Bravo 2.0 20v - trza (stuca) na malim obrtajima.

Autor djuzahgt, 17 Prosinac 2013, 14:43:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

djuzahgt

Imam Fiat Bravo 2.0 20V 108KW imam problem na malim obrtajima auto nema snage, stuca, trza.
Radi na leru i dodam mu pun gas prvo zatrokira malo pa onda primi, a kad sa 2000 dodam pun gas normalno primi. Tako u voznji kad krece i dok ne predje 2000 stuca malo, kasnije sve normalno.
Pomozite ako neko zna sta bi moglo biti.
Pozdrav

djuzahgt

Da kazem da sam spajao auto na dijagnostiku, izbacilo mi je gresku ''Senzor temperature rashladne tecnosti'', nekad mi radi temepratura nekad ne radi na instrument tabli. Kad je provjeravao punjenje, ni na 3000 obrtaja ne moze doci do 13.5V bez svjetala, kad se upale svjetla na leru ide na 12.8V. Da li moze biti zbog toga da auto na malim obrtajima trza i trokira?
I da li je to zbog altenatora, nema drugog razloga zasto je tako nizak napon?

djuzahgt

I da li se moze auto tako ponasati zbog zazora na svjecicama?

franjo-fritz

Diagnostika ti je sve rekla kad to rijesis onda dalje...znači obavezno senzor i altenator....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

autoservis-edo

Zazor svijecica ne utjeca ne napon punjenja akumulatora,ovo kaj si opisao za punjnje to je premali napon, u leru bi trebao biti min 14v,mozda 13.8, sve ispod je lose,i naravno da cuka ak nema dovoljni napon jer ni pumpa ni dize ne rade kak treba,prvo si slozi punjenje pa onda dalje. Vjerojatno ti je altrenator u pitanju

djuzahgt

Nisam mislio na to da zazor utice na punjnje, to znam da ne utice, to je do altenatora, nego sam mislio da li zazor svjecica moze uticati na to da auto trokira kad mu se na leru doda pun gas.
Prvo moram rijesiti punjenje pa cu onda vidjeti sta se desava. Pozdrav

djuzahgt

Cisto da kazes, da sam skidao cijeli usis i sredio sve senzore, punjenje, kablove takodje i opet se isto desava, narucio sam ECT senzor, treba stici svakog casa pa cu javiti ako ovo sve bude do njega, on je jedini kojeg dijagnostika izbacuje.

djuzahgt

Promjenjen ECT senzor i naravno i dalje ista stvar, auto na malim obrtajima trokira pa trokira, cim predje 1500 ide kao metak.
Izgleda da problemu nema rjesenja.

djuzahgt

Problem rijesen, kupljene nove NGK svjecice i novi kablovi i auto radi kao sat. :)