Bravo 1.6 - Trazim uslugu u Zagrebu

Autor bravo16, 04 Siječanj 2014, 16:48:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bravo16

Pozdrav svima!

Jucer kada sam cekao na semaforu bravo odjednom popizdio...poceo se trest, gubi snagu, trokira...

Mislio sam da je problem u svjecicama (bilo im je vec odavno vrijeme za promjenu), kupio nove, zamijenio medjutim nista se nije popravilo...

Isprobavao sam razne kombinacije...skuzio sam da ako dok je motor upaljen iscupam kabel 1 i kabel 4 sa bobine...nista se ne dogadja, ako iscupam 2 i 3 auto se gasi, znaci one su ispravne.

E sad, pokusavao sam razne kombinacije, gledao dal svjecice bacaju iskru...malo bacaju malo ne, nekad malo jace nekad malo slabije...uglavnom nisam mogao doci do 100% zakljucka dal je problem u kablovima ili bobini.

Zamolio bih nekog iz Zagreba sa ispravnim Bravom 1.6, da se nadjemo i samo da probam zamijeniti bobinu i kablove, da budem siguran u cemu je problem.  :formula:






bravo16

Naravno platim za bengu i cugu  :good:

2mario2

pa zar opet? ak nebu niko prije mene, budem ti ja dosao kroz tjedan dana nadam se u Zg... mene zeza sonda samo, ali bobina i kablovi su ispravni...

autoservis-edo

Kaj ne zoves,mozda imam bobine i kablove samo moram vidjet

bravo16

A mislio sam te zvat al nebi sa autom u ovakvom stanju do gorice...jedva sam se odkotrljao od dubrave do centra

bravo16

Citat: 2mario2  u 04 Siječanj 2014, 17:22:19
pa zar opet? ak nebu niko prije mene, budem ti ja dosao kroz tjedan dana nadam se u Zg... mene zeza sonda samo, ali bobina i kablovi su ispravni...

da da, opet, doduse nije isto ali slicna stvar...pao si mi i ti na pamet al hebiga kad si tak daleko...javi se kad bus tu negdje  :good:

2mario2

Nadam se da budem išao sad ovaj tjedan što dolazi u Zg, al ne mogu ti reći 100% još... Javim se dan prije...

franjo-fritz

A Da probas zamjeniti senzor radilice??????
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

bravo16

Koliko ja znam, da je senzor radilice krepo svjetlila bi mi lampica check engine, meni nista ne svjetli. Jedino da nije krepala nego da daje krive informacije, ali onda bi trebao primjetiti neku razliku u radu motora kada odspojim kablove 1 i 4, a razlike nije bilo. U svakom slucaju provjerit cu i to ako se ispostavi da nisu kablovi ili bobina  :good: Hvala na savjetu :)

Kada sam provjeravao iskru, ili je uopce nije bilo, ili je povremeno zaiskrilo, to se isto dogadjalo i sa NGK svjecicama koje su bile unutra, i sa Denso novim svjecicama koje sam kupio.

Onda sam obicnom zicom spojio bobinu i prislonio blizu mase, opet je iskra bila povremena i nekonstantna

Zanimljivo je bilo to sto sam cisto iz znatizelje probao staviti svjecicu od skutera koja ima manji zazor i na njoj je iskrilo jako dobro i konstantno...tu mi vise nis nije bilo jasno :)

bravo16

Zamijenjena bobina i problem rijesen, radi ko i prije  :formula:

Hvala edo na bobini! :)