Brava 1.6 100 16V - tesko upali

Autor Juventino, 12 Prosinac 2013, 23:28:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Juventino

Pozdrav Fiatisti...
Novi sam na forumu,fanatik sam Fiata vec 3 godine,ovo mi je sesti po redu..
Prije dva mjeseca sam uzeo Bravu 1.6 100 16V 2000 godina,ima ugradjen Sekvent plin AC STAG 300+,znaci direktno ubrizgavanje...
Imam problem sto auto tesko upali kad ga  ostavim 1 sat poslije gasenja,inace kad je hladan upali na pola kljuca,ili kad ga ugasim i upalim za 10 minuta opet pali bez verglanja...Desi na nakon sat dva da mogu izverglati citavu bateriju al kao da dobije goriva i ugasi se...na plin ga nemogu paliti...
I desaje mi se da mi se auto ugasi u voznji,kad stisnem kvacilo kazaljka od obrtomjera ode do 1500 i samo naglo spane i ugasi se...
Inace knstantno radi na 800 obrtaja bez ikakakvog variranja...
Svaki savjet i pomoc bi mi dobro dosla..Hvala

djuzahgt

To sto tesko pali kad je vruc moze biti do ECT senzora (senzor temeprature rashladnog sredstva).
Taj senzor prati temperaturu motora te šalje podatke elektronici motora koja onda na osnovu tih podataka upućuje da li je potreban hladan start motora(čok) ili je motor već ugrijan. Obično ako senzor nije ispravan zna automobil puno trošiti i teško pali kad je ugrijan , jer senzor ostane kao da je motor hladan, ili pak kad je hladan motor neće da upali odmah , jer elektronici senzor nije dao signal da je motor hladan. Na temelju signala, napona sa ect senzora ECU podešava količinu goriva kod ubrizgavanja i kut paljenja motora.

A to da se ugasi na leru, ja imam isti problem na HGT-u, na benzinu ne gasi se nikad, ali na plinu se ugasi kad stisnem kvacilo npr na semaforu, nije mi se gasio dok nisam prebacivao kablove sa bobina, kod mene ima jedna zica od plina koja ide na srednju bobinu i kad na tu bobinu stavim losiji kabal auto se gasi, pokusacu promjenuti kabal i svjecice pa cu ti javiti da li sam rijesio problem, citao sam na nekim forumima momak imao isti problem i kad je stavio NGK svjecice rijesio problem, vise se nikad nije ugasio na leru.