Fiat bravo - potrebni savjeti za popravak haube

Autor dox666, 11 Veljača 2014, 11:17:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dox666

Pozdrav.

dakle dolaze nam ljepsi dani pa se polako pripremam za radove na ureÄ'ene limarije na mom bravu, tocnije zelim popraviti haubu te potom prelijepiti cijelu haubu mat crnom ili karbonskom folijom
lani sam na ledu imao blizak susret sa betonskom zardinjerom  :D
E sad glavno pitanje: posto imam drugu haubu u istoj boji samo dosta matirala, dali je bolje tj jeftinije tu haubu matirat do kraja, prespricat prickitom, obradit te potom zalijepiti foliju?
Evo i slika https://imageshack.com/i/n7n3evj

Unaprijed hvala  :ljubav:

bravo1.4

ja bi se primio ove druge,nekak jednostavniji posao  :neznam:

dox666

mislis da ce se folija dobro zalijepit iako hauba nece biti obojana, lakirana i sl? :82:

bravo1.4

za foliju ti nemogu dati savjet jer jos nisam nikada usko s njom radio.
pricekaj,neko od iskusnijih forumasa ti moze dati bolji savjet u vezi folije.

mozda da se samo s necime presprica zbog ljepljenja  :citam: :citam:

DinoG

Ako ti je ta matirana hauba ravna, znaci nigdje se ne ljusti boja ili tako sta, mozes ljepiti. Ako mislis da ce se mozda poceti ljustiti onda ju presmirglaj vodobrusnim 2000 i onda zaljepi

Najvaznije ti je da je hauba ravna, jer sve udubine, ogrebotine i ostala sr ce se vidjeti kada zaljepis.

dox666

je ravna je ima samo nekoliko udaraca od kamencica i to je sve (samo zbog toga sam ju mislio preci sprickitom)

casual

Citat: dox666  u 11 Veljača 2014, 13:28:00
je ravna je ima samo nekoliko udaraca od kamencica i to je sve (samo zbog toga sam ju mislio preci sprickitom)

kak ti je dino rekao, preÄ'i vodobrusnim i baci Å¡prickit slobodno ;)
jer svaka neravnina se na foliji itekako vodi ;)

the-rider

kako kazu ovi sta se bave folijama, najbolje da je lak ispod folije, na sprickit slabo lijepi folija
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fiat_fan

Bolje ova druga, jer ova Å¡to je udarena može s vremenom početi hrÄ'ati na mjestu udara.

dox666

hvala na savjetima  :)
Citat: the-rider  u 11 Veljača 2014, 15:21:20
kako kazu ovi sta se bave folijama, najbolje da je lak ispod folije, na sprickit slabo lijepi folija
e ovo me brinulo najvise  :neznam: (ja se bavim folijama inace al uvijek sam do sada lijepio na lak)

DinoG

ja sam sebi spojler zaljepio samo prešmirglan bez šprickita ni ničeg i drži bez beda, ali opet on je plastičan ovo je metal, ali mislim da bi trebala držati bez problema :)