Novi Bravo - OBD2 Bluetooth

Autor get, 05 Veljača 2014, 08:05:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

Zanima me da li netko od vas koristi neki OBD2 bluetooth dongle za čitanje parametara sa vozila?

Nešto poput ovoga

http://www.ebay.com/itm/V1-5-Mini-Bluetooth-ELM327-OBDII-OBD2-OBD-II-Protocols-Auto-Diagnostic-Scanner-/360852539875?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item54047cc9e3

Ali najviše me zanima, iako je to samo reader, da li se može napraviti šteta vozilu odnosno koliko je to sigurno za koristiti (ne mislim u pravoj dijagnostici vozila) već da li se može korištenjim ovakvim nečim naštetit vozilu?


FileFixer

Koristim ja u kombinaciji sa Torque programom. Radi bez greške. Radi I na laptopu sa svim programima koji prepoznavaju ELM327 ćip.
Preko njega se mogu samo oćitavati parametri I resetirati greške na ECU. Nema straha da se nešto pokvari.

                          E=mC^2 +/-3dB

Baso_1990

koristim i ja elm327 usb sa multi ecu scan-om i sa scan master elm-om. mogu pristupit svemu osim abs-a i airbag-a

get

Bitno mi je samo da se nešto ne skuri ili zezne ecu ili što već.

Znači nema straha od "samouništenja" vozila? :D

Baso_1990


Puntigamer

#5
Dobio danas ELM 327 bluetooth i malo se poigrao s Torque Pro za Androide i radi :) još sam s neta skinio besplatnu PID listu za Brava s nekoliko parametara dok u plaćenoj verziji se nalaze sve vrijednosti za parametre, mada to još nisam točno skužio šta i kako funkcionira i kako to iščitati. Kad savladam ovaj program na androidu onda ću se prikopčati i sa fiatovim multiecuscanom pa da vidimo kako to izgleda.
Kad se adapter ukopča poklopac od osigurača se dade zatvoriti a sami adapter ima mogućnost da se izgasi poslije cca 10min neaktivnosti.

Ako netko zna nešto o ovim PIDs i senzorima i postavkama nek slobodno napiše koje slovo :)

pajdo

The italian lifestyle

Puntigamer


get

brunci, već sam ti i prije pokušao poslati poruku, ali kao i sada, inbox ti prenapunjen pa ti ne mogu odgovoriti.


tduic

Citat: Puntigamer  u 30 Lipanj 2014, 20:07:38
Dobio danas ELM 327 bluetooth i malo se poigrao s Torque Pro za Androide i radi :) još sam s neta skinio besplatnu PID listu za Brava s nekoliko parametara dok u plaćenoj verziji se nalaze sve vrijednosti za parametre, mada to još nisam točno skužio šta i kako funkcionira i kako to iščitati. Kad savladam ovaj program na androidu onda ću se prikopčati i sa fiatovim multiecuscanom pa da vidimo kako to izgleda.
Kad se adapter ukopča poklopac od osigurača se dade zatvoriti a sami adapter ima mogućnost da se izgasi poslije cca 10min neaktivnosti.

Ako netko zna nešto o ovim PIDs i senzorima i postavkama nek slobodno napiše koje slovo :)

Jel mi mozes reci koji si to tocno nabavio? Zanima me zbog dimenzija, da mogu zatvoriti poklopac od osiguraca i da tamo stoji stalno. Vidim da ima mini i normalnih verzija. Hvala.

Puntigamer

Imas temu di ima vise toga pisanog
http://www.fiatisti.hr/forum/index.php?topic=31267.0

Sent from my HTC One using Tapatalk


AntonioK

Kad bi kupija ELM 327 bluetooth, bi li ovo na multimediji proradilo?



Mike20

DA. meni preko tableta radi sve. Uzeo sam i onaj plug-in za Torque gdje si sam slažeš instrument tablu sa pokazivačima kakvim hoćeš
Izgleda fantastično

skrooz

Najnoviji torque ima i opciju da stavis mobitel na neki stalak i snimas, a paralelno na snimci imas i prikaz parametara koje odaberes. Cuo sam da su neki na ebayu fejk i da postoji mogucnost da nece raditi. Ja gledam naruciti pa ga spojiti sa androidom u autu koji isto vec ima instaliran torque. Ima netko kome njegov radi link sa kojeg je narucio? Ccm sa foruma je narucio neki poseban koji se zove carista, platio ga 40 eura i jos 20 za aplikaciju na mobu s kojom moze ocitavati i brisati greske, te paliti i gasiti neke opcije na svom seatu koje su postojece u autu ali nisu ukljucene u tvornici. Taj radi uglavnom na vag koncernu i moze se svasta s njim

AntonioK

A koji onda uzeti da nije fejk?