Marea 2.4 TD - Nema snage do 2500 okretaja

Autor angel121, 12 Siječanj 2014, 10:46:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

angel121

Pozdrav ljudi :)
Eto da ukratko opišem svoj problem u nadi da ćete me uputiti prema rješenju.

Stvar je ovakva:Auto jednostavno nema ni snage ni živosti do 2500 okretaja,ako stanem na uzbrdici gotovo je nemoguće krenuti da ne osjetim miris lamele jer nema snage na nižim okretajima.
Zamijenim MAF (polovni),kod njega kad mučim auto ,nakon nekog vremena počne normalno primat i auto ide normalno sve dok ga ne ugasim. Znači ugasim auto,palim nazad isto stanje ko i prije,nema ništa do 2500 okretaja,a zatim zalijepi za sic i pali gume koliko onda snage odjednom dobi. Znači do 2500 okretaja nema ništa ,a poslije 2500 ima svu snagu.
Jedini način da ga natjeram da radi normalno je da ga forsiram,pa samo odjednom počne raditi normalno ili ištekam MAF pa ide i radi normalno ,ali uz povećanu potrošnju...

sven80

Ja sam vam napisao u ranijoj temi da pogledate vakuum na EGR ventilu, ali ne znam odgovor.
Tu možete svaÅ¡ta očekivat, jer ovaj motor je poznat po takvim simptomima za razne kvarove, sve je skupo i lako troÅ¡kovi prijeÄ'u vrijednost auta. Ono Å¡to bi ja napravio je sljedeće:
1. Spajanje na računalo - eventualno da vam ukaže na problem, ali i ne mora (meni nije pomoglo, bile neke greške besmislene)
2. EGR sam već napomenuo, jer 2.4 td ne može normalno radit sa blokiranim, (imao sam takav problem na svojoj)
3. Pogledajte da an vuče zrak u cijevi od bloka prema senzoru protoka zraka, cijev je dosta kruta pa zna od vibracija puknuti, pa vuče zrak iza senzora (imao na svojoj takav problem)
3. Elektronska dizna (prva lijeva) - kod mene svijetlio indikator neispravnosti, takoÄ'er sični simptomi, odgovara uz podeÅ¡avanje od dosta drugih diesel motora (BMW 2.4 td i joÅ¡ neki)


angel121

Provjerili smo kompletan usis,sva crijeva,isprobali par MAF senzora,EGR otvoren,dizna ok...vozio sam ga do danas bez MAF-a,ok je vuko,čak ni potroÅ¡nja nije prelazila 6 litara,Å¡to mi je bilo čudno,i na kraju sam sumnju sveo na elektroniku bosch pumpe ili kompjuter. I tako danas uÄ'em u auto,zapalim ,kad ono okretaji skoče do 1300 okretaja ,pa se vrati na 500,i naravno zasvjetlila crvena lampica dizne,a iza auta oblak dima, odmah sam znao da je u pitanju neispravan komp. Nabavim drugi komp,namontiram unutra,ma auto ko da mu je neko novi motor stavio,radi sa MAF-om perfektno,radi mirnije nego prije i prije svega vuče jednakomjerno od početka do kraja,sad se zbilja osjeti tih 125 konja u punom izdanju  ;D ;D ;D

Eto time su problemi rješeni i sve radi :) :)

Hvala na pomoći :) A nadam se da će možda i nekom drugom biti od pomoći ukoliko se naÄ'e u sličnoj situaciji :))

sven80

Glavno da je problem riješen, čudi me da problem nije uočen na dijagnostici, ali sve je moguće, posebno kod 2.4 gdje dijagnostika i nije nešto previše pouzdana.

Sumnjao sam jedno vrijeme kod sebe na kompojuter, srećom bio EGR, mada me i on posijedio. Bilo je to još davno 2003 kad je ovaj motor bio vrlo rijedak i teško doći do dijelova, sad mi se čini da je ipak malo lakše.

Å to se tiče potroÅ¡nje, iskreno meni je na otovorenoj bio oko 8l ili možda malo manje (stara cesta ZG- St rekord mi je mislim oko 7,8) , dosta sam to detaljno pratio. Grad gotovo uvijek iznad 10l,  čak i do 12.