo i sivu masu u tikvari..............uf, skrenuo u druge vode

Nego, čupavica odakle si? Trebao bi te u četiri oka. Može i pm.

Pozdrav svima, čestit Božić i svako dobro u novoj godini
0989739290

kemba

Najbolje u cvh pitati, al po nekoj logici! Uvezao sam nisan cabster iz madje s multitel dizalicom gore i priznali su sve ateste eu, nevidim razlog zastose nebi i atest plina priznao hebat ga ako u njemackoj vrijedi atest trebao bi i kod nas

Sent from my C1905 using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

fiat bravo

ja sam htio kupiti bravu,uvoz iz italije sa njihovim plinom,tamo je atestiran
papiri su vrijedili i kod nas,ali se trebaju poslati u zagreb da se srede papiri,tj.
da se prevedu na hrvatski i izdaju papiri na novog vlasnika,procedura traje otprilike 2 tjedna
to sam provjeravao prije 3 godine,a dali se sad nešto promijenilo nebih znao,najbolje
da ih nazoveš i pitaš
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

franjo-fritz

Citat: kemba  u 22 Prosinac 2013, 19:39:14
Najbolje u cvh pitati, al po nekoj logici! Uvezao sam nisan cabster iz madje s multitel dizalicom gore i priznali su sve ateste eu, nevidim razlog zastose nebi i atest plina priznao hebat ga ako u njemackoj vrijedi atest trebao bi i kod nas

Sent from my C1905 using Tapatalk


po nekoj logici je tak .al malo vjerovatno i po njihovoj...eto ja dopeljao punta sa slo.homologacijskom knjizicom ..naravno da to nepriznaju.nego opet radi hr.homologaciju e sad kad je upitanju taj atest  plina neznam..da vrjedi tudji atest osim od naÅ¡ih
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

zzip

moj doblo je iz italije.. tvornički ugraÄ'en lovato plin .. prijaÅ¡nji vlasnik je bila firma orbico i uzeli su cijelu flotu... nakon 4 godine AC je odradio buy back...

auto je završio kod gašparića kao njihov dostavnjak 2 ili 3 mjeseca.. napravili su 3000km sa njime.. i čim sam ga vidio sam ga uzeo...

barem.. tako su mi rekli... :lol

a sve potrebne papire od plina imam na hrvatskom... kao i knjižice za plin...

cupavica lorena

zzipov doblo ima tvornicki plin,sa tim papiririma mozes atestirati plin kod nas,tvornicka homologacija moze na atest,plin koji je ugradjen u ovlastenom servisu fiata u italiji u fiat automobil nemozes atestirati u hrvatskoj,isto je sa slovenijom,njemackom,madjarskom poljskom,nizozemskom ili bilo kojom drugom drzavom na svijetu,ako je iz tvornice auto izasao sa plinom ima tvornicku homologaciju i moze se atestirati,bez obzira do kada atest vrijedi u zemlji iz koje je dosao kada ga uvezes u hrvatsku moras na atest da bi bio legalan
ako nemate hobi,kupite fiat